مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مشاوره ساخت کلین روم در کشور

ساخت کلین روم

کلین روم (clean room) در واقع یک اتاق تمیز است که در آن میزان باکتری ها به حداقل مقدار خود می رسد. بسیاری از صنایع مانند تولید نیمه هادی ها، داروسازی، بیوتکنولوژی، تجهیزات پزشکی و علوم زیستی، و همچنین تولید فرآیندهای حساس در هوافضا، اپتیک، نظامی و وزارت انرژی ، پیشرفت خود را به نوعی مدیون اتاق های تمیز هستند. در این مقاله مختصرا به شرح و ساخت کلین روم می پردازیم.

ساخت کلین روم

کلین روم چیست و چه کاربردی دارد؟

ساخت کلین روم

به طور معمول کلین روم در تولید یا تحقیق علمی استفاده می شود، یک اتاق تمیز ، محیط کنترل شده ای است که دارای سطح پایین آلاينده ها مانند گرد و غبار، میکروب های هوا، ذرات آئروسل و بخارات شیمیایی است. اگر بخواهیم دقیق تر به موضوع نگاه کنیم، یک اتاق تمیز دارای سطح کنترل شده ای از آلودگی است که توسط تعداد ذرات در هر متر مکعب در یک اندازه ی مشخص سنجیده می شود.

هوای محیط خارج از فضای معمولی شهر در برگیرنده ۳۵،۰۰۰،۰۰۰ ذره در اندازه هر متر مکعب، ۰٫۵ میکرون و قطر بزرگتر است و مرتبط به یک اتاق پاکیزه ISO 9 است که در کمترین سطح استانداردهای Clean room قرار دارد.

ساخت کلین روم

برخی موارد استفاده از کلین روم

ساخت کلین روم

 • داروسازی
 • بیوتکنولوژی
 • تجهیزات پزشکی
 • علوم زیستی
 • هوا فضا
 • بیمارستان
 • نظامی

اتاق های تمیز عملا در هر صنعتی که ذرات کوچک می توانند بر روند تولید تاثیر بگذارد، قابل استفاده است. کلین روم ها در اندازه و پیچیدگی متغیر هستند و به طور گسترده ای در صنایعی که برخی از آن ها ذکر شد ، مورد استفاده قرار می گیرند.

موارد رعایت شده برای ورود به کلین روم

ساخت کلین روم

 • استفاده از روپوش
 • کفش تمیز
 • کلاه مخصوص
 • نداشتن ریش

کفشی که پوشیده می شود باید به گونه ای کف آن صاف باشد تا گرد و غبار در آن تجمع پیدا نکند.

استاندارد های ساخت

ساخت کلین روم

کلین روم می تواند بر اساس دو نوع استاندارد ساخت شود که یکی از آن ها : استاندارد فدرال ایالات متحده ی آمریکاFE  ۲۰۹  و دیگری استاندارد ایزو سری:ISO 14644-1 نامیده می شود.

سیستم های ساختمان کلین روم

 1. سیستم هم باد (Flush System)
 2. سیستم غیر هم باد (Semi Flush System)

نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که اتاق تمیز یک محیط کاملا استریل نیست.آلودگی هیچ گاه صفر نمی شود ، بلکه باید از میزان مشخصی کمتر باشد.

مشاوره ساخت کلین روم

ساخت کلین روم

طراحی و ساخت اتاق تمیز در این سایت مرجع ، توسط متخصص ترین کارشناس اتاق های تمیز در کشور همرا با رزومه عالی و کیفیت کاری بالا، انجام می پذیرد.جهت مشاوره ساخت کلین روم در ارتباط با طراحی ، ساخت و نصب اتاق های تمیز و همچنین برآورد هزینه های اجرا همراه با استانداردهای روز دنیا ، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید