برای تهویه استخر چکار باید کرد؟

0

معمولا این سوال برای اشخاصی که استخر خانگی دارند این سوال پیش میاید که برای تهویه استخر چکار باید کرد ،که در این این موضوع مهم می پردازیم چون اگر تهویه استخر مناسب نباشد باعث صدمات جبران ناپذیری هم به شناگران و هم به سازه ساختمان می گردد.

برای تهویه استخر چکار باید کرد؟


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

برای تهویه استخر چکار باید کرد؟

در استخرهای سرپوشیده در صورت عدم تهویه مناسب، آب بخار می شود و از سقف چکه می کند که اگر تجهیزاتی مانند آسانسور در آنجا باشد می پوسد و همچنین باعث آسیب به کاشی ها و معماری ساختمان می گردد.

برای تهویه استخر ما به هوای صد درصد تازه نیاز داریم که از یک طرف این هوا از طریق هواساز استخری بیاید و از طرف دیگر معادلش به وسیله یک اگزاست فن و یا باکس فن به بیرون هدایت گردد.

در زمستان نیاز به هواساز بیشتر احساس می گردد چون هوای بیرون سر هست و در صورت ورود به محیط استخر باعث سرما می شود اما هواساز استخری کویلی دارد که آب از موتورخانه و یا پکیج به داخل آن میاید و گردش می کند و با این جریان باعث عدم سرد شدن محیط می گردد.

از هواساز باید یک کانال به محیط استخر با چند دریچه کشیده شود تا هوا یکنواخت توزیع گردد و یک باکس فن نیز باید باشد که هوای داخل سالن را به بیرون بکشد و به هوای آزاد پرتاپ کند تا رطوبت خارج شده و شناگران از هوای تازه تنفس کنند.

به عنوان مثال برای یک استخر با متراز ۱۵۰ متر مربع و ارتفاع ۲ متر، حدودا یک هواساز ۲۰۰۰ cfm نیاز می باشد که البته با تغییر متراژ و ارتفاع ظرفیت هواساز نیز تغییر می کند.

واحدهای هواساز چیست؟

واحدهای هواساز که به آنها هواگیر نیز گفته می شود، برای تامین و گردش هوا در اطراف ساختمان ساخته می شوند. واحدهای هواساز (AHUs) نیز برای استخراج هوا به عنوان بخشی از سیستم گرمایش و تهویه مطبوع ساختمان استفاده می شوند.

یک سیستم انتقال هوا از یک جعبه فلزی عایق شده بزرگ شامل یک فن، عناصر گرمایش و سرمایش، دمپرها و چندین عنصر دیگر تشکیل شده است.

واحدهای انتقال هوای صنعتی برای تامین هوای تازه برای تهویه و در عین حال استخراج هوای کهنه طراحی شده اند.

تهویه برای استخر

آر.پی.آسا بر اساس مشخصات شما از جمله اندازه، دما و محیط، هواگیرهای صنعتی را طراحی و تولید می کند. علاوه بر این، این مجموعه همچنین سایر اجزای سفارشی را طراحی و تولید خواهد کرد از جمله:

 • واحدهای هوای برگشت و ساخت هوای تازه
 • Face & Bypass Units
 • اسکید فشار بالا نصب شده است
 • فیلتراسیون
 • ۳۰٪ فیلترهای زبر به فیلترهای HEPA
 • دمنده / فن
 • مستهلک کننده ها
 • دسترسی به درب ها و پانل ها
 • برنامه های کاربردی سیستم حمل و نقل هوا

کاربرد هواساز

 • نیروگاه ها
 • تاسیسات فرآوری مواد غذایی
 • ساختمان ها
 • اتاق های تمیز
 • تهویه انبار
 • گلخانه ها
 • آزمایشگاه ها
 • بیمارستان
 • تالارها
 • استخر
 • مراگز تجاری
 • اماکن ورزشی
 • باشگاه ها و غیره

هواساز استخری چیست؟


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

هواساز استخری جعبه ای مستطیل شکل است که از دمپر آلمینیومی، فیلتر آلمینیومی، کویل آبگرم، فن و موتور تشکیل شده است. فیلتر آلمینیومی بصورت کشویی می باشد که هر چند وقت می توان آن را بیرون آورد و شستشو داد.

موتور هواسازهای استخری این مجموعه با درجه حفاظت IP65 می باشد که ضد گرد و خاک و رطوبت می باشد. همچنین این موتورها بدون تسمه پولی، بدون صدا و اصطحلاک می باشند.

استراکچر این هواسازها با ستون بندی آلومینیومی است و همچنین بدنه از گالوانیزه و با رنگ الکترواستاتیک می باشد.

چیلر استخر

چیلر استخر چیست؟

وقتی دما افزایش می‌یابد، هیچ چیزی مانند شیرجه زدن در استخر شنای خنک و با طراوت برای غلبه بر گرما وجود ندارد. اما چه اتفاقی می افتد وقتی آب استخر به راحتی گرم باشد؟ از این گذشته، هیچ کس نمی خواهد در یک استخر شنا کند و لذت نبرد.

با این حال، نگران نباشید: اگر به دنبال راهی برای غلبه بر گرما در استخر خود هستید، یک چیلر استخر ممکن است کافی باشد.

همانطور که از نام آن پیداست، چیلر استخر به خنک شدن آب در استخر شما کمک می کند، گرمای اضافی را از آب می کشد و آب خنک و گوارا را به ارمغان می آورد. چیلرهای استخر شنا در طیف وسیعی از اندازه ها و قیمت ها موجود هستند، بنابراین شما باید بتوانید گزینه ای متناسب با استخر و بودجه خود پیدا کنید.

چرا باید یک چیلر استخر را در نظر بگیرید؟

واضح‌ترین دلیل برای چیلر استخر، البته، راحتی است: یک چیلر خوب می‌تواند به شما کمک کند آب استخر شما را از خیلی داغ به دمای بهینه برساند.

در حالی که هیچ “عدد جادویی” واقعی در مورد دمای آب استخر وجود ندارد، اکثر متخصصان استخر موافق هستند که دمای ایده آل بین ۷۸ تا ۸۴ درجه است.

اما این تنها دلیلی نیست که باید روی یک چیلر استخر سرمایه گذاری کرد. در اینجا چند مزیت دیگر برای کنترل دمای استخر آورده شده است:

مواد شیمیایی استخر مانند کلر در دماهای بالاتر موثر نیستند، به این معنی که هر چه آب گرم‌تر باشد، باید از مواد شیمیایی بیشتری استفاده کنید تا اثرات مطلوب را به دست آورید.

همچنین جلبک ها در دماهای گرم رشد می کنند. با کاهش دمای آب، به کنترل رشد جلبک کمک خواهید کرد.

تبخیر کندتر آب استخر همیشه تبخیر می شود، اما خنک شدن آب فرآیند تبخیر را کند می کند. نتیجه؟ شما در مصرف آب صرفه جویی خواهید کرد و زمان کمتری را صرف پاک کردن رسوبات حاکی از کاشی های خط آب خود خواهید کرد.

باکس فن استخر

تهویه استخر

برای تهویه استخر نمی شود تنها از یک باکس فن(تصویر بالا) و یا یک هواساز استفاده کرد چون هوای تازه از بین می رود و هوای سرد به داخل می آید و همچنین رطوبت از سالن خارج نمی شود، بنابراین هر دو دستگاه در کنار هم منجر به یک تهویه بهینه و لذت بخش می گردند.

اگر شما هم این سوال که برای تهویه استخر چکار باید کرد ، برایتان پیش آمده است می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید که در صورت نیاز به ارسال کارشناس و بازدید حضوری شما از نوع کانال کشی، مقدار برق دستگاهُ نصب هواساز و همچنین ظرفیت مورد نیاز و قیمت آن مطلع خواهید شد.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.