مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت چیلر صنعتی مستقیم از کارخانه

قیمت چیلر صنعتی

قیمت چیلر صنعتی یکی از موضوعات مهم برای صاحبان صنایع می باشد که به فاکتورهای متعددی بستگی دارد اما استفاده از این مدل چیلر ها در صنایع با توجه به راندمان کاری بالا منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی می شود، بنابراین خرید چیلر صنعتی بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد.

قیمت چیلر صنعتی

HVAC در صنایع

سیستم های HVAC نقاط عطف ساخت سیستم های مکانیکی صنایع هستند که راحتی کار را برای سرنشینان همراه با کیفیت هوای داخلی فراهم می کنند. سیستم های HVAC را می توان با توجه به مناطق مختلف ، مکان و توزیع به سیستم های مرکزی و محلی طبقه بندی کرد.از مهکترین سیستم های تهویه چیلرها می باشند. قیمت چیلر صنعتی با توجه به چارامترهای مختلفی تعیین می گردد.

تجهیزات اولیه HVAC

 • تجهیزات گرمایشی
 • تجهیزات تهویه
 • تجهیزات خنک کننده یا تهویه مطبوع

قیمت چیلر صنعتی

پارامترهای انتخاب سیستم HVAC

 1. نوع آب و هوا
 2. نوع کاربری
 3. بودجه پروژه
 4. طراحی معماری
 5. ظرفیت مورد نیاز
 6. الزامات مکانی
 7. هزینه نگهداری

قیمت چیلر صنعتی

انواع چیلر

 • چیلرهای تراکمی
 • چیلرهای جذبی

چیلر صنعتی چیست؟

چیلرهای صنعتی (industrial chiller) به عنوان یک سیستم تبرید طبقه بندی می شوند که یک مایع فرآیند را خنک می کند یا هوا را در تأسیسات تجاری و صنعتی رطوبت می بخشد. یک سردخانه از خنک کننده یا بخار یا سیکل جذب استفاده می کند. آب سرد دارای کاربردهای مختلفی از خنک کننده فضا تا مصارف فرآیندی است. قیمت چیلر صنعتی با توجه به نوع دستگاه متفاوت می باشد.در فضاهای صنعتی به طور معمول از چیلر تراکمی و چیلر جذبی صنعتی و همچنین دستگاه هواساز صنعتی استفاده می شود.چیلرهای صنعتی در تعریفی دیگر عبارت است از دستگاه هایی که می توانند با راندمان بالا، آب خنک مصرفی را برای واحدهای تولیدی فراهم کنند. انواع چیلرهای تراکمی در ظرفیت های تبرید متفاوت در بازار وجود دارند. قیمت چیلر و برند تولید کننده، دو عامل مهم در هنگام خرید چیلرهای صنعتی هستند.

قیمت چیلر صنعتی

سیستم های تهویه صنعتی

 1. چیلر تراکمی صنعتی
 2. چیلر جذبی صنعتی
 3. مینی چیلر صنعتی
 4. هواساز صنعتی
 5. اگزاست فن
 6. فن کویل
 7. یونیت هیتر
 8. روفتاپ پکیج
 9. بویلر

انواع چیلر جذبی

 1. تک اثره بخار، خورشیدی و آب داغ
 2. دو اثره شعله مستقیم

قیمت چیلر صنعتی

عملکرد چیلر صنعتی

در یک چرخه ایده آل ، کندانسور به عنوان یک جزء دو برابر عمل می کند. قبل از ایجاد هرگونه تراکم ، بخار فشار بالا ابتدا باید در حالت اشباع (گرم شدن بیش از حد) قرار گیرد. باید حرارت کافی از مبرد منتقل شود تا دمای آن به دمای اشباع کاهش یابد. در این مرحله ، میعان می تواند شروع شود. از آنجا که انتقال حرارت از بخار مبرد به هوا (یا آب در صورت استفاده از کندانسور آب) ادامه می یابد ، کیفیت مبرد (٪ مبرد در حالت بخار) همچنان ادامه خواهد یافت ، تا زمانی که مبرد باشد. کاملاً متراکم در سیستم ایده آل ، این در خروجی کندانسور رخ می دهد.

مایع مبرد

مبرد در حال حاضر در حالت مایع و در فشار و درجه حرارت بالا قرار دارد. قبل از تبدیل شدن به یک وسیله انتقال حرارت مفید ، باید یک تغییر دیگر متحمل شود. کاهش دما. این کار با کاهش فشار انجام می شود. شما می توانید بر اساس فشار و دمای مبرد مبدل شوید و این یک قانون نامعقول است. اگر فشار یک مایع اشباع کاهش یابد ، قانون حاکم بر وجود آن مستلزم آن است که در فشار جدید دمای اشباع را بدست آورد.بنابراین برای کاهش دما باید فشار را کاهش داد و نوعی محدودیت برای این امر لازم است.

اگر محدودیت می تواند خود را تنظیم کند ، زیرا تغییرات بار سیستم تغییر می کند ، ترجیح می یابد. این دقیقاً کاری است که شیر انبساط ترموستاتیک انجام می دهد. این یک محدودیت قابل تنظیم است که باعث کاهش فشار مبرد مایع می شود ، اما در تلاش برای حفظ گرم شدن دائمی در خروجی تبخیر کننده ، تعدیل می شود.

قیمت چیلر صنعتی

شیر انبساط

شیر انبساط ترموستاتیک یک کنترل گرمایی است و فشار بخار ثابت را حفظ نمی کند. این تنها محدودیت لازم برای کاهش فشار تا حدی را فراهم می کند که با اندازه کمپرسور ، شیر انبساط ترموستاتیک ، بار اندازه ، تقاضای بار و شرایط سیستم تعیین می شود. در صورت نیاز به دمای تبخیر کننده ثابت ، می توان آن را بسیار ساده با حفظ فشار متناسب با دمای اشباع مورد نیاز بدست آورد. این کار با اضافه کردن یک دریچه تنظیم فشار تبخیر کننده به سیستم انجام می شود.

چرخه ایده آل ما افت فشار در شیر انبساط ترموستاتیک را تجربه کرده است. در صورتی که مخلوطی از مایع و بخار وجود داشته باشد ، خرده سکس یا گرمای بیش از حد وجود ندارد بنابراین هر مکانی در سیستم که مبرد در دو حالت وجود دارد ، برای فشار آن در دمای اشباع قرار می گیرد.

قیمت چیلر صنعتی

مقداری از مبرد مایع برای جوشاندن به عنوان وسیله ای برای از بین بردن حرارت لازم برای دستیابی به این درجه حرارت پایین ، جوش می آید. یک فرآیند انتقال حرارت دیگر ، که دمای مایع کمتری را به همراه دارد. مایعی که در فرآیند جوش قربانی می شود ، افزایش کیفیت مبرد را توضیح می دهد. هرچه اختلاف بین دمای مایع و دمای تبخیر کننده بیشتر باشد ، برای رسیدن به دمای اشباع جدید ، باید مایع بیشتری جوش بیایند. این منجر به کیفیت مبرد حتی بالاتر می شود.

قیمت چیلر صنعتی

صنایع نیازمند به چیلر

 • صنعت فولاد
 • صنعت نفت و پتروشیمی
 • صنعت سیمان
 • صنعت پلاستیک
 • صنعت جوشکاری
 • صنعت ذوب آهن
 • صنعت کاشی و سرامیک
 • صنایع برق و نیروگاهی
 • صنایع داروسازی
 • صنایع غذایی و …

انواع کندانسور چیلر

 1. چیلر با کندانسور آب خنک
 2. چیلر با کندانسور هوا خنک

چیلر هوایی

کندانسورهای هوا خنک شبیه “رادیاتورها” هستند که موتورهای اتومبیل را خنک می کنند. آنها از نیروی منفی استفاده می کنند تا هوا را از طریق شبکه خطوط مبرد مجبور کند. مگر در مواردی که به طور خاص برای شرایط محیط بالا طراحی شده باشند ، کندانسورهای هوا خنک برای کارآمد کار کردن نیاز به دمای محیط 95 درجه فارنهایت (35 درجه سانتیگراد) یا پایین تر دارند.

چیلر آبی

کندانسورهای آب خنک همان عملکرد کندانسورهای هوا خنک را انجام می دهند ، اما برای تکمیل انتقال حرارت به دو مرحله نیاز دارند. اول ، گرما از بخار مبرد به داخل آب کندانسور حرکت می کند. سپس ، آب کندانسور گرم به یک برج خنک کننده پمپ می شود که در نهایت حرارت فرآیند به جو تخلیه می شود. قیمت چیلر صنعتی در مدل هوا خنک و آب خنک متفاوت می باشد.

قیمت چیلر صنعتی

انواع کمپرسور چیلر تراکمی

 1. اسکرو
 2. سانتریفیوژ
 3. اسکرال
 4. رفت و برگشتی

کمپرسور رفت و برگشتی و اسکرو

کمپرسور رفت و برگشتی  (reciprocating) یک کمپرسور متقابل یک کمپرسور است که از پیستون هایی که توسط میل لنگ استفاده می شود استفاده می کند. برای تحویل مقدار کمی مبرد با فشار بسیار بالا استفاده می شود. کمپرسورهای برگشت پذیر ممکن است دارای ولتاژ دوگانه باشند و از سه تا شصت اسب بخار متغیر باشند.

کمپرسورهای برگشت پذیر معمولاً کمپرسورهای نیمه هرمتیکی هستند و کمپرسورهای اسکرو تقریبا دقیق به نظر می رسد. در یک کمپرسور اسکرو مارپیچ هایی وجود دارد که در محفظه ثابت در کنار هم قرار گرفته اند. با چرخش روتورها ، گاز با كاهش مستقیم ولتاژ بین دو روتور فشرده می شود. این کمپرسورها همچنین کمپرسورهای نیمه مهر و موم شده می باشند.

قیمت چیلر صنعتی

کمپرسور سانتریفیوژ

کمپرسورهای سانتریفیوژ یا گریز از مرکز دارای قطعات متحرک اندکی هستند که آنها را در صنعت مورد علاقه خود قرار می دهد. آنها همچنین بسیار کارآمد هستند و جریان مبرد بالاتری نسبت به یک کمپرسور متقابل اندازه مشابه دارند. کمپرسورهای گریز از مرکز مناسب تر با حجم بالاتر اما برنامه های کم فشار هستند ، مانند آنهایی که از فن های تهویه ، واحدهای خنک کننده و حرکت هوا استفاده می کنند.

کمپرسور گریز از مرکز با استفاده از نیروی گریز از مرکز اعمال شده برای جرم هوا برای رسیدن به فشرده سازی عمل می کند. ظرفیت های معمولی از شصت تا چند صد تن است. اینها کمپرسورهای بلبرینگ مغناطیسی مهر و موم شده و 230 ولت یا 460 ولت هستند.

اجزای چیلر

 • کمپرسور
 • کندانسور
 • لوله مکش
 • شیر انبساط
 • تابلو برق
 • اواپراتور
 • مبرد و …

نگهداری چیلرهای صنعتی

چیلرهای صنعتی به گونه ای طراحی شده اند که با راندمان اوج کار کنند. مراحل تعمیر و نگهداری به طور منظم به تضمین چیلر شما در سطح بهینه بهره وری کمک می کند. سیستم های چیلر از طریق نگهداری مناسب در حال انجام کارایی بیشتری خواهند داشت. اکثر سازمانها این ارزش را به رسمیت می شناسند و بعنوان بخشی از بهترین روش های مدیریت تسهیلات روزانه خود گام برداشته اند.

قیمت چیلر صنعتی

برخی روشهای رایج در نگهداری چیلر

 1. بازرسی کویل های کندانسور
 2. حفظ شارژ مبرد
 3. حفظ آب کندانسور

انتخاب چیلر

انتخاب مناسب چیلرهای صنعتی به گونه ای که با کسب و کار شما متناسب باشد و کارایی و راندمان مورد نظر را برای شما ارائه دهد از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر در یک محوطه صنعتی کار می کنید و یا مدیریت واحد صنعتی را بر عهده دارید، خرید تجهیزاتی نظیر چیلرهای صنعتی برای شما ضرورت خواهد داشت، چرا که باید برنامه ریزی مناسب برای تامین آب خنک مصرفی واحد تولیدی را انجام دهید.

قیمت چیلر صنعتی

شما به عنوان مدیر یک کارخانه باید سرمایه گذاری های لازم را برای  انتخاب چیلر مناسب انجام دهید. استفاده از خدمات خرید و فروش چیلر صنعتی راه و روش خاص خود را دارد. این تجهیزات گرانقیمت هستند و تنوع زیادی در بازار دارند، بنابراین انتخاب دستگاه مناسب باید با آگاهی و ارزیابی تمام شرایط انجام شود.

کاربرد چیلر صنعتی

 • صنایع غذایی و آشامیدنی
 • سیستم های خلاء ، پراش اشعه ایکس
 • ایستگاه های تولید برق
 • تجهیزات تحلیلی
 • نیمه هادی ها
 • انبارهای صنایع غذایی
 • خنک کننده بنزین
 • دستگاه های MRI و لیزر
 • جوشکاری لیزری
 • صنعت ابزارآلات ماشین کاری
 • پردازش شیمیایی
 • تزریق پلاستیک
 • پتروشیمی و …

قیمت چیلر صنعتی

چیلرهای صنعتی در صنایع خاص

در صنايع خاصي كه در ساخت و نگهداري محصولات نياز به خنك كردن داشته باشد ، هواي دستگاه خنك شده راه حلي براي ثبات توليد است. انبارهای توزیع مواد غذایی ، انبارهای سبزیجات میوه و اسکله بارگیری همگی برای حفظ محصولات خود به چیلر صنعتی بستگی دارند. چیلرهای صنعتی برای کمک به ایجاد یک برنامه ایمن ، روان و کارآمد هنگام کنترل دما کمک می کنند. چه با استفاده از چیلر صنعتی هوایی یا آبی ، هزینه های کلی انرژی می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد و نه تنها سازمان بلکه تأثیر آن بر محیط زیست نیز بسیار کاهش می یابد.

مزایای چیلرهای صنعتی

 1. راندمان بالا
 2. صرفه جویی مصرف انرژی
 3. تاثیر بهینه در تولید
 4. انعطاف پذیر
 5. مقرون به صرفه و …

فروش چیلر صنعتی

انواع چیلرهای صنعتی برای کاربردهای مختلف طراحی و به بازار ارائه شده اند. چیلرها تجهیزات خنک کننده هستند که به صورت چیلر آب خنک و چیلر هوا خنک در دسترس می باشند. هر کدام از مدلهای اصلی از چیلرهای صنعتی برای نصب در یک واحد به خصوص مناسب است؛ در همین راستا این تجهیزات مزایای زیادی را برای واحدهای صنعتی فراهم می کنند.

قیمت چیلر صنعتی

فروش چیلر از نوع صنعتی با ظرفیت خنک سازی پایین تر برای آن دسته از صنایع توصیه می شود که حجم کاری کمتری دارند و خنک سازی آب باید با راندمان بالاتری برای آنها انجام شود. حمل و نقل این چیلرها ساده تر است، چرا که ابعاد کوچکتری دارند.انواع چیلرهای صنعتی هوا خنک دارای هزینه های تعمیرات و نگهداری کمتری نسبت به چیلرهای آب خنک هستند. اساس کار این چیلرها بر مبنای انتقال حرارت میان سیالات و  خنک سازی آب می باشد.

شرکت هایی که خدمات فروش چیلر صنعتی را ارائه می‌دهند معمولاً مجموعه های تخصصی هستند که تجربه و دانش کافی را در این زمینه دارند. پیشنهاد می کنیم برای خرید چیلرهای صنعتی از خدمات یک شرکت معتبر استفاده کنید. قبل از هرگونه هزینه برای خرید چیلر پیشنهاد می کنیم از کار راهنمایی کارشناسان تهویه آران انرژی کمک بگیرید.

قیمت چیلر صنعتی

مزایای فروش چیلر صنعتی

یکی از مهمترین مزایای استفاده از خدمات فروش چیلرهای صنعتی در اختیار داشتن تجهیزات است که انعطاف پذیری بالایی برای تمام کاربردهای صنایع دارند. به طور مثال، چیلرهای مختلف برای برنامه های مشابه طراحی شده اند. برخی از انواع چیلر برای خنک سازی آب در صنایع تولید لاستیک و پلاستیک طراحی شده است؛ در حالی که چیلرهای قوی تر برای استفاده در صنایع ریخته گری و تولید فلزات و آلیاژها طراحی شده اند.برخی از انواع چیلر صنعتی با ظرفیت های خنک سازی بالاتر و راندمان عملکرد بهتر برای تامین آب خنک مصرفی در ماشین آلات صنعتی نظیر لیزرها طراحی و تولید شده اند. مجموعه این عوامل نشان دهنده این است که چیلرهای صنعتی، انعطاف پذیری بالایی در کاربردهای مختلف دارند.

پارامترهای خرید چیلر

 • نوع کاربری
 • ظرفیت مورد نیاز
 • نوع چیلر ملزوم
 • بودجه در نظر گرفته شده

قیمت چیلر صنعتی

خرید چیلر صنعتی

اگر قصد دارید برای خرید چیلرهای صنعتی اقدام کنید پیشنهاد می کنیم مدل های موجود در بازار را بررسی کنید، نیاز صنعتی خود را در نظر بگیرید و در نهایت با مشورت با کارشناسان فروش، بهترین دستگاه را انتخاب کنید. خرید چیلر ، دشوار و پیچیده نیست به شرطی که دقیقاً بدانید به چه دستگاه نیاز دارید. قیمت چیلر صنعتی با توجه به نوع و شرایط چیلر متفاوت می باشد.

تفاوت چیلر صنعتی و چیلر تهویه مطبوع

 1. بیشتر چیلرهای تهویه دارای مدارهای تبرید مستقل هستند ، اما مدارهای آب مستقل نیستند.
 2. قیمت چیلر صنعتی و چیلرهای تهویه بسیار متفاوت از همدیگر می باشد.
 3. چیلرهای تهویه اغلب اواپراتور چند مدار را به اشتراک می گذارند.
 4. اگر یک تبخیر کننده از کار بیفتد ، حداقل حداقل 50٪ ظرفیت برای اهداف پشتیبان در طرح تعبیه شده است.
 5. چیلرهای صنعتی شامل منیفولد های آب با شیرهای سرویس دهنده ای برای تبخیر کننده و کندانسور هستند.
 6. چیلرهای صنعتی به عنوان استاندارد دارای ضمانت کاری هستند.
 7. در همه شرایط آب و هوایی کار کنند در حالی که چیلرهای تهویه معمولاً در زمستان از کار بی نیاز هستند زیرا تهویه هوا لازم نیست.
 8. چیلرهای صنعتی مزیت با پمپ های یکپارچه ، مخازن و کنترل ها در ظرفیتهای بیش از 200 تن ظرفیت موجود است.

قیمت چیلر صنعتی

ظرفیت(تن تبرید) قیمت چیلر صنعتی ظرفیت(تن تبرید) قیمت چیلر صنعتی
80 استعلام شود 650 استعلام شود
100 استعلام شود 700 استعلام شود
120 استعلام شود 750 استعلام شود
150 استعلام شود 800 استعلام شود
180 استعلام شود 850 استعلام شود
200 استعلام شود 900 استعلام شود
300 استعلام شود 950 استعلام شود
320 استعلام شود 1000 استعلام شود
350 استعلام شود 1025 استعلام شود
400 استعلام شود 1050 استعلام شود
450 استعلام شود 1080 استعلام شود
500 استعلام شود 1100 استعلام شود
550 استعلام شود 1150 استعلام شود
600 استعلام شود 1200 استعلام شود

قیمت چیلر صنعتی

قیمت چیلر صنعتی با توجه به فاکتورهای متعددی از جمله:نوع چیلر ،مدل دستگاه، برند سازنده، جنس قطعات و همچنین ظرفیت خنک کنندگی دستگاه می باشد.بنابراین قیمت برای چیلرهایی صنعتی با توجه به نیاز هر پروژه متفاوت می باشد.مشتریان گرامی جهت استعلام قیمت و همچنین خرید انواع چیلر و مینی چیلرهای صنعتی و همچنین هواسازهای صنعتی می توانند با کارشناسان مجموعه تهویه آران انرژی در ارتباط باشند.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید