مرور رده

انواع تهویه استخر

یک استخر به طور مداوم مقادیر زیادی کلر یا بخار آب مملو از نمک را از طریق فرآیند تبخیر آب استخر تولید می کند که تهویه استخر سرپوشیده در صورت مناسب بودن، اثرات مخرب آن را از بین خواهد برد.

بنابراین می تواند ساختمان را از داخل به بیرون بپوساند و همچنین می تواند بر کیفیت هوای داخل محیط تأثیر بگذارد.

نحوه کار تهویه استخر

هنگامی که رطوبت به بالا می رود و ساختمان دارای سطوح سرد است یا هوا به بیرون نشت می کند، مشکلات متعددی ایجاد می کند.

رطوبت ناشی از تماس استخر با سطوح سرد باعث ایجاد زنگ زدگی، تاول زدن رنگ، خراب شدن تکیه گاه های ساختاری و بسیاری دیگر از اثرات منفی زیبایی بر ساختمان شما می شود.

تعمیر یا تعویض اقلام آسیب دیده بسیار پرهزینه است و درست کردن آن دشوار است.

مشتریان و کارکنان استخرهای سرپوشیده باید محیطی ناخوشایند را تحمل کنند و تحت تأثیر ناراحتی فیزیکی رطوبت زیاد قرار می گیرند.

کپک، کپک، باکتری ها و قارچ هایی که می توانند در این شرایط مرطوب رشد کنند ممکن است بر سلامت آنها تأثیر بگذارد. این رشدها ایجاد می شوند

ترکیبات آلی فرار با وزن مولکولی کم (VOCs). بسیاری از VOC ها سمی هستند و باعث ایجاد بو می شوند.

تهویه استخر سرپوشیده

استخرهای سرپوشیده به طور مداوم مقادیر زیادی بخار آب مملو از کلر را از طریق فرآیند تبخیر آب تولید می کنند.

اثرات این تبخیر با این واقعیت تشدید می‌شود که صنعت ساخت‌وساز ساختمان‌هایی با عایق‌بندی ضعیف و ساختمان‌های دارای نشتی که می‌تواند بسیار خشک‌آلود باشد، ادامه می‌دهد.

رطوبت بالا و سطوح عایق ضعیف در پوشش ساختمان می تواند مشکلات متعددی ایجاد کند:

  • زنگ زدن
  • تاول زدن رنگ
  • خراب شدن تکیه گاه های سازه ای
  • و بسیاری از اثرات منفی دیگر

طراحی تهویه استخر

طراحی یک سیستم تهویه برای استخر شنا باید با توجه به محیط استخر دقیق انجام پذیرد. باشد.

برای راحتی سرنشینان، این امکانات به رطوبت نسبی 40 تا 60 درصد نیاز دارند تا در طول سال حفظ شوند. برای شناگران، محدوده رطوبت 50 تا 60 درصد راحت تر است.

با این حال، سطوح رطوبت زیر 50٪ می تواند به طور قابل توجهی مصرف انرژی را افزایش دهد، در حالی که سطوح رطوبت بالاتر از 60٪ می تواند باعث آسیب ناشی از کپک، کپک و تراکم شود.

علاوه بر رطوبت مورد نیاز، استخرهای شنا معمولاً به دمای هوای بالاتری نیاز دارند.

سیستم تهویه باید بسته به نوع منطقه استخر، دمای هوا از 75 درجه فارنهایت تا 90 درجه فارنهایت (24 درجه سانتیگراد تا 32 درجه سانتیگراد) را تامین کند، در حالی که هوای بیرونی کافی را برای منطقه استخر نیز فراهم کند.

هنگام چیدمان سیستم تهویه، تعادل بین هوای تهویه و هوای خروجی باید کنترل شود تا فشار منفی در فضای اتاق استخر حفظ شود تا از انتقال رطوبت و بو به سایر قسمت‌های ساختمان جلوگیری شود.

هوای عرضه شده باید به ناحیه تنفسی در عرشه استخر وارد شود تا کیفیت هوای کافی فراهم شود. خروجی های تامین سطح پایین ایده آل هستند، اما در بسیاری از موارد هوا از کانال های سطح بالا تامین می شود.

در این مورد، پرتاب دیفیوزر باید به دقت انتخاب شود تا بدون ایجاد پیش ران به ناحیه تنفسی برود. همچنین باید مراقب بود که فضا تغییرات هوای مناسب و کیفیت هوای همگن را در کل فضا دریافت کند. هوای تغذیه باید در برابر سطوح پوشش داخلی که مستعد متراکم شدن هستند، به ویژه پنجره ها هدایت شود.

کیفیت هوای استخر

مقداری حرکت هوا در سطح آب عرشه و استخر برای اطمینان از کیفیت قابل قبول هوا با حرکت هوای آلوده به سمت نقطه خروجی و کنترل کلر ترکیبی منتشر شده در سطح آب ضروری است. با این حال، سرعت بیش از حد هوا بر روی آب باعث تبخیر ناخواسته می شود.

یک طراح نمی تواند از همان استانداردهای سرعت هوا در یک منطقه استخر استفاده کند که برای مناطق دیگر استفاده می کند.

در استخر، سرنشینان معمولاً لباس کمتری می‌پوشند و ممکن است خیس باشند، بنابراین حتی در سرعت کم هوای اتاق، مستعد احساس آب‌شکن هستند.

سرعت هوا در منطقه اشغال شده استخر معمولاً باید کمتر از 30 فوت در دقیقه باشد. این نیاز به دقت ویژه در انتخاب خروجی هوا، به ویژه با پرتاب دارد.

ورودی‌های هوای برگشتی و خروجی باید برای بازیابی هوای مرطوب گرم و بازگرداندن آن به سیستم تهویه برای تصفیه و به حداقل رساندن گردش مجدد کلر ترکیبی قرار گیرند.

توری های برگشتی باید هم در پایین و هم در ارتفاع بالا در فضا قرار گیرند تا هوای گرم مرطوب را بازیابی کند و گردش مجدد کلر ترکیبی را به حداقل برساند.

ورودی های هوای خروجی بهتر است مستقیماً بالای گرداب ها قرار گیرند که گرم ترین مناطق هستند. هوای خروجی مستقیماً خارج از ساختمان گرفته می شود.

فروش سیستم های تهویه استخر پوشیده

مجموعه تهویه آر.پی.آسا یکی از طراحان مطرح  و صاحب نظر در طراحی و تولید سیستم های تهویه استخر سرپوشیده می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و همچنین خرید انواع سیستم های تهویه مطبوع می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

خدمات انواع تهویه استخر

تهویه استخر ، تجهیزات مکانیکی با قدرت بالا هستند که برای تهویه هوای محوطه داخل استخرهای سرپوشیده به کار می روند. هنگام انتخاب یک سیستم تهویه ای استاندارد، ایده‌آل و کارآمد برای استخرها دقیقاً باید به محوطه استخر، فضای استخر و همچنین نیاز تهویه ای ساختمان دقت کافی شود.

جهت ارتباط با کارشناسان ما کافیست از طریق صفحه تماس باما ارتباط بگیرید. مهم ترین خدمات آر پی آسا در زمینه انواع تهویه استخر که میتوانید با کلیک برروی هرکدام اطلاعات و نحوه تماس را ببینید:

  1. تهویه مطبوع استخر
  2. تهویه استخر خانگی
  3. خرید هواساز برای استخر
  4. فروش هواساز استخری
  5. خرید اگزاست فن استخر