مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

اگزاست فن مکنده و موارد کاربردی آنها

اگزاست فن مکنده

اگزاست فن مکنده دستگاهی است با قابلیت مکش هوا نوعی سیستم تهویه ای بسیار ساده و کارآمد محسوب می شود که در انبارها، هود آشپزخانه، حمام و سرویس های بهداشتی در ساختمان های مختلف کاربرد دارد. این فن ها در ابعاد و اندازه های مختلف با توان تهویه ای متفاوت در بازار وجود دارند. برای دریافت قیمت خرید یک اگزاست فن مکنده می توانید با مجموعه آران انرژی تماس بگیرید.

اگزاست فن مکنده

اگزاست فن مکنده چیست

تجهیزات اگزاست فن  مکنده عبارتند از دستگاه های فن که با استفاده از نیروی محرکه یک موتور الکتریکی پر قدرت، هوای یک محیط خاص را به خارج هدایت می کنند. اگزاست فن با قابلیت مکش، نوعی دستگاه کمکی برای تهویه هوای محیط محسوب می شود.

کاربرد اگزاست فن مکنده

 • آشپزخانه
 • حمام
 • سرویس های بهداشتی
 • استخرها
 • انبارهای صنعتی
 • کارخانه جات
 • اتاق های سرور
 • اتاق تمیز (کلین روم)
 • رستوران ها و …

کارایی اگزاست فن

یک دستگاه اگزاست فن مکنده با قابلیت مکش هوا اگرچه از نظر ساختاری بسیار ساده است اما از نظر کارایی در رتبه بالای اهمیت قرار دارد. مزایای نصب و استفاده از انواع تجهیزات مکنده هوا و تهویه مطبوع امروزه بر کسی پوشیده نیست. بنابراین با توجه به طیف گسترده ای از موارد کاربردی که این دستگاه ها ارائه می دهند، قیمت آنها نیز متفاوت خواهد بود.

هدف اگزوز فن مکنده

 1. برطرف کردن بوهای نامطبوع
 2. برطرف کردن بخار و رطوبت

اگزاست فن مکنده

مزیت دستگاه اگزاست فن مکنده برای واحدهای مسکونی

نصب و استفاده از دستگاه اگزوز فن مکنده زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که مشکلات ناشی از رطوبت یا دمای زیاد، بوی نامطبوع، تولید بخار، حجم مشخصی از هوای داغ و غیره برای یک مکان خاص ایجاد شود. شاید بارها با این موقعیت مواجه شده اید که در آپارتمان در قسمت آشپزخانه، حمام، اتاق لباسشویی، سونا یا انباری، هوای محیط در شرایط خاص، غیر قابل تحمل می شود. برای تهویه این مکان ها به تجهیزات قوی یا دستگاه هایی با ابعاد بزرگ نیاز نیست؛ تنها با استفاده از تجهیزات اگزوز فن مکنده که بر روی سقف یا کناره دیوار نزدیک سقف نصب می شوند، می توان از طریق فعالیت موتور الکتریکی، هوای آلوده را به سمت خارج هدایت کرد.

اگزاست فن مکنده چگونه کار می کند؟

اگزاست فن مکنده پس از نصب در یک مکان ویژه، از یک سمت به داخل راه دارد و از سمت دیگر با محیط بیرون در تماس است. جریان هوا به خودی خود از سمت هوای نامطلوب به سمت محیط بیرون انجام نمی گیرد؛ اما یک دستگاه اگزاست فن مکنده با کارایی بالا می‌توانند با قدرت مکش، هوای مکان مورد نظر را به سمت بیرون بفرستند. برخی از تجهیزات اگزاست فن با قابلیت مکش، مجهز به سنسورهای یا حسگرهای محسوس هستند تا به طور خودکار عملیات مکش هوا و تهویه را انجام دهند.

مزایای دستگاه اگزاست فن مکنده

 • برطرف کردن حجم رطوبت بالا در حمام، آشپزخانه یا محوطه های صنعتی
 • مقرون به صرفه از نظر اقتصادی برای تهویه مکان
 • دستگاه ایده آل برای نصب در شرایط آب و هوایی مرطوب
 • جایگزین مناسب برای پنجره ها.

اگزاست فن مکنده

معایب اگزاست فن مکنده

 1. عملکرد با تولید صدا
 2. قابلیت تهویه مکان به صورت مستقل ( به صورت یک سیستم مرکزی نمی توان از اگزاست فن مکنده استفاده کرد).

انتخاب اگزاست فن

انتخاب اگزاست فن باید با توجه به متراژ پروژه، نوع کاربری و همچنین ظرفیت ملزوم، مشخص گردد. مشتریان گرامی می توانند جهت مشاوره انتخاب بهینه اگزاست فن مکنده ، استعلام قیمت و همچنین خرید انواع اگزاست فن با کارشناسان مجموعه آران انرژی در ارتباط باشند.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید