خرید چیلر تراکمی تهویه مطبوع از تولید کننده

0

چیلر تراکمی تهویه در ساختمان های مدرن امروزی، برای تأمین نیازهای تهویه ای، سرمایشی و گرمایشی، ضرورت دارد. چیلرهای تراکمی به دو دسته چیلر هوا خنک و چیلر آب خنک تقسیم بندی می شوند. دستگاه های چیلر را بر اساس مدل کمپرسور آنها نامگذاری می کنند.

چیلر تراکمی تهویه

چیلر تراکمی تهویه مطبوع

چیلر تراکمی تهویه

چیلر تراکمی تهویه یکی از انواع چیلر است که در مدل های مشابه در بازار مشاهده کرده اید. در حقیقت این نوع چیلر، طراحی خاص و متمایزی ندارد و بر اساس متراکم کردن گاز خنک کننده، سیکل تبرید را تکمیل می کند. اگر چیلرهای تراکمی برای دستگاه های تهویه ای به کار رود، به آن چیلرهای تراکمی مخصوص تهویه مطبوع گفته می شود. طراحی این تجهیزات مطابق با تکنولوژی های روز دنیا و بر اساس کاهش مصرف انرژی انجام می گیرد.

انواع چیلر

 • چیلر های هوا خنک
 • چیلرهای آب خنک

کمپرسورهای چیلر

چیلر تراکمی تهویه

امروزه در ساختمان های مدرن برای برطرف کردن نیازهای تهویه ای و بخش سرمایش، حتماً یکی از انواع چیلر باید وجود داشته باشد تا بتواند آب خنک را فراهم کند. مدل کمپرسور، نقش اساسی در قیمت چیلر تراکمی خواهد داشت. اگر قرار باشد چیلرهای تراکمی با ظرفیت بالا کار کنند، کمپرسور اسکرو یا کمپرسور رفت و برگشتی، بهتر عمل می کند؛ اما برای مواردی که ظرفیت های کمتر خنک سازی نیاز باشد، کمپرسور اسکرال بهتر است.

انواع کمپرسور در چیلر تراکمی

 1. کمپرسور رفت و برگشتی
 2. کمپرسور اسکرال
 3. کمپرسور اسکرو
 4. کمپرسور سانتریفیوژ

انواع چیلر تراکمی تهویه و مزایای آن ها

چیلر تراکمی تهویه

همانطور که در بحث بالا به آن اشاره کردیم، چیلرهای تراکمی شامل چیلرهای آب خنک و چیلرهای هوا خنک هستند. چیلرهای هوا خنک در مقایسه با چیلرهای آب خنک، راندمان عملی کمتری دارند. اگر به دنبال خرید یکی از انواع چیلر تراکمی هستید، بهتر است مطابق با شرایط اقلیمی و آب و هوایی ساختمان، یک دستگاه مناسب خریداری کنید. اگر ساختمان در موقعیت گرم و خشک قرار داشته باشد، قطعاً خرید چیلر تراکمی آب خنک، مقرون به صرفه نخواهد بود؛ چرا که سطح تبخیر آن بسیار بالا است.

اجزای چیلر تراکمی

 • کمپرسور
 • تابلو برق
 • کندانسور
 • شیر انبساط
 • اواپراتور

اواپراتور چیلر

یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده چیلر تراکمی قسمتی است که “اواپراتور” نام دارد. اواپراتور در حقیقت یک مبدل حرارتی است که نقش انتقال حرارت را با راندمان بالا در دستگاه اجرا می کند. مبدل حرارتی به طور متداول شامل مبدل حرارتی پوسته و لوله می باشد. نوع دیگر مبدل های حرارتی در مدل مبدل حرارتی صفحه ای نیز برای چیلر تراکمی به کار می ‌رود. مبدل های حرارتی به شدت در معرض خوردگی و مسدود شدن لوله ها قرار می گیرند؛ بنابراین در هر صورت نیاز، بازرسی و تمیزکاری وجود خواهد داشت.

شاخص های مشخص کننده قیمت چیلر

چیلر تراکمی تهویه

 • نوع کمپرسور
 • نوع کندانسور
 • ظرفیت خنک کنندگی
 • برند تولید کننده
 • نوسانات ارزی
 • جنس قظعات بکار رفته

پارامترهای خرید چیلر تراکمی

چیلر تراکمی تهویه

اگر برای خرید چیلر تراکمی تهویه برنامه ریزی می کنید، در درجه اول باید مدل‌ مورد نیاز پروژه مورد نظر را بررسی کنید. برای ساده تر شدن فرآیند خرید، پیشنهاد می‌کنیم بودجه مالی که برای این کار در نظر گرفته اید را معین کنید. هزینه های تعمیرات و نگهداری یک چیلر تراکمی را به دقت از فروشنده بپرسید. اگر نیاز دارید تحقیقات بیشتری انجام دهید، کارشناسان این مجموعه به شما کمک می کنند.

یکی دیگر از نکات مهم در خرید چیلر تراکمی، در نظر گرفتن ظرفیت حقیقی دستگاه است. باید مشخص کنید که چه مقدار آب خنک برای تعیین سیستم تهویه نیاز دارید. کاتالوگ هایی که از سوی فروشنده به شما ارائه می شوند، در برگیرنده تمام مشخصات فنی و کاربردی چیلرهای تراکمی هستند. جهت استعلام قیمت چیلر و مینی چیلر می توانید با کارشناسان فروش در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + هفت =