فروش دستگاه هواساز آر.پی.آسا

0

هواساز آر.پی.آسا با توجه به کنترل رطوبت و دما بسیار کاربردی می باشند و استفاده از آن ها برای سلامتی بسیار مهم می باشد.

این محصولات در داخل کشور طراحی و تولید می گردد و از جمله برندهای با کیفیت در بازار محصولات این شرکت می باشد.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

هواساز آر.پی.آسا azarnasim air handling unit

دستگاه هواساز چیست

دستگاه هواساز (Air Handling Unit) دستگاهی استکه با تنظیم دما و رطوبت تهویه بهینه ای را رقم می زند.

هواساز مهم ترین دستگاه تهویه مطبوع می‌باشد که در راه چیلر و بویلر با کانال هوا قرار دارد .

این سیستم جدا از تامین هوای سالم ممکن است برای دستیابی به هوا با شرایط خاص صنعتی ( مانند نساجی،سالن پرورش قارچ ، گلخانه) پزشکی ( هواساز هایژنیک) طراحی و ساخته شوند.

به طور خلاصه، یک واحد تهویه مطبوع یک واحد داخلی بزرگ از تجهیزات تهویه مطبوع تجاری است. این “واحد داخلی” عظیم بر روی پشت بام یا در امتداد یک دیوار ساختمان خارجی نصب می شود. هوای خنک و گرم تولید می کند و آن را برای سرمایش/گرمایش به محیط می فرستد.

برخلاف تهویه مطبوع تجاری، واحدهای تهویه مطبوع معمولاً به سفارش ساختمان‌های جداگانه ساخته می‌شوند. علاوه بر این، واحدهای جابجایی هوا را می توان با نصب داخلی فیلتر، مرطوب کننده و سایر دستگاه ها برای کنترل دما، رطوبت، جریان هوا و تمیزی هوا سفارشی کرد.

یک واحد انتقال هوا به طور کلی در محفظه خود یک فیلتر، رطوبت ساز، دمنده (فن) و مبدل حرارتی (پره) دارد. هیچ مکانیسم پیچیده ای وجود ندارد. سیستم بسیار ساده است.

نقش هواساز در ساختمان های مسکونی

انواع تجهیزات هواساز آر.پی.آسا که در مجتمع ها و ساختمان های مسکونی استفاده می ‌شوند واحدهای یکپارچه ای  هستند که معمولاً به صورت یک محفظه ساخته شده اند.

محفظه دستگاه از جنس فلز می باشد.

ورق های فولادی و یا استیل برای ساخت بدنه اصلی هواسازها به کار می ‌رود و در برابر خوردگی، رسوب گرفتگی یا سایر شرایط شدید فیزیکی مقاومت بالایی دارند.

در بسیاری از این تجهیزات در قسمت هایی که باید عایق‌ بندی برای آنها انجام گیرد از فوم پلی اورتان با ضخامت ۱ یا ۲ اینچ استفاده می شود.

عایق بودن هواساز از اتلاف انرژی دستگاه هنگام کار کردن جلوگیری می کند.

هواساز آر.پی.آسا azarnasim air handling unit

تهویه مطبوع مرکزی

برای درک صحیح عملکرد یک واحد هواساز (AHU)، درک مفهوم تهویه مطبوع مرکزی ضروری است.

تهویه مطبوع مرکزی به سیستمی اطلاق می شود که از تجهیزات منبع گرمایی نصب شده در یک مکان واحد در ساختمان برای ارسال آب سرد/گرم شده به واحد انتقال هوا برای استفاده در سرمایش/گرمایش اتاق ها استفاده می کند.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

در مقایسه، سیستمی که نیاز به نصب توزیع شده چندین دستگاه منبع گرما دارد، به عنوان مثال، یک واحد در هر طبقه یا در هر منطقه “تهویه مطبوع فردی” نامیده می شود.

مکانیسم تهویه مطبوع مرکزی

تهویه مطبوع مرکزی از ترکیبی از تجهیزات منبع حرارت (ماشین سردخانه، دیگ بخار و غیره) و تجهیزات تهویه مطبوع (یونیت هندلینگ هوا، فن کویل) برای سرمایش و گرمایش استفاده می کند.

از آنجایی که تمام دستگاه های منبع حرارت در یک مکان در ساختمان نصب می شوند و آب سرد/گرم شده برای سرمایش/گرمایش اتاق ها به واحدهای تهویه مطبوع ارسال می شود، تهویه مطبوع مرکزی را تهویه مطبوع متمرکز نیز می نامند. سیستم های تهویه مطبوع مرکزی معمولاً در ساختمان ها و تأسیسات بزرگ نصب و استفاده می شوند.

مزایای تهویه مطبوع مرکزی

تهویه مطبوع مرکزی چندین مزیت دارد. به عنوان مثال، امکان انتخاب انعطاف‌پذیر مکان‌های نصب برای چیلرها و واحدهای انتقال هوا (AHU) را فراهم می‌کند و طراحی انعطاف‌پذیر مسیرهای لوله‌کشی آب را امکان‌پذیر می‌سازد.

تهویه مطبوع مرکزی حداقل محدودیت ها را در لوله کشی آب سرد/گرم شده و فاصله انتقال هوا از کانال ها اعمال می کند. به عنوان مثال، هنگامی که یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی در حالت خنک کننده کار می کند، چیلر آب سرد تولید می کند و واحد کنترل هوا ( هواساز آر.پی.آسا ) آب سرد شده را به کویل آب سرد می فرستد، که گرما را بین آب و هوا تبادل می کند سپس هوای خنک توسط فن ها از طریق کانال ها ارسال می شود.

بنابراین، بسته به ترکیب تجهیزات و دستگاه ها یا طراحی سیستم، تهویه مطبوع مرکزی می تواند فضاها و تأسیسات بزرگ را گرم یا خنک کند. علاوه بر این، از آنجایی که از پمپ‌های بزرگ آب و فن‌های دمنده هوا استفاده می‌شود، بر خلاف کولرهای گازی نوع انبساط مستقیم، نیازی به نگرانی در مورد محدودیت‌های بالای اختلاف ارتفاع لوله مبرد، طول لوله، جریان هوا یا فشار استاتیک نیست.

هوارسان

انواع دستگاه هواساز آر.پی.آسا

  • دستگاه هواساز بهداشتی(هایژنیک)
  • دستگاه هواساز صنعتی
  • دستگاه هواساز خانگی

نقش هواساز در ساختمان های صنعتی

یکی دیگر از مهمترین دلایلی که استفاده از تجهیزات هواساز در ساختمان های صنعتی را توجیه می‌کند لزوم ایجاد یک محیط کار استاندارد و عاری از آلودگی است.

هواساز آر.پی.آسا می‌توانند در تمام فصل های سال، محیط کارخانه صنایع یا کارگاه ها را در حد متعادل تنظیم کنند، به صورتی که شرایط کار، قابل تحمل باشد.

هواسازهای صنعتی مجهز به فیلترهای قوی هستند تا بتوانند میزان آلاینده‌ های هوا را کاهش دهند؛ این کار با جذب ذرات معلق توسط فیلترها انجام می شود.

اجزای اصلی هواساز

  • کویل سرمایشی می تواند رطوبت را کاهش دهد و همچنین باعث کاهش دمای هوا شود.
  • ایرواشر(Air Washer) به طور معمول جهت شستشوی هوا و همچنین جهت رطوبت زنی به کار می رود.
  • انواع متعددی از رطوبت زن ها برای افزایش رطوبت به کار می روند.

هواساز آر.پی.آسا azarnasim air handling unit

این هواسازها از ظرفیت هوادهی ۱۰۰۰ الی ۶۲۰۰۰ cfm طراحی و تولید می شوند.

در این سایت اختصاصی سیستم های تهویه مطبوع فروش هواساز در انواع مختلف انجام می پذیرد.

مشتریان گرامی جهت استعلام قیمت هواساز آر.پی.آسا با کارشناسان واحد فروش می توانند در ارتباط باشند.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.