مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تهویه مطبوع گلخانه و اهمیت آن

تهویه مطبوع گلخانه

تهویه مطبوع گلخانه به جهت فراهم ساختن شرایط مناسب برای رشد مناسب گیاهان در گلخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل تهویه مطبوع گلخانه برای تامین سرمایش و گرمایش گلخانه بسیار حساس و مهم می باشد.

تهویه مطبوع گلخانه

نکات مهم تهویه مطبوع گلخانه

پیش از تهیه و خرید هر نوع سیستم تهویه ای برای گلخانه این نکته را باید مدنظر قرار داد که سیستمی می بایست انتخاب گردد که محدودیتی برای نوع تولیدات گلخانه ایجاد نکند و بتواند شرایط مختلف دمایی و رطوبتی را ایجاد نماید. اکثر محصولات در رنج دمایی 21 تا 27 درجه به خوبی رشد می کنند.

به طور کلی عملیات تهویه در گلخانه ها به منظور زیر به کار می رود:

 • گردش هوای مناسب و ارتباط هوای داخل با خارج از آن
 • تولید دی اکسید کربن مورد نیاز سنتز و رشد گیاهان
 • کنترل رطوبت و ثابت نگه داشتن آن در شرایط مناسب

خرید انواع دستگاه های سرمایش و گرمایش گلخانه

دستگاه های مختلفی بسته به نوع کار برد آن ها در گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از آن ها به شرح زیر است

 • اکونوپ گلخانه ای
 • هواساز گلخانه ای
 • زنت گلخانه ای
 • هیتر گلخانه ای
 • ایرواشر گلخانه ای

تهویه مطبوع گلخانه

 

پارامترهای خرید سیستم  تهویه گلخانه

 • اگر شما قصد صرفا گرمایش در گلخانه را دارید می توانید از دستگاه اکونوپ بهره ببرید اما این نکته را باید درنظر داشت که این سیستم به تنهایی تنظیم رطوبت نمی کند و به دستگاه های رطوبت زنی و رطوبت زدایی نیاز است.
 • اگر سرمایش مورد نیاز است، می توان از دستگاه های زنت و ایرواشر که موجب افزایش رطوبت می شوند استفاده کرد اما اگر کنترل رطوبت هنگام سرمایش اهمیت بالایی دارد از سیستم های هواساز باید استفاده کرد.
 • همچنین اگر گرمایش و سرمایش توامان مورد نیاز است بدون درنظر گرفتن موضوع رطوبت می توان از اکونوپک، زنت و یا ایرواشر بهره برد و در صورت اهمیت کنترل میزان رطوبت از هواسازها و یا اکونوپک های مجهز به تجهیزات رطوبت زنی و رطوبت زدایی استفاده کرد.

یونیت هیتر گلخانه

تجهیزات یونیت هیتر که در تهویه مطبوع گلخانه بسیار موثرند، سیستم های گرمایشی هستند که از منبع گاز و یا برق برای گرم کردن یک مکان استفاده می کنند. از هیترها می توان در آپارتمان های مسکونی، اداره ها، انبارها، گلخانه، سالن های ورزشی و … استفاده کرد. قیمت خرید یونیت هیتر با توجه به توان حرارت دهی و برند سازنده آن معین می شود.تجهیزات یونیت هیتر دستگاه های کاربردی برای گرم کردن فضای ساختمان ها هستند. این دستگاه ها با عنوان دستگاه های گرمایشی، در نزدیکی سقف محوطه یا در یک گوشه ساختمان قرار می‌گیرند و از آن طریق همانند یک بخاری، هوای گرم را برای محوطه فراهم می کنند.

انواع یونیت هیتر

 1. یونیت هیتر آبگرم
 2. یونیت هیتر بخار
 3. یونیت هیتر الکتریکی

تهویه مطبوع گلخانه

یونیت هیتر برقی

یکی دیگر از انواع یونیت هیتر، دستگاه های مبتنی بر جریان الکتریکی هستند. یونیت هیترهای الکتریکی به طور گسترده برای کاربردهای تجاری و صنعتی در دسترس می باشند. این تجهیزات قابل نصب بر روی دیوار هستند. هنگام خرید تجهیزات برقی گرمایشی، توجه به ولتاژ و شدت جریان برای نصب دستگاه ها به منبع برق الزامی است.

نصب یونیت هیتر برقی اهمیت بالاتری دارد. محل دقیق سیم ها و کابل های برق دستگاه به طوری که بالاترین بازدهی و عملکرد داشته باشد و خطرات احتمالی را حذف کند، باید توسط کارشناس بررسی شود. مدل های مختلفی از این انواع یونیت هیتر برقی در بازار وجود دارد که هر یک با توان مشخص، شرایط دمایی متفاوتی را برای یک مکان ایجاد می کند. ظرفیت حرارتی این مدل دستگاه ها بر اساس کیلو وات معرفی می شود.

تهویه مطبوع گلخانه

یونیت هیتر گازی

یونیت هیتر گازی یکی از انواع تجهیزات یونیت جزو دستگاه سیستم های گرمایشی است. این دستگاه مجهز به فن های گرمایشی بوده که کاربردهای گسترده ای برای گرم کردن هوای داخل ساختمان را ارائه داده است. این دستگاه از سوخت گاز به عنوان منبع انرژی خود استفاده می کند. از کوره هایی با چند کانال به همراه واحد تهویه هوا برای گرم کردن محوطه از طریق یونیت هیتر گازی استفاده می شود.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید