مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

عرضه انواع هواسازهای صنعتی در ایران

هواسازهای صنعتی

هواساز ها تهویه کننده و تأمین کننده ی رطوبت ، گرما و سرمای محیط های گوناگون هستند و در انواع مختلف و کاربری های متنوع طراحی و تولید شده اند. در طول زمستان، سطح رطوبت هوا می تواند کم باشد و باعث ناراحتی اشخاص گردد. رطوبت هوا با استفاده از مرطوب کننده ها در انواع هواسازهای صنعتی افزایش می یابد.

انواع هواسازهای صنعتی

هواساز چیست

هواساز که معادل انگلیسی آن Air Handling Unit است، نوعی از تهویه کننده های هوای محیط های مختلف به حساب می آید که می تواند سرمایش، گرمایش و همچنین رطوبت محیط هایی را که در آن نصب شده است تأمین و تنظیم کند. این دستگیره معمولا یک جعبه فلزی بزرگ است که حاوی عناصر دمنده، گرمایش و خنک کننده، اتاق های فیلتر، آستناتورهای صدا و دمپر ها است. از هواساز ها معمولاً با اهداف و کاربرد های صنعتی و غیر صنعتی استفاده می شود و برای نصب شدن در محیط هایی متعددی مناسب هستند.

انواع هواسازهای صنعتی

انواع هواسازها

 • هواساز یک منطقه ای
 • هواساز چند منطقه ای
 • ایرواشر
 • هواساز هایژنیک

شرح انواع هواسازهای صنعتی

انواع هواسازهای صنعتی

هواساز یک منطقه ای

به طور معمول این دستگاه ها جهت تنظیم هوای یک منطقه در نظر گرفته شده اند. زمانی که برای یک واحد از سیستم هواساز یک منطقه ای استفاده می کنیم پخش هوا به صورت یکنواخت می باشد و دمای و رطوبت قسمت های مختلف یکسان است.

انواع هواسازهای صنعتی

هواساز چند منطقه ای

هواساز های چند منطقه ای یا مالتی زون ، تنظیم دما و رطوبت قسمت های مختلف را بصورت مجزا انجام می دهد و بیشتر برای مکان هایی که دمای اتاق ها متفاوت می باشد ، مناسب است.

ایرواشر

این دستگاه جهت بالا بردن کیفیت هوا و تنظیم سطح رطوبت طراحی شده است و می تواند ذرات گرد و غبار از بین ببرد و همچنین رطوبت را افزایش دهد.این دستگاه در مدل های ایستاده ، سقفی و پشت بامی ساخته می شود.

انواع هواسازهای صنعتی

هواساز هایژنیک

هواسازهای هایژنیک با قدرت فیلترکنندگی بالا باعث از بین رفتن ذرات با بالاترین حد می شوند.این دستگاه ها ویژه اتاق تمیز (کلین روم) و همچنین بخش های بهداشتی طراحی و تولید می شوند. ساخت هواسازهای هایژنیک در داخل کشور با کیفیت بالا و استانداردهای روز دنیا انجام می شود.

پارامترهای استفاده از انواع هواسازهای صنعتی

 1. تنظیم درجه حرارت
 2. تنظیم رطوبت
 3. تنظیم جریان هوا
 4. تمیز کننده هوا

انواع هواسازهای صنعتی

اجزای اصلی هواساز

 1. فن ها
 2. فیلتر ها
 3. کویل های مخصوص سرمایشی
 4. کویل های مخصوص گرمایشی
 5. دمپر ها
 6. آستانتور های کاهنده ی صدا

انواع هواسازهای صنعتی

شرح برخی اجزای هواسازها

فن ها

فن های سانتریفیوژ برای گردش هوا به قسمت های مختلف بخش های ساختمان استفاده می شود. انتخاب فن به حجم هوا و فشار استاتیک مورد نیاز سیستم بستگی دارد. معمولا طراح سیستم از یک نرم افزار تخصصی برای انجام این انتخاب استفاده می کند.به منظور کاهش تاثیر ارتعاش در پانل، موتور و فن معمولا بر روی جداساز ارتعاشی نصب می شوند، مگر زمانی که مونتاژ درایو خارج از محفظه فن باشد.

انواع هواسازهای صنعتی

کویل خنک کننده

هوای خنک کننده برای خنک کردن و رطوبت هوا استفاده می شود. هر دو DX (انبساط مستقیم) خنک کننده و CW (آب سرد) کویل های خنک کننده برای استفاده بسته به طراحی سیستم در دسترس هستند. این کویل ها در ردیف های فاصله دار با بین فین تنظیم شده است. باله های آلومینیومی و لوله های مس در طراحی کویل ها استفاده می شود. با توجه به هزینه پایین و مقاومت کمتری نسبت به سرعت هوا، مقاومت فشاری بر روی مقاومت در برابر خوردگی نیز وجود دارد.

انواع هواسازهای صنعتی

فیلترها

فیلترها برای حذف ذرات و آلاینده های مختلف از هوا هستند. نوع فیلتر هوای مورد استفاده بسیار بستگی به کاربرد سیستم دارد.پنل فیلتر به شکل مسطح و مستطیلی است و دارای فیلتراسیون کم کارایی پایین است که برای صنعت تهویه مطبوع قابل قبول است. فیلتر سرعت بالا به صورت عمودی تنظیم می شود در حالی که فیلتر کم سرعت در شکل V تنظیم شده است. سرعت هوای معمولی که از طریق فیلتر حرکت می کند، در محدوده 2-3 متر بر ثانیه است.

فیلتر HEPA

فیلتر HEPA بسیار کارآمد است و قادر به دستیابی به کارایی تا 99.97٪، حذف ذرات دقیقه ای و باکتری های هوا در هوا است. معمولا در برنامه های اتاق تمیز مانند کف تولید نیمه هادی ها، سینمای عامل و فرآیندهای بحرانی استفاده می شود.

انواع هواسازهای صنعتی

تولید و عرضه انواع هواسازهای صنعتی

تولید انواع هواساز های صنعتی در کشور توسط کارخانجات متعددی انجام می گیرد و همچنین عرضه آن در نمایندگی های فروش و سایت های اختصاصی سیستم های تهویه مطبوع انجام می شود. در این سایت مرجع ، فروش انواع هواسازهای صنعتی زیر نظر کارشناسان حرفه ای با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش ممتاز در نظر گرفته شده است. مشتریان ارجمند جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین دستگاه منحصر به نوع پروژه و همچنین خرید انواع دستگاه هواساز ، می توانند با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید