مرور رده

انواع یونیت هیتر

یونیت هیترها برای گرمایش تجاری و صنعتی، وسایل مستقلی هستند که به طور خاص برای تامین گرما در حالی که از منابع مختلف انرژی برای انجام این کار استفاده می کنند ساخته شده اند. منابع انرژی مورد استفاده می تواند از آب گرم و بخار گرفته تا انرژی الکتریسیته متغیر باشد.

به همان اندازه که در ظاهر ساده به نظر می رسند، این وسایل دارای اجزا و لوازم جانبی متفاوتی هستند، بسته به اینکه در کجا مورد استفاده قرار می گیرند و منبع انرژی آنها را تامین می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف یونیت هیترها، الزامات اندازه، همراه با محل قرارگیری، که همگی برای گرم کردن کسب و کار شما طراحی شده اند، می توانید با کارشناسان مجموعه تهویه آر.پی.آسا در ارتباط باشید.

آشنایی با انواع یونیت هیتر

به دلیل محیط های وسیع و متفاوتی که بخاری های یونیت در آن کار می کنند، آنها در شکل ها، اندازه ها و انواع مختلفی تولید می شوند.

اکثر یونیت هیترها از یک فن برای تولید جریان هوای با حجم بالا استفاده می کنند تا به اندازه کافی قوی باشد تا گرمای تولید شده را به طور یکنواخت و کارآمد در محیطی که در آن نصب شده است توزیع کند.

یونیت هیتر آبگرم

در این سیستم آب گرم توسط دیگ اصلی تولید می شود. بسته به منطقه ای که باید گرم شود، آب گرم به یک یا چند بخاری واحد آب گرم کم فشار (LPHW) منتقل می شود.

این نوع یونیت هیتر در مکان هایی مانند انبارها، ورودی مغازه ها، مشاغل صنعتی، سالن های ورزشی و کارگاه ها قابل مشاهده است. آنها معمولاً بسیار قابل اعتماد هستند و در هنگام استفاده سطح صدای پایینی را حفظ می کنند.

معمولاً این نوع یونیت هیترها توسط دستگاه هایی مانند ترموستات الکترونیکی برای کنترل فن ویا جریان آب کنترل می شوند.

یکی از این ترموستات ها قابلیت مدیریت چندین سیستم آب گرم در گردش را دارد.

یونیت هیتر برقی

برای تاسیسات تجاری و صنعتی متوسط، این واحدهای پایه از 3 کیلووات (3000 وات) و به بالا با پشتیبانی از کاربردهای برق سه فاز یا تک فاز شروع می شوند.

محدوده اندازه چنین یونیت هیتری از عرض کمی بیش از 12 اینچ شروع می شود و تا 3 فوت و گاهی اوقات فراتر می رود. برخی از آنها کاملا مربع شکل هستند، در حالی که برخی دیگر از نظر طبیعت پنکیک تر هستند. نحوه عملکرد آنها بسیار ساده است، آنها جریان الکتریکی را به گرما تبدیل می کنند.

این امر با گردش جریان هوا از طریق مجموعه ای از مقاومت های الکتریکی که گرم می شوند به دست می آید. مقاومت ها هوا را گرم می کنند و این باعث گرمای تابشی برای فضایی که در آن نصب شده است می شود.

این نوع بخاری های یونیتی برای فضاهای کوچکتر در ساختمان های تجاری و صنعتی مانند ادارات یا فضاهایی که موتورخانه ندارند مناسب می باشد.

یونیت هیتر بخار

در حالی که برخی از دیگهای بخار برای تولید آب گرم طراحی شده اند، برخی دیگر آن را تا حدی گرم می کنند که به بخار تبدیل شود.

این نوع بخاری های واحد معمولاً در عملیات تجاری و صنعتی بزرگتر با نیازها و بودجه بیشتر یافت می شوند.

آنها را می توان طوری طراحی کرد که به تنهایی بایستند، به دیوار نصب شوند یا به سقف متصل شوند. این نوع یونیت هیترها به دلیل قابل حمل بودن یکی از پرطرفدارترین وسایل گرمایشی برای مشاغل هستند.

محاسبه اندازه یونیت هیتر

فوت مکعب نواحی مورد نظر را که قرار است گرم شوند را مشخص کنید.

ارتفاع، طول و عرض هر ناحیه ای را که می خواهید گرم کنید اندازه گیری کنید. حالا این اعداد را بگیرید و ضرب کنید تا فوت مکعب به دست آید.

افزایش دمای مورد نیاز خود را محاسبه کنید

دمایی را که می خواهید حفظ کنید بنویسید. بررسی کنید و ببینید کمترین دمای منطقه چقدر است. کمترین دمای منطقه را از دمای مورد نظر که باید حفظ شود کم کنید. نتیجه افزایش دمای مطلوب است.

BTU مورد نیاز خود را تعیین کنید

عدد کل فوت مکعب خود را بدست آورید و در 0.133 ضرب کنید. سپس نتیجه مجدداً در نتیجه افزایش دما حاصل از محاسبه در مرحله 2 ضرب می شود. نتیجه را به نزدیکترین هزار گرد کنید تا تصویر واضحی از کل مورد نیاز BTU یا اندازه بخاری مورد نیاز داشته باشید.

مطمئن شوید که محاسبات همه چیز را در نظر گرفته است

اگر پنجره‌های بزرگ، عایق‌های نوری یا ورودی‌های دری دارید، ممکن است نیاز به اندازه بخاری شما افزایش یابد. همیشه بهتر است سیستم را بیش از حد بزرگ کنید تا سیستمی را نصب کنید که تمام نیاز را پوشش نمی دهد.

هنگامی که تمام مراحل فوق انجام شد، تنها چیزی که باقی می ماند جستجوی یونیت هیتری است که قادر به تولید BTU های مورد نیاز است. بار دیگر، متغیرهای دیگری وجود دارند که با کیفیت هوا، نیازهای الکتریکی ویا منابع سوخت موجود و معیارهای هزینه در نظر گرفته می‌شوند.

خدمات انواع یونیت هیتر

یونیت هیترِ، این سیستم بیشتر برای گرمایش (و در برخی مواقع سرمایش) کارگاه ها و فضاهای بزرگ مناسب می باشد. جهت ارتباط با کارشناسان ما کافیست از طریق صفحه تماس باما ارتباط بگیرید.
مهم ترین خدمات آر پی آسا در زمینه انواع یونیت هیتر که میتوانید با کلیک برروی هرکدام اطلاعات و نحوه تماس را ببینید:

  1. قیمت یونیت هیتر آبگرم
  2. فروش یونیت هیتر بخار
  3. یونیت هیتر چیست
  4. قیمت یونیت هیتر برقی