مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

اگزاست فن استخر و اهمیت آن

تهویه سالن ورزشی

اگزاست فن استخر ، فن های مکنده هوا هستند که نقش مهمی در تهویه هوای استخرهای سرپوشیده ایفا می کنند. این تجهیزات معمولاً به صورت پشت بامی و یا نصب بر روی دیوارها یا داخل ساختمان در زیر سقف مورد استفاده قرار می گیرد. قدرت تهویه ای و مدل اگزاست فن برای استخرها به وسعت محوطه استخرهای شنا بستگی دارد.

اگزاست فن استخر

اگزاست فن استخر

تجهیزات اگزاست فن در استخر کاربردهایی بیشتر از آنچه در تصور مشتریان است ارائه می دهند. یکی از مهمترین چالش های موجود هنگام طراحی و ساخت استخرهای سرپوشیده، مسئله تهویه هوای محوطه استخر و تنظیم میزان دما و رطوبت آن است. افراد زیادی در طول روز در داخل استخرهای سرپوشیده رفت و آمد می کنند؛ مسئله سلامت آب استخر و تصفیه هوای استخر از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که سلامتی افراد را تامین می‌کند. پرداختن به این مسئله مهم با استفاده از تجهیزات اگزاست فن در استخر میسر خواهد شد.

اهمیت اگزاست فن

اگزاست فن در استخر به طور قوی قادر است کمبود جریان هوا در محوطه استخر را جبران کند، عوامل بیماری زا را در هوا حذف کرده و در هر لحظه، هوای تمیز را به محوطه وارد کند. ضرورت استفاده از سیستم های اگزاست فن برای محوطه استخرها موجب می شود علائم ناشی از هوای آلوده نظیر آلرژی، سردرد، سرگیجه و موارد مشابه برای شناگران برطرف شود.در حال حاضر انواع مختلف اگزاست فن برای استخر در بازار وجود دارد. هر کدام از این تجهیزات دارای ویژگی های خاص خود هستند. در ادامه این قسمت با مزایا و ویژگی‌های اگزاست فن برای استخر ها آشنا می شویم.

اگزاست فن استخر

مزایای اگزاست فن در استخر

 • تهویه هوا
 • تنظیم دما
 • کنترل رطوبت هوا
 • کنترل و بازیافت حرارت در استخرهای شنا
 • حذف عوامل بیماری زا
 • صرفه جویی در مصرف انرژی

شرح مزایا

استخرهای شنا به عنوان یک مرکز ورزشی به شمار می‌روند که شناگران انرژی زیادی را در آنجا صرف می کنند. نصب و راه اندازی سیستم های قوی برای تصفیه هوا در حالیکه با حداکثر بهره‌ وری و راندمان عملکردی کار کنند، ضرورت دارد. سیستم های تهویه هوا مبتنی بر دستگاه هواساز و اگزاست فن استخر در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و همچنین هوای تمیز را با کیفیت و رطوبت عالی برای استخر فراهم می سازند.

نصب اگزاست فن

نصب اگزاست فن در استخر به منزله به کارگیری فناوری های جدید در کنترل و توزیع جریان هوا و همچنین مدیریت بهتر هزینه های ساختمان می باشد. مجموعه این عوامل، راحتی شناگران را در پی داشته و هزینه های عملیاتی را تا حد ممکن کاهش می‌ دهد.با توجه به اینکه میزان تبخیر آب در استخرهای شنا به عوامل مختلفی بستگی دارد، نصب و راه اندازی تجهیزات اگزاست فن می تواند این پارامترها را به طور کامل کنترل کند.

اگزاست فن استخر

پارامترهای تبخیر آب در استخر

 1. دمای آب
 2. تغییرات درجه حرارت هوای استخر
 3. میزان رطوبت داخلی
 4. سطح آب استخر
 5. سرعت جریان هوا در داخل محوطه استخر
 6. تغییر کیفیت هوا در اثر میزان تردد افراد

انواع اگزاست فن در استخر

 1. دیواری
 2. سقفی
 3. پشت بامی

شرح انواع اگزاست فن

با توجه به اینکه محوطه استخر چه میزان وسعت داشته باشد و نیاز به تهویه هوای استخر تا چه حد اهمیت و ضرورت داشته باشد از انواع اگزاست فن استخر استفاده می شود. برخی از این تجهیزات به صورت دیواری نصب می شوند و برخی دیگر در محیط خارج از استخر بر روی سقف پشت بام قابل نصب هستند. برخی از اگزاست فن ها با ابعاد کوچکتر بر روی سقف در داخل استخر نصب می شوند.

اگزاست فن استخر

خرید اگزاست فن

آنچه در خرید انواع اگزاست فن و همچنین تهویه مطبوع استخر اهمیت دارد توجه به قدرت تهویه ای دستگاه ها است. هر چه وسعت محوطه استخر بیشتر باشد و افراد زیادی در طول یک روز رفت و آمد داشته باشند، باید از اگزاست فن و هواساز مختص به استخر با قدرت تهویه بیشتر استفاده کرد. برای دریافت آخرین اطلاعات و قیمت اگزاست فن استخر و همچنین انواع سیستم های تهویه مطبوع، مجموعه تهویه آران انرژی را به شما پیشنهاد می کنیم.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید