تهویه آران انرژی
جمعه , آذر ۱ ۱۳۹۸
خانه - هواساز - تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی چیست

تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی چیست

تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی در حقیقت در میزان تمیزی هوایی است که این تجهیزات برای محیط، فرآهم می کنند. هواسازهای هایژنیک با درصد تمیزی بیشتر از ۹۹% عمل می کنند. تجهیزات ابزار دقیق در هواسازها، برای کنترل دما و رطوبت به کار می روند. امکان خرید این تجهیزات در مجموعه آران انرژی وجود دارد.

تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی

تجهیزات هواساز

تجهیزات دستگاه هواساز، نوع پیشرفته ای از تجهیزات صنعتی هستند و به گونه ای طراحی شده اند که می‌توانند حجم بالایی از هوای تمیز را با دمای کنترل شده در اختیار محوطه های مختلف در مکان های متفاوت قرار دهند.

انواع هواساز

 1. هواساز هایژنیک یا هواسازهای بهداشتی
 2. هواسازهای معمولی
 3. هواسازهای بازیابی حرارت

تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی

عملکرد هواسازها

اساس عملکرد تجهیزات هواساز به یکدیگر شباهت دارد اما در برخی از جزئیات با یکدیگر تفاوت دارند. تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی ، استفاده از آنها را برای موارد کاربردی ویژه مناسب ساخته است. در این مطلب به تفاوت های هواساز هایژنیک و معمولی می پردازیم و اطلاعات مختصری در خصوص هواساز به دست می آوریم.

تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی

مزایای استفاده از تجهیزات هواساز هایژنیک و معمولی

 • تامین هوای تمیز با حجم مورد نیاز برای مکان
 • امکان کنترل دما و رطوبت هوا
 • امکان کنترل حجم و سرعت هوای خروجی از تجهیزات هواساز
 • قابلیت نصب در مکان های مختلف با ظرفیت تهویه متفاوت

تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی

عوامل موثر در قیمت تجهیزات هواساز هایژنیک و معمولی

عوامل مختلفی در قیمت تجهیزات هواساز هایژنیک و معمولی تاثیر دارند؛ این تجهیزات از متریال مقاوم، ورق فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ و یا ورق های آلومینیومی ساخته می‌شوند. همچنین فیلترهای قوی برای تصفیه هوا در هواساز نصب شده اند. تجهیزات ابزار دقیق که برای کنترل دما و رطوبت به کار می روند، علاوه بر موارد قبلی در قیمت تجهیزات هواساز هایژنیک و معمولی تاثیر دارند.

تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی

تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی

در این زمینه، تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی در کیفیت هوای تمیز است که به هوا و به مکان مورد نظر وارد می شود. هواساز معمولی  قادر است هوای تمیز را تامین کند اما هواساز هایژنیک، همین هوای تمیز را با خلوص بیشتر از ۹۹ درصد با عبور از فیلترهای مخصوص فراهم می سازند.

تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی

اجزای اصلی هواسازها

 • فن ها
 • الکترو موتور
 • فیلترها
 • دمپر
 • کویل ها

تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی

کاربرد هواسازها

تجهیزات هواساز معمولی برای نصب در آپارتمان های مسکونی با واحدهای صنعتی و مکان های تجاری مناسب هستند اما هواسازهای هایژنیک به طور ویژه برای تامین محیط استریل در محوطه های بیمارستان، اتاق تمیز، کارخانه های صنایع غذایی، مواد شیمیایی و کارخانه های داروسازی به کار می روند.  برخی از مدل های هواساز هایژنیک برای تهویه هوای گلخانه ها و محصولات کشاورزی طراحی شده اند.

تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی

خرید هواساز

مجموعه آران انرژی به عنوان یک مرکز تخصصی در زمینه تأمین تجهیزات هواساز، آماده ارائه محصولات تهویه مطبوع، هواساز هایژنیک، هواساز معمولی، انواع چیلر و غیره می باشد. در این مجموعه صنعتی و تخصصی سیستم های تهویه مطبوع، قیمت هواساز متناسب با نیاز مشتریان به همراه مشاوره خرید و خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی

اگر قصد خرید هواساز هایژنیک یا تجهیزات هواساز معمولی را دارید با این مجموعه تماس حاصل نمایید تا ضمن برخورداری از دانش متخصصان از خریدی بهینه و کارامد بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مناسب ترین قیمت و بالاترین بازدهی با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش
راه های ارتباطی:
مدیر فروش: 09121714273
شماره تلفن :02128424854
آدرس کانال: Aranenergyco@
پست الکترونیکی:info@chillerco.ir

مطلب پیشنهادی

هواساز باشگاهی

فروش هواساز باشگاهی مستقیم از کارخانه

هواساز باشگاهی به سیستم‌ های تهویه مطبوع گفته می‌شود که برای تنظیم دما و رطوبت …