کاربردها و عملکرد اجزای سیستم HVAC

0

اجزای سیستم HVAC مورد استفاده در یک تاسیسات صنعتی ممکن است به عنوان “تهویه مطبوع صنعتی” نامیده شود، یا این اصطلاح ممکن است به طور گسترده تر برای توصیف یک سیستم تهویه مطبوع مورد استفاده در یک ساختمان بزرگ، مانند یک بیمارستان یا شرکت بزرگ استفاده شود.

اجزای سیستم HVAC


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

سیستم HVAC

تاسیسات بزرگتر مانند فرآوری شیمیایی، تولید برق و تصفیه خانه های آب از گرمایش، سرمایش و تهویه ارائه شده توسط اجزای سیستم  HVAC صنعتی بهره می برند.

اگرچه آنها بر اساس همان اصول اساسی سیستم های HVAC خانگی عمل می کنند، اما پیچیده تر و ظرفیت بالاتری دارند. یک ساختمان مسکونی یا تجاری باید به مسائل اضافی مانند تولید گرمای بیش از حد از تجهیزات یا دودهای سمی توجه بیشتری داشته باشد.

هنگامی که می خواهید سیستمی را ارتقا دهید یا عوض کنید، کار با یک پیمانکار صنعتی ماهر بسیار مهم است.

آنها به لطف دانش و تخصص خود می توانند اطمینان حاصل کنند که تمام الزامات و اجزای سیستم گرمایش و سرمایش HVAC در رابطه با الزامات هر یک از تاسیسات منحصر به فرد به درستی کار می کنند.

اجزای سیستم HVAC

بسیاری از قطعات مختلف سیستم های HVAC صنعتی را بر اساس نیازهای منحصر به فرد تاسیسات تشکیل می دهند. تجهیزات زیر اغلب در آنها یافت می شود:

کمپرسورها

کمپرسورها در سیستم های HVAC مقدار گاز مبرد را کاهش می دهند و فشار و دمای آن را در فرآیند افزایش می دهند. گاز پرفشار و دمای بالا در مرحله بعد از کندانسور سیستم HVAC عبور می کند و گرمای جذب شده در آن آزاد می شود.

جداکننده هوا

هوای وارد شده در سیالات توسط جداکننده های هوا جدا و خارج می شود. این ویژگی باعث می شود سیستم های HVAC به طور ایمن و موثر کار کنند.

چیلرها

آب توسط چیلرها برای حذف گرما استفاده می کند. آنها در دو نوع آب خنک و هوا خنک موجود هستند.

سیستم های کنترل

کاربران سیستم های کنترل می توانند عملکرد اجزای مختلف سیستم تهویه مطبوع را زیر نظر داشته و آنها را کنترل کنند. هر گونه تنظیمات مورد نیاز در اجزای سیستم  HVAC، مانند افزایش یا کاهش دما یا جریان هوا، به لطف سیستم های کنترل خودکار می تواند فوراً انجام شود.

برج های خنک کننده

برای از بین بردن گرما از ساختمان، از برج های خنک کننده همراه با چیلر یا کندانسور استفاده می شود. بسته به بار خنک کننده تاسیسات، اندازه و طراحی آنها می تواند متفاوت باشد.

فن های HVAC

فن ها در ساختمان های صنعتی برای طیف وسیعی از موارد استفاده می شوند. آنها را می توان برای تهویه، ورودی هوا، اگزوز و موارد دیگر مورد استفاده قرار داد.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

بویلر

تاسیسات صنعتی نیاز به تولید و نگهداری حجم بسیار بالاتری از آب گرم یا بخار دارند. در نظر گرفتن اندازه و لوله کشی بویلر یا دیگ بخار بسیار مهم است.

سیستم های رطوبت / رطوبت زدایی

رطوبت یک تاسیسات صنعتی را می توان با استفاده از اجزای سیستم HVAC مدیریت کرد. اگر ساختمان به رطوبت بیشتری نیاز دارد، ممکن است یک دستگاه رطوبت ساز بخشی از سیستم باشد. اگر ساختمان فقط به رطوبت کمی نیاز داشته باشد، ممکن است یک دستگاه رطوبت گیر بخشی از سیستم باشد.

قیمت بویلر

سیستم های تهویه صنعتی

سیستم های HVAC صنعتی برای ایجاد جریان هوای مناسب در داخل یک تاسیسات علاوه بر کنترل دما و رطوبت استفاده می شود. اجزای تهویه به فیلتراسیون و گردش هوا در صورت لزوم کمک می کنند.

پمپ های حرارتی

پمپ های حرارتی گرما را از زمین، آب یا هوا خارج می کنند. یک ساختمان را می توان با استفاده از آنها گرم یا سرد کرد.

واحدهای تهویه مطبوع پشت بام

سقف تاسیسات مجهز به سیستم های تهویه مطبوع پشت بام می باشد. آنها هوا را از طریق لوله ها به مناطق مختلف ساختمان به گردش در می آورند.

تفاوت سیستم های HVAC مسکونی و صنعتی

سیستم های تهویه مطبوع در محیط های صنعتی مانند خانه ها عمل می کنند. تفاوت عمده آنها به شرح زیر است:

اجزای سیستم HVAC تاسیسات صنعتی بسیار بزرگتر است. یک واحد ۵ تنی ممکن است در یک خانه یا شرکت استفاده شود، در حالی که یک واحد ۵۰ تنی ممکن است در یک تاسیسات صنعتی استفاده شود. به یاد داشته باشید که ۱ تن برابر با ۱۲۰۰۰ btu تبرید است.

به منظور کاهش گرما و صدا در حین کار، سیستم های HVAC در تاسیسات صنعتی معمولاً در حیاط ها یا روی پشت بام ساختمان ها قرار می گیرند. در سطح زمین، سیستم های تهویه مطبوع مسکونی معمولا در نزدیکی خانه یافت می شوند.

در مقایسه با سیستم های HVAC مسکونی، سیستم های HVAC صنعتی از نظر طراحی پیچیده تر و مدولار هستند. این به این معنی است که یک جعبه پنل تکی همه کنترل های الکتریکی و اتوماتیک را برای بسیاری از واحدهای HVAC در خود جای می دهد. این برای مدیریت موثر آب و هوا و هرگونه تعدیل لازم ضروری است.

فروش ایرواشر صنعتی

تهویه آر.پی.آسا سازنده HVAC

مهندسان بسیار ماهر این مجموعه به لطف بیش از ۴۰ سال تجربه خود، مهارت های لازم را برای اداره ساختمان های تجاری بزرگ، تأسیسات صنعتی، صنایع شیمیایی، نفت و گاز، از طراحی یک چیلر تا ساخت واحدهای HVAC کامل دارند.

کارشناسان مجموعه تهویه آر.پی.آسا برای کمک به نیازهای HVAC تاسیسات صنعتی شما در دسترس هستند. چه برای نصب جدید یا جایگزینی به کمک نیاز داشته باشید، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید دستگاه با ما تماس بگیرید تا در مورد امکانات اجزای سیستم HVAC این مجموعه بیشتر بدانید.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.