مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

چیلر چیست و چه کاری انجام می دهد؟

چیلر چیست | سیستم های تهویه مطبوع

چیلر چیست و چگونه کار می کند؟ چیلرها به چند دسته تقسیم می شود؟ چگونه می توان بهترین تصمیم را در قبال انتخاب چیلر برای سامانه های سرمایشی و تهویه مطبوع در نظر گرفت؟

چیلر سیستمی است که با استفاده از سیکل تبرید تراکمی یا سیکل تبرید جذبی گرما را از مایع می گیرد. مایعی که سرد شده می تواند در تجهیزات تهویه مطبوع مانند هواساز و فن کوئل استفاده شود.گرمای گرفته شده از آب می تواند به محیط های اطراف داده شود و یا به منظور افزایش بازدهی در کاربرد های گرمایشی استفاده شود.

چیلر چیست | سیستم های تهویه مطبوع

 

انواع چیلر تراکمی

 1. چیلرهای برگشت پذیر
 2. چیلرهای چرخشی
 3. چیلر گریز از مرکز
 4. چیلر پیمایشی

چیلر چیست | چیلر تراکمی

چیلر چیست | دستگاه چیلر تراکمی

چیلر های تراکمی یکی از انواع چیلر ها هستند که بر اساس نحوه کار و عملکرد کمپرسور به دسته های مختلفی تقسیم می شوند یکی از این چیلر ها چیلر رفت و برگشتی است. که کمپرسور آن از نوع رفت و برگشت می باشد اصطلاحا به این نوع چیلر ها چیلر ضربه ای هم می گویند.

چیلر گریز از مرکز یا سانتریفیوژ یک نوع چیلر تراکمی است که بر مبنای عملکرد یک کمپرسور سانتی فیوژ عمل می کند . گاز مبرد به داخل کمپرسور وارد می شود و پس از آنکه فشار و دمای آن افزایش یابد به صورت مستقیم به سمت اجزای درونی چیلر می رود. ظرفیت بالای تبرید از طریق این نوع تجهیزات قابل دسترسی می باشد.

اهمیت چیلر

اهمیت چیلرچیلر در تهویه مطبوع

بی شک امروزه باید معنا و کارکرد تولیدات سیستم تهویه مطبوع را دانست، زیرا یکی از فعالیت های مهم برای صرفه جویی مصرف انرژی، طراحی و انتخاب دقیق و مهندسی چیلر chiller است. اصلی ترین هدف در طراحی چیلرها دستیابی به کارکرد بهینه و صحیح با رویکرد صرفه جویی در مصرف انرژی است.

اکنون باید دانست که چیلر چیست و با در نظر گرفتن چه پارامترهایی می توان تاثیر مستقیم و مهمی بر انتخاب چیلر داشت تا بهترین تصمیم در انتخاب سامانه های سرمایشی و تهویه مطبوع را گرفت. حال باید دانست که اصلی ترین هدف در طراحی سامانه های سرمایشی و تهویه مطبوع دستیابی به کارکرد بهینه و صحیح با رویکرد صرفه جویی در مصرف انرژی است که امروزه،شرایط اقتصادی و بازرگانی ضرورت وجود یک طرح بهینه سازی در مصرف منایع مختلف انرژی را هشدار می دهد.

پارامترهای انتخاب چیلر

چیلر چیست | قیمت مینی چیلر 10 تن | فروش مینی چیلر خانگی

 • هزینه های اولیه
 • هزینه های جاری
 • سهولت نصب دستگاه
 • کاربری مورد نیاز
 • فضای مورد نظر

انواع چیلرهای تراکمی

 • اسکرو
 • اسکرال
 • پیستونی
 • سانتریفیوژ

سیستم های برودتی

چیلر چیست | دستگاه چیلر تراکمی

سیستم های برودتی دارای اجزای ریز و درشت زیادی می باشند که به چند مورد از آنها خواهیم پرداخت. کمپرسور یکی از اجزای اصلی در چیلر های تراکمی به حساب می آید. وظیفه این بخش از دستگاه به گردش در آوردن مایع مبرد می باشد. این وسیله را به حسب نیاز در اندازه های مختلف می سازند. مقدار گازی که در کمپرسور چیلر باید متراکم شود بستگی به میزان جابجایی کمپرسور.

توان موتور الکتریکی تعیین و ابعباد آن مشخص می گردد. وظیفه کمپرسور ایجاد جریان مبرد اختلاف فشار بین قسمت فشار بالا و فشار پایین را ایجاد می کندکه در اثر همین اختلاف فشار در میان سمت فشار قوی و فشار ضعیف موجب ورود مایع از طریق اکستنشن به اوابراتور چیلر می باشد

کاربرد چیلر در صنعت ساختمان

کاربرد چیلر در صنعت ساختمان

چیلر در ساختمان

چیلر ها در ساختمان های مسکونی و تجاری، پاساژ ها و … به عنوان ابزار هایی عالی برای تولید هوایی خنک معروف هستند و مقصود استفاده از این تجهیزات برای خنک سازی هوای داخل یک محوطه به علت جلوگیری از افزایش دما می باشد، بنابراین این سیستم ها برای خنک سازی آب برای دستگاه تهویه بر بخش سرمایش مجتمع ها به طور دقیق فعالیت می کند.

اکثرا این گرما در اثر برخورد نور خورشید یا استفاده از وسایل برقی و … که باعث به وجود آمدن و در نتیجه افزایش دمای ساختمان استفاده می شود و به دو دسته خنک کننده هوا و خنک کننده آب تقسیم می شوند. این ها بخشی از کاربرد چیلر در ساختمان ها می باشد.

قیمت به روز چیلر ساختمانی در بازار

قیمت به روز چیلر ساختمانی در بازار

در بحث قیمت ها امروزه چیلر از دسته ای به اسم مینی چیلر نیز به بازار افزوده شده است، و تقاضای آن در سال های کنونی به علت کاربرد چیلر گسترش بسیار خوبی داشته است و اغلب مجتمع ها از آن استفاده می کنند اما درباره چیلر های ساختمانی باید گفت که وابسته به قیمت ارز در کشور می باشد و نوسان ارز در کشور تاثیر به سزایی در قیمت آن می گذارد.

نکته دیگر در تاثیر قیمت چیلر ساختمانی وجود آپشن های مختلف درون آنها است که با کم و زیاد شدن آن قیمت نوسان پیدا می کند، و اکثر ظرفیت چیلر ها برای مجتمع ها از ۲ تا ۵۰۰ تن تبرید برای کاربرد های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید