نحوه انتخاب یونیت هیتر چگونه است

0

یونیت هیتر واحدهای گرمایشی هستند که برای مکان های بزگ مانند سالن ها کاربرد دارند. یونیت هیتر از تعدادی کویل یه همراه فن و دمپر تشکیل شده است. در انتخاب یونیت هیتر باید به نکاتی مانند ظرفیت گرمایی یونیت هیتر و مکان مورد نظر خود توجه کنید.

انتخاب یونیت هیتر

نحوه انتخاب یونیت هیتر چگونه است

گرمایش مکان های بزرگ مانند کارخانه ها، سالن ها، مرغداری ها و بیمارستان ها موضوع بحث برانگیز و مهمی است. یونیت هیترها دستگاه هایی هستند که به همین منظور طراحی شده اند.

آن ها در اصل یک دستگاه گرمایشی محسوب می شوند و به راحتی می توانند مکان های بزرگ را گرم نگهدارند، اما یونیت هیتر ها انواع مختلفی دارند و ممکن است انتخاب یونیت هیتر شما را دچار سردرگمی کند. با ما همراه باشید تا در انتخاب یونیت هیتر شما را یاری کنیم.

یونیت هیتر چیست

انتخاب یونیت هیتر

یونیت هیترها از تعدادی کویل (لوله) و فن تشکیل شده اند، آب گرم در درون این کویل ها به حرکت در می آید و فن با حرکت خود هوا را در اطراف آن حرکت می دهد و باعث پخش شدن گرما در محیط می شود.

به این دلیل که در یونیت هیتر آب جریان دارد همیشه با احتمال زنگ زدگی روبرو است  و به همین دلیل بدنه یونیت هیتر را از ورق فلزی سیاه یا گالوانیزه درست می کنند تا از زنگ زدگی و از بین رفتن رنگ جلوگیری شود.

انواع یونیت هیتر

  • صنعتی
  • ایستاده
  • گرم خانه ای

اجزای یونیت هیتر

کویل های یونیت هیتر نیز دارای تعدادی پره یا همان فین هستند که منظور بهتر شدن انتقال گرما برروی کویل ها نصب شده اند. کویل ها دارای انواع دایره ای و مکعبی شکل هستند. فن ها نیز از نوع جریان محوری یا جریان شعاعی ساخته می شوند. یک سری دمپر ی همان پره های جهت دهنده نیز به منظور هدایت باد گرم در یونیت هیتر طراحی شده است.

انواع کویل یونیت هیتر

انتخاب یونیت هیتر

  • آبگرم
  • بخار
  • الکتریکی

انتخاب یونیت هیتر

برای انتخاب یونیت هیترها به محل قرار گیری لوله ها آب گرم توجه کنید که در کدام سمت قرار گرفته اند. در انتخاب یونیت هیتر باید به محل خود و مقدار فضایی که قرار است یونیت هیتر در آن قرار داده شود نیز توجه کنید تا باد گرم در موثرترین شکل خود فضای مورد نیاز شما را گرم کند. توان گرمایی یونیت هیتر از مواردی است که در انتخاب یونیت هیتر تاثیر زیادی دارد.

نحوه اندازه گیری ظرفیت یونیت هیتر

یونیت هیترها یک راه بسیار ابتدایی و مقرون به صرفه برای تامین گرما به فضاهایی هستند که ممکن است در غیر این صورت گرم نشوند. پارکینگ ها، انبارها، گلخانه ها و غیره همگی نمونه هایی از فضاهایی هستند که می توانند از تطبیق پذیری یک بخاری واحد بهره مند شوند. تشخیص اینکه به چه ظرفیتی از یونیت هیتر نیاز دارید بسیار ساده است. محاسبات تایین ظرفیت این دستگاه ها با  BTU است.

BTU چیست؟

واحدهای حرارتی بریتانیا یا BTU اندازه گیری انرژی مورد نیاز برای افزایش دمای یک پوند آب به میزان یک درجه است. وقتی برای خرید یونیت هیتر می روید، می بینید که BTU ها به عنوان راهنمای ظرفیت گرمایش ذکر شده اند و معمولاً به سطوح مختلف تقسیم می شوند.

محاسبه اتلاف حرارت

همیشه باید قبل از خرید یونیت هیتر، محاسبه تلفات حرارتی کامل توسط یک پیمانکار حرفه ای(کارشناس تهویه مطبوع) انجام شود. این محاسبه ساخت ساختمان ها را در نظر می گیرد، مواردی مانند دیوارها، پنجره ها، کف، درها و سقف، و همچنین میزان عایق استفاده شده در محیط. این محاسبات همیشه توسط یک متخصص گرمایش دارای مجوز مجاز انجام می شود.

تاثیر منطقه بر انتخاب یونیت هیتر

انتخاب یونیت هیتر

برای انتخاب یونیت هیترها باید ظرفیت گرمایی را محاسبه کنید. منطقه ای که در آن قرار گرفته اید مثلا در مناطق سردسیر هستید یا گرمسیر می تواند در انتخاب یونیت هیتر موثر باشد. قدرت پرتاب یونیت هیتر و تعداد کویل ها نیز می تواند در توان گرمایی یونیت هیتر و انتخاب شما تاثیرگذار باشد. قبل از انتخاب یونیت هیتر بهتر است با کارشناسان سیستم های تهویه مطبوع ما مشورت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =