مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سایت فروش اینترنتی انواع چیلر در ایران

فروش اینترنتی انواع چیلر

فروش اینترنتی انواع چیلر چگونه انجام می گیرد؟ چیلر ها چه مدلهای مختلفی دارند؟ چیلر ها نوعی خنک کننده ی مایعات و سیالات هستند که پس از گرفتن دمای اضافی آن ها، می توانند این گرما را به مصرف مفید دیگری برسانند.

فروش اینترنتی انواع چیلر

فروش اینترنتی انواع چیلر

مراجعه به فروشگاه های اینترنتی امروزه یکی از بهترین و آسان ترین راه های خرید است و به راحتی می توان با مقایسه ی اجناس و قیمت ها محصول مورد نظر را انتخاب و خریداری کرد. فروش اینترنتی انواع چیلر هم امروزه پر رونق تر از گذشته شده است. در ابتدا بهتر است با چیلر و انواع مختلف آن به صورت مختصر آشنا شویم.

فروش اینترنتی انواع چیلر

چیلر چیست؟

چیلر ها را در تعریفی ساده می توان گیرنده ی گرما از مایعات دانست که این کار را به وسیله ی سیکل های تبرید جذبی یا تراکمی انجام می دهند. مایعاتی که به وسیله ی چیلر ها سرد شده اند در قسمت های مختلف صنایع و دستگاه ها مثل فن کویل ها، هواساز ها و … مورد استفاده قرار می گیرند. چیلر ها معمولاً گرمایی را که از سیالات گوناگون گرفته اند به محیط هایی که به گرما نیاز داشته باشند می دهند و کاربرد های گرمایشی آن ها نیز در واقع بسیار بالاست. در فروش اینترنتی انواع چیلر هدف ما معرفی و پیشنهاد بهترین انتخاب ها به شما با توجه به نیاز های محیطی تان می باشد.

فروش اینترنتی انواع چیلر

حوزه های استفاده از چیلر

 • منحصر جهت تهویه مطبوع
 • چیلرهای صنعتی

شرح کاربرد چیلرها

چیلر ها معمولاً در حوزه های تهویه و همچنین حوزه ی صنعتی کاربرد های فراوان دارند. در فروش اینترنتی انواع چیلر تمامی حوزه های کاربرد چیلر را برای شما معرفی و تشریح کرده ایم.

چیلر های مخصوص تهویه ی مطبوع

از آبی که در این چیلر ها سرد شده باشد برای خنک کردن محیط و همچنین کم کردن و تنظیم میزان رطوبت موجود در محیط های اداری، خانگی و یا تجاری استفاده می شود.

چیلر های صنعتی

در این کاربرد، آب سرد شده توسط چیلر برای خنک کردن محصولات تولیدی کارخانه ها و واحد های تولیدی، قطعات ماشین های مختلف و دستگاه ها و… استفاده می شود.

فروش اینترنتی انواع چیلر

وظیفه کندانسور در چیلر

کندانسور در چیلرها یکی از قسمت های مهم و از اجزای اصلی سیستم خنک کننده محسوب می شود. کندانسور چیلر در کنار سایر اجزای تشکیل دهنده چیلر مانند کمپرسور، شیر انبساط و تبخیر کننده، برای خنک سازی آب به کار می روند. در داخل یک چیلر، کندانسور در یک سیکل خنک کننده، پس از کمپرسور قرار می گیرد. برای درک بهتر نقش کندانسور در چیلر لازم است یک توضیح کوتاه از نحوه عملکرد چیلر برای خنک سازی آب داشته باشیم.

فروش اینترنتی انواع چیلر

انواع کندانسور

 • آب خنک
 • هوا خنک
 • تقطیری

نقش کندانسور در چیلر

 • متراکم کردن بخارات فوق اشباع
 • فراهم کردن یک فرآیند انتقال حرارت مؤثر

عملکرد چیلر

انواع چیلرها در صنایع برای خنک سازی آب مورد استفاده قرار می گیرند. آب مخزن داخل چیلر تحت فشار معمولی به سمت تبخیر کننده حرکت می کند. بخار اشباع و بخار خنک به سمت کمپرسور هدایت می شود؛ کمپرسور در  انواع چیلر، نقش محرک انرژی را ایفا می کند. کندانسور در چیلر در حقیقت پس از کمپرسور واقع شده است؛ در سیکل تبرید، حرکت جریان بخار فوق اشباع از سمت کمپرسور به کندانسور چیلر در فشار بالا انجام می گیرد.

فروش اینترنتی انواع چیلر

بخار فوق اشباع به سمت کندانسور حرکت کرده و پس از متراکم شدن از آن خارج می شود. محصول خروجی در این قسمت، بخار اشباع به صورت مخلوط با مایع خنک شده است؛ این خروجی به سمت شیر انبساط حرکت می کند و سیکل تبرید مجدداً ادامه دارد. کندانسور در چیلر در واقع یک مخزن استوانه ای سر بسته است که به شیر کنترل و ابزار دقیق متصل می ‌باشد. آبی که از داخل کندانسور خارج می شود در حقیقت، یک آب گرم بوده که هنگام سیکل تبرید، گرمای خود را به محوطه بیرونی منتقل می کند. به این ترتیب یک فرایند انتقال حرارت موثر در داخل کندانسور چیلر اتفاق می‌ افتد و موجب خنک شدن آب می شود.

کاربرد کندانسور

 • فرایند تولید برق
 • تاسیسات پالایشگاهی
 • تهویه مطبوع
 • نیروگاه ها
 • سردخانه ها
 • فرایند تقطیر و …

فروش اینترنتی انواع چیلر

اجزای کندانسور

 1. محفظه استوانه ای
 2. صفحه نیمکره ای در انتهای استوانه ها
 3. صفحه نیمکره ای در ابتدای محفظه
 4. تیوب

خوردگی و ایجاد رسوب داخل کندانسور در چیلر

کندانسور چیلر نیز همانند سایر تجهیزات خنک کننده و یا بویلرهای آب گرم در معرض رسوب گرفتگی و یا خوردگی ناشی از حرارت یا فشار و دمای بالا می باشد. از آنجایی که بخار اشباع و آب در داخل کندانسور در چیلر جریان دارد، امکان رسوب گرفتگی در قسمت های مختلف وجود داشته، بنابراین این تجهیزات به شدت نیاز به بازرسی و نگهداری دارند. اگر آبی که به چیلر وارد می شود حاوی رسوبات یا ناخالصی هایی با اندازه درشت باشد، دور از انتظار نیست که در سیکل تبرید، این ناخالصی ها در قسمت های مختلف داخل کندانسور رسوب کند. رسوب گرفتگی باعث اختلال در عملکرد کندانسور در چیلر می شود.

فروش اینترنتی انواع چیلر

اثرات نامطلوب رسوب گرفتگی

 1. عدم انتقال حرارت موثر برای خنک کردن سیال
 2. گرفتگی یک یا چند لوله از داخل این تجهیزات
 3. افت فشار و افزایش مصرف انرژی

خرید کندانسور چیلر

برترین سازندگان انواع چیلرهای صنعتی بهترین تجهیزات را برای ساخت این محصولات استفاده می کنند. کمپرسورهای قوی و باکیفیت و همچنین کندانسور از بهترین برندها برای ساخت انواع چیلر تراکمی یا چیلر جذبی استفاده می شوند. برای خرید انواع چیلرهای صنعتی و یا کسب اطلاعات بیشتر از قیمت خرید چیلر می توانید با مجموعه آران انرژی تماس حاصل کنید.

فروش اینترنتی انواع چیلر

انواع چیلر

 • چیلر تراکمی
 • چیلر جذبی

شرح چیلرها

چیلر ها در یک تقسیم بندی دیگر در فروش اینترنتی انواع چیلر به دو نوع تراکمی و جذبی تقسیم شده اند که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می شویم:

فروش اینترنتی انواع چیلر

چیلر های تراکمی

این چیلر ها فرایند سرد سازی را بر اساس متراکم کردن گاز مبرد انجام می دهند و انواع چیلر تراکمی با کندانسور آبی و هوایی به دو صورت یکپارچه و مجزا طراحی و تولید در داخل کشور می گردد.

فروش اینترنتی انواع چیلر

اجزای تشکیل دهنده:

 • کمپرسور
 • اواپراتور
 • شیر انبساط
 • تابلوی برق

فروش اینترنتی انواع چیلر

چیلر های جذبی

اساس کار این چیلر مشابهت بسیاری با چیلر تراکمی دارد و تفاوت آن در روش افزودن فشار گاز های خروجی  از اواپراتور است.

اجزای تشکیل دهنده:

 • کندانسور
 • شیر مخصوص انبساط
 • مولد بخار سیال
 • تابلوی برق

فروش اینترنتی انواع چیلر

فروش اینترنتی انواع چیلر

اگر قصد خرید چیلر دارید، پیشنهاد می کنیم که حتماً به امکانات این سایت مرجع و خدمات پشتیبانی آن هم توجه داشته باشید. در این سایت ، فروش اینترنتی انواع چیلر با توجه به نظارت کارشناسان و نیاز مشتری انجام می پذیرد تا ضمن راندمان بالای کاری دستگاه ، تمامی نیازهای ملزوم جهت هر پروژه خاص برآورده شود.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید