مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آخرین قیمت برج خنک کننده چیلر

تولید برج خنک کننده

مهمترین دستگاهی که جهت خنک کردن آب و سیالات در فضاهای صنعتی و غیر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد برج خنک کننده چیلر می باشد که با نصب آن سیستم تهویه مطبوع مرکزی کارایی بهینه خود را بدست می آورد. در این مقاله به شرح و قیمت برج خنک کننده چیلر می پردازیم.

برج خنک کننده چیلر و ویژگی های آن

همان طور که می دانید چیلرها باعث خنک شدن فضای ساختمان ها استفاده می شوند و اینکه این چیلر باید از طریق یک آب خنک تغذیه شود و وظیفه ی خنک کردن این آب برعهده برج خنک کننده (cooling tower) است. برج خنک کننده چیلر معمولا روی سقف قرار گرفته و مقصد نهایی آب های گرم اضافی در ساختمان است. برج خنک کننده چیلر وظیفه ی سرد کردن آب ورودی به چیلر را برعهده دارد.

قیمت برج خنک کننده چیلر

انواع برج های خنک کننده

  1. مکانیکی
  2. طبیعی

برج خنک کننده نوع مکانیکی برای وارد کردن هوای خنک به سیستم به فن احتیاج دارند تا بدین وسیله گرما را از آب حذف کنند. برج خنک کننده نوع طبیعی، که معمولا با یک نیروگاه هسته ای دیده می شوند، از هوای خروجی هوا به داخل یک دودکش بلند استفاده می کنند.

قیمت برج خنک کننده چیلر

برج خنک کننده شامل یک فن بزرگ هستند که هوا را در طول واحد به حرکت در می آورند.  آب كندانسور به برج های خنك کننده پمپ می شود و به جریان هوا اسپری می شود. هوای خنک وارد و در تماس مستقیم با اسپری آب کندانسور (در یک برج خنک کننده آزاد) وارد می شود و این باعث می شود که گرما از آب کندانس به هوا منتقل شود و سپس این هوا در جو ذوب می شود. سپس آب كندانسور جمع شده و به مخازن خنك كننده وارد مي شود تا گرماي بيشتري را جمع آوري كند.

قیمت برج خنک کننده چیلر

اجزای اصلی برج خنک کننده چیلر

  1. حوضچه
  2. پمپ

حوضچه ، آب خارج شده از چرخه ی سیستم چیلر را جمع آوری می کند. پمپ ها ، آب را به برج های خنک کننده منتقل می کنند و جریان آبی را ایجاد می کنند که خنک کردن را آسان تر می کند.

موارد استفاده و کاربردهای برج خنک کننده

  • آب سرد
  • تولید برق
  • فرایندهای مکانیکی

نیروگاه هایی که در نزدیکی دریاچه ها و رودخانه ها قرار دارند از برج های خنک کننده استفاده می کنند تا آب گردشی را که در مخازن گرم شده خنک کند.

قیمت برج خنک کننده چیلر

مصرف برق در برج خنک کننده

یک برج خنک کننده با استفاده از پمپ ها ، آب را به حرکت در می آورد که منبع تغذیه این پمپ ها انرژی الکتریکی (برق) می باشد.فن های مورد استفاده در برج های خنک کننده نیز از برق استفاده می کنند، اما برج خنک کننده با کارکرد خود این مصرف انرژی را جبران می کند.

ظرفیت(تن تبرید)قیمتظرفیت(تن تبرید)قیمتظرفیت(تن تبرید)قیمت
600استعلام شود80استعلام شود5استعلام شود
700استعلام شود200استعلام شود10استعلام شود
800استعلام شود250استعلام شود20استعلام شود
900استعلام شود300استعلام شود30استعلام شود
1000استعلام شود400استعلام شود40استعلام شود
1200استعلام شود500استعلام شود50استعلام شود

قیمت برج خنک کننده چیلر

ساخت برج خنک کننده چیلر به صورت کامل در داخل کشور انجام می شود لذا چندان نوسانات ارزی تاثیری بر آن ندارد اما قیمت برج خنک کننده چیلر با توجه به نوع آن و ظرفیت دستگاه مشخص می شود.

قیمت برج خنک کننده چیلر

قیمت برج خنک کننده چیلر در این سایت بصورت مستقیم از کارخانه همراه گارانتی ممتاز و همچنین کیفیت عالی ، بسیار بهینه و مقرون به صرفه می باشد. مشتریان عزیز می توانند جهت استعلام قیمت با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید