مرور رده

انواع هواساز

انواع هواساز شامل چه چیزهایی میشود؟‌انواع هواساز را از کجا میتوان تهیه کرد؟ در این صفحه از آر پی آسا به آن خواهیم پرداخت.

سیستم HVAC در محیط دارای چندین واحد و قطعات متحرک است که با هم کار می کنند تا فضا را خنک یا گرم نگه دارند. یکی از اجزای اصلی سیستم دستگاه هواساز است. این دستگاه نقش حیاتی در انتقال هوای گرم و خنک به داخل و خارج از محیط شما را دارد.

به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمات تهویه مطبوع آر.پی.آسا، ما همیشه خوشحالیم که به مشتریان خود در مورد پیچیدگی‌های یک سیستم HVAC آموزش می‌دهیم که در زمان استفاده مورد خاصی پیش نیاید.

هواساز چیست؟

دستگاه هواساز (Air Handling Unit) وسیله ای است که هوای داخل خانه را تنظیم و به گردش در می آورد. این بخش مرکزی هر سیستم HVAC است. این واحد توزیع کارآمد هوای سرد و گرم را در هر خانه تضمین می کند.
یک دستگاه هواساز که به چیلر تراکمی و بویلر متصل شده است از طریق کانال ها کار می کند تا یک چرخه هوای مکرر ایجاد کند. این فرآیند هوا را از طریق دریچه‌ها به فضاهای داخلی شما می‌رساند و هوای بیرون را از طریق دریچه‌های برگشت خارج می‌کند. یک سیستم تهویه مطبوع با یک تهویه هوا برای خنک نگه داشتن فضای شما مجبور نیست خیلی سخت کار کند.
این دستگاه اغلب با یک پمپ حرارتی جفت می شود، که از فرآیندی استفاده می کند که خانه را با حذف یا رساندن هوای گرم خنک یا گرم می کند. هواگیر هوای سرد یا گرم را می گیرد و در سرتاسر محیط پخش می کند.

انواع هواساز

انواع هواساز از دید کارشناسان آر پی آسا به شرح زیر است:

  • هواساز معمولی
  • فول فرش
  • هایژنیک

همچنین شما میتوانید لیست قیمت هواساز را در آر پی آسا دنبال کنید.

عملکرد هواساز

سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی از دو بخش اصلی تشکیل شده است: یک واحد خارجی و یک واحد داخلی، مانند یک هواگیر. هواساز همراه با پمپ حرارتی یا تهویه مطبوع کار می کند تا هوای خنک و گرم را بسته به فصل به گردش درآورد.

با استفاده از هواساز با اندازه مناسب، محیط شما در تمام طول سال دارای مقدار مناسبی از هوای تمیز و پاک هستند. به علاوه، هواسازهای آر.پی.آسا سهم قابل توجهی در کارایی کلی سیستم شما دارند.

این به این دلیل است که هرچه هواساز و واحدهای بیرونی کارآمدتر باشند، سیستم برای تولید هوای پاک کار کمتری باید انجام دهد. فروش هواساز با قیمت مناسب و البته کیفیت بالا میتواند کمک کننده به صنایع مختلف باشد.

انواع مختلف هواساز

هواسازها دارای قابلیت ها و ویژگی های مختلفی هستند. برخی برای عملکرد با چندین سطح از قابلیت های گرمایش و سرمایش طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر با عملکرد تک مرحله ای ساده‌تر هستند. رایج ترین انواع عبارتند از:

هواسازهای تک مرحله ای:

طراحی شده برای یک مرحله عملیات در یک زمان. معمولاً با سیستم های گرمایش/سرمایش تک مرحله ای استفاده می شود.

هواسازهای چند مرحله ای:

دارای چندین سرعت است تا بتواند با نیازهای مختلف گرمایش و سرمایش تنظیم شود. اغلب با سیستم های تهویه مطبوع چند مرحله ای یا با سرعت متغیر استفاده می شود.

هواساز با سرعت متغیر:

دارای سرعت های مختلف است تا بتواند با سطح راحتی دلخواه شما مطابقت داشته باشد. اغلب با سیستم های HVAC با سرعت متغیر استفاده می شود.

هواساز جریان افقی:

این واحدها برای قرار گرفتن در فضاهای تنگ مانند فضاهای خزیدن یا کمد طراحی شده اند، این واحدها دارای جریان هوای افقی هستند.

هواساز هایژنیک:

در سالن های عمل، اتاق های تمیز، صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی که به شرایط حساس استریل نیاز دارند و در مکان هایی که شرایط بهداشتی مانند این، باید بسیار بالا باشد استفاده می شود. شما میتوانید قیمت هواساز هایژنیک را در آر پی آسا مطلع شوید.

هواساز های هایژنیک با فولاد ضد زنگ روکش شده و سطوح داخلی آنها به این روش تولید می شود. سیستم های تهویه مطبوع بهداشتی که برای نیازهای اتاق تمیز تولید می شوند، برای جلوگیری از تجمع آب با قطعات اتصال دهنده و ورق مخصوص پوشانده می شوند و سطح صاف و صافی به دست می آید.

فروش هواساز

قیمت هواساز ایرانی چقدر است؟ مجموعه تهویه آر.پی.آسا گزینه های مختلفی را ارائه می دهد که برای کارایی و عملکرد طراحی شده اند، این دستگاه ها زیر نظر مهندسین خبره و همچنین با استانداردهای روز دنیا تولید و جهت فروش با توجه به نیاز هر پروزه، عرضه می شوند.

این دستگاه ها در اندازه های مختلف همراه با فیلتراسیون مورد نیاز، موجود هستند، بنابراین شما می توانید مناسب ترین گزینه را با توجه به پروژه خود انتخاب کنید.

انواع هواساز در آر پی آسا

شما میتوانید خدمات هواساز را در آر پی آسا از طریق لینک های زیر دنبال کنید:‌

۱- لیست قیمت هواساز

۲- قیمت هواساز ایرانی

۳- قیمت هواساز هایژنیک

۴- سیستم هواساز صنعتی

۵- فروش هواساز

جهت مشاوره خرید و همچنین استعلام قیمت انواع هواساز و دیگر سیستم های تهویه مطبوع می توانید با کارشناسان مجموعه تهویه آر.پی.آسا در ارتباط باشد.