مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

اهمیت و نقش هواساز در داروسازی

هواساز در داروسازی

هواساز در داروسازی به عنوان یک سیستم مرکزی بسیار قوی، توانایی تأمین هوای مطبوع را برای واحدهای صنعتی دارد. هواسازهای ایده آل برای کارخانه داروسازی باید علاوه بر ظرفیت تهویه ای بالا، از فیلترهای قوی و فن های خنک کننده با دوام تشکیل شده باشند. تجهیزات این هواسازها در قیمت هواساز داروسازی مؤثر هستند.

انواع هواساز

 1. هواساز خانگی
 2. هواساز صنعتی
 3. هواساز هایژنیک

هواساز داروسازی چیست

هواساز داروسازی عبارت است از یک سیستم تهویه هوای بسیار قوی که به تهویه و گردش هوا در کارخانجات داروسازی در قسمت های مختلف کمک می کند. یک هواساز به عنوان بخشی از سیستم سرمایشی و گرمایشی، شرایط دمایی قسمت های مختلف در داروسازی را تحت کنترل قرار می‌دهد. یک هواساز ایده‌آل می‌تواند رطوبت و دما را تنظیم کرده و با فیلتراسیون هوا و جمع آوری گرد و غبار از طریق فیلترهای مخصوص، هوای مطبوع را در اختیار واحدها قرار دهد.

هواساز در داروسازی

اجزای هواساز

 1. محفظه اصلی
 2. کندانسور
 3. کویل گرمایشی
 4. فیلتراسیون
 5. سیستم های گرمایشی
 6. فن های خنک کننده
 7. تجهیزات دمنده پر قدرت
 8. تجهیزات رطوبت زن
 9. کانال های انتقال هوا و سیستم تهویه مطبوع

انواع هواساز در داروسازی

با تحقیقاتی که پیرامون هواساز داروسازی و طرز کار آن برای واحدهای تولید دارو انجام گرفته است، نتایج نشان داده اند دو گروه از سیستم های تهویه مطبوع برای این کاربرد، مناسب ترند؛ یونیت های تهویه هوا یا همان هواساز و تجهیزات روف تاپ پکیج، دو دستگاه مهم هستند که در حوزه هواساز در داروسازی مورد توجه این صنعت قرار می گیرند. پکیج یونیت تهویه مطبوع یا هواسازهای داروسازی از فیلترهای قوی تشکیل شده اند. ضرورت استفاده از بهترین و با کیفیت ترین فیلترها برای اینگونه هواسازها در اهمیت تأمین هوای تمیز و عاری از میکروب برای کارخانه تولید دارو است.

کلین روم داروسازی

همان طور که می دانید کارخانه داروسازی انواع داروهایی را تولید می‌کند که با سلامتی افراد سر و کار دارند، بنابراین تجهیزات هواساز داروسازی در کلین روم داروسازی باید از قوی ترین مدل ها انتخاب شوند تا بتوانند با حداکثر ظرفیت خود تهویه را انجام دهند. معمولاً این هواسازها دارای بدنه ساخته شده از ورق های فولادی مقاوم است که در برابر تغییرات شرایط محیطی و هرگونه استرس پایداری خود را حفظ می کنند. هواساز داروسازی که از بدنه مقاوم ساخته شده باشد در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و در فصل های مختلف در عملکرد آن اختلالی ایجاد نمی شود.انواع هواساز در داروسازی را می‌توان در محیط های بیرون بر روی بام و یا فضای بیرون از کارخانه نصب کرد. در برخی از موارد لازم است بدنه هواساز نسبت به فضای بیرون، عایق سازی شود؛ به این ترتیب  طبق استاندارد نصب هواساز در کارخانه داروسازی در اطراف آن نصب می شود.

هواساز در داروسازی

نقش هواساز بیمارستانی

 1. کنترل کیفیت هوا
 2. کنترل دما
 3. کنترل رطوبت
 4. تثبیت فشار هوا

مزایای هواساز در داروسازی

انواع هواساز داروسازی تجهیزات پر قدرت هستند که علاوه بر افزایش کیفیت تهویه هوا، مزایای دیگری برای کارخانه‌های داروسازی ارائه می دهند. یکی از مهمترین مزایا که در حقیقت، اولین و اصلی ترین مسئله در طراحی هواسازها می باشد، مسئله کاهش مصرف انرژی است.هواساز داروسازی به گونه ای طراحی شده است که سطح مصرف انرژی را در کارخانه داروسازی، متعادل نگه می دارد و نه تنها به بازیابی حرارت کمک می کند، بلکه با تنظیم سطح رطوبت هوا از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند. نصب هواسازها برای کارخانه داروسازی به صورت کانال کشی گسترده و شبکه مانند انجام می‌شود، بنابراین تجهیزاتی که در این مورد نصب می شوند با ظرفیت تهویه فوق العاده بالا  مشغول به کار هستند.

تجهیزات مرتبط با تهویه داروسازی

 1. چیلر
 2. هواساز
 3. اگزاست فن
 4. روف تاپ پکیج
 5. فن کویل و …

هواساز در داروسازی

خرید هواساز داروسازی

عوامل مختلفی در قیمت هواساز داروسازی تاثیر دارند. فیلترها از جنس های مختلف برای دستگاه استفاده می شوند. تجهیزات رطوبت زن با کیفیت های مختلف طراحی شده اند؛ قطعات لاستیکی و تجهیزات الکترونیکی و ابزار دقیق نیز سایر عواملی هستند در قیمت هواساز در داروسازی تاثیر خواهند گذاشت. از طرفی دیگر، انواع فن خنک کننده با توجه به مدل دستگاه هواساز برای این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین بدیهی است که تجهیزات تهویه ای برای کارخانه های داروسازی، قیمت‌ های متفاوتی داشته باشند.پیشنهاد می کنیم برای کسب هرگونه اطلاعات در زمینه خرید سیستم های تهویه مطبوع برای صنایع با کارشناسان مجموعه تهویه آران انرژی در تماس باشید.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید