مدرن سازی سیستم سرمایشی و گرمایشی

0

سال هاست که دستگاه های سرمایشی و گرمایشی گوناگونی در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. به علت قدمت بالای این قبیل دستگاه های تهویه، بازده کلی آن ها برای فراهم کردن محیط آرام بخش مناسب کاهش یافته و نیاز به مدرن سازی و ارتقا آن ها احساس می شود.

عمر مفید دستگاه های تهویه مطبوع

عموما سیستم های تهویه مطبوع را برای عمر مفید ۲۰ تا ۲۵ سال طراحی می کنند. این بدان معناست که پس از این زمان، سیستم سرمایشی و گرمایشی دیگر کارایی مناسب خود را ندارد و به دلایل مختلفی مثل فرسودگی در اتصالات و یا رسوب گیری آن ها و یا دلایل دیگر می بایست عمل مدرن سازی روی آن ها صورت پذیرد.

دلایل عمده برای بهبود کیفیت سیستم های تهویه

همانطور که ذکر کردیم یکی از دلایل فرسودگی می باشد و دلایل مختلف دیگری نیز برای لزوم بهبود کیفیت و ارتقا سیستم های تهویه بیان کرده اند که برخی از آن ها به شرح زیر است:

  • لزوم بهبود کیفیت آن درصورت افزایش مساحت ساختمان
  • نیاز به هوشمند سازی سیستم های قدیمی که عمدتا هوشمند نیستند.
  • تغییر تعاریف آسایش و فضای مناسب با زمان قدیم و لزوم تغییر و تطبیق سیستم با تعاریف جدید
  • فرسودگی مجموعه و تجهیزات به کار رفته در آن و نیاز به تغییر کلی و یا جزئی برخی قطعات

صرفه جویی در هزینه ها با مدرن سازی

بیش از ۴۰ ، ۵۰ درصد از انرژی مصرفی ساختمان صرف سرمایش و گرمایش می گردد. این بدان معناست که صرفه جویی در این زمینه می تواند هزینه های ناشی از مصرف انرژی را به مقدار چشمگیری کاهش دهد.

از انجایی که با گذشت زمان میزان بازدهی سیستم های تهویه کاهش یافته و با افزایش مصرف انرژی آن ها طبیعتا هزینه نهایی نیز افزایش می یابد. با بهبود آن ها و مدرن سازی سیستم سرمایشی و گرمایشی به راحتی می توان از هدر رفت انرژی ناشی از فرسودگی جلوگیری کرد.

اقتصاد و بهره وری با انتخاب درست سیستم سرمایشی و گرمایشی

امروزه یکی از اهداف اصلی در طراحی سیستم های سرمایشی و گرمایشی دستیابی به کارکرد بهینه و صحیح با رویکرد صرفه جویی در مصرف برق می باشد و همچنین جدا از کارکرد بهینه سیستم های تهویه مطبوع،انتخاب درست ظرفیت مورد نیاز و دیگر ملاحظات فنی نقش چشمگیری در اقتصاد و بهره وری درست ایفا می کند.

این شرکت با تکیه بر توان فنی و علمی پرسنل خود آماده ارائه راهکار های کامل شامل مشاوره انتخاب سیستم های تهویه مطبوع،طراحی،خرید تجهیزات،نصب و راه اندازی پیشرفته ترین سیستمهای تهویه ساختمان های صنعتی،تجاری،مسکونی،انبار و سوله می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =