تهویه آران انرژی
چهارشنبه , اسفند ۷ ۱۳۹۸
خانه - برج خنک کننده - آخرین قیمت برج خنک کننده چیلر

آخرین قیمت برج خنک کننده چیلر

مهمترین دستگاهی که جهت خنک کردن آب و سیالات در فضاهای صنعتی و غیر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد برج خنک کننده چیلر می باشد که با نصب آن سیستم تهویه مطبوع مرکزی کارایی بهینه خود را بدست می آورد. در این مقاله به شرح و قیمت برج خنک کننده چیلر می پردازیم.

برج خنک کننده چیلر و ویژگی های آن

همان طور که می دانید چیلرها باعث خنک شدن فضای ساختمان ها استفاده می شوند و اینکه این چیلر باید از طریق یک آب خنک تغذیه شود و وظیفه ی خنک کردن این آب برعهده برج خنک کننده (cooling tower) است. برج خنک کننده چیلر معمولا روی سقف قرار گرفته و مقصد نهایی آب های گرم اضافی در ساختمان است. برج خنک کننده چیلر وظیفه ی سرد کردن آب ورودی به چیلر را برعهده دارد.

قیمت برج خنک کننده چیلر

انواع برج های خنک کننده

  1. مکانیکی
  2. طبیعی

برج خنک کننده نوع مکانیکی برای وارد کردن هوای خنک به سیستم به فن احتیاج دارند تا بدین وسیله گرما را از آب حذف کنند. برج خنک کننده نوع طبیعی، که معمولا با یک نیروگاه هسته ای دیده می شوند، از هوای خروجی هوا به داخل یک دودکش بلند استفاده می کنند.

قیمت برج خنک کننده چیلر

برج خنک کننده شامل یک فن بزرگ هستند که هوا را در طول واحد به حرکت در می آورند.  آب كندانسور به برج های خنك کننده پمپ می شود و به جریان هوا اسپری می شود. هوای خنک وارد و در تماس مستقیم با اسپری آب کندانسور (در یک برج خنک کننده آزاد) وارد می شود و این باعث می شود که گرما از آب کندانس به هوا منتقل شود و سپس این هوا در جو ذوب می شود. سپس آب كندانسور جمع شده و به مخازن خنك كننده وارد مي شود تا گرماي بيشتري را جمع آوري كند.

قیمت برج خنک کننده چیلر

اجزای اصلی برج خنک کننده چیلر

  1. حوضچه
  2. پمپ

حوضچه ، آب خارج شده از چرخه ی سیستم چیلر را جمع آوری می کند. پمپ ها ، آب را به برج های خنک کننده منتقل می کنند و جریان آبی را ایجاد می کنند که خنک کردن را آسان تر می کند.

موارد استفاده و کاربردهای برج خنک کننده

  • آب سرد
  • تولید برق
  • فرایندهای مکانیکی

نیروگاه هایی که در نزدیکی دریاچه ها و رودخانه ها قرار دارند از برج های خنک کننده استفاده می کنند تا آب گردشی را که در مخازن گرم شده خنک کند.

قیمت برج خنک کننده چیلر

مصرف برق در برج خنک کننده

یک برج خنک کننده با استفاده از پمپ ها ، آب را به حرکت در می آورد که منبع تغذیه این پمپ ها انرژی الکتریکی (برق) می باشد.فن های مورد استفاده در برج های خنک کننده نیز از برق استفاده می کنند، اما برج خنک کننده با کارکرد خود این مصرف انرژی را جبران می کند.

ظرفیت(تن تبرید)قیمتظرفیت(تن تبرید)قیمتظرفیت(تن تبرید)قیمت
۶۰۰استعلام شود۸۰استعلام شود۵استعلام شود
۷۰۰استعلام شود۲۰۰استعلام شود۱۰استعلام شود
۸۰۰استعلام شود۲۵۰استعلام شود۲۰استعلام شود
۹۰۰استعلام شود۳۰۰استعلام شود۳۰استعلام شود
۱۰۰۰استعلام شود۴۰۰استعلام شود۴۰استعلام شود
۱۲۰۰استعلام شود۵۰۰استعلام شود۵۰استعلام شود

قیمت برج خنک کننده چیلر

ساخت برج خنک کننده چیلر به صورت کامل در داخل کشور انجام می شود لذا چندان نوسانات ارزی تاثیری بر آن ندارد اما قیمت برج خنک کننده چیلر با توجه به نوع آن و ظرفیت دستگاه مشخص می شود.

قیمت برج خنک کننده چیلر

قیمت برج خنک کننده چیلر در این سایت بصورت مستقیم از کارخانه همراه گارانتی ممتاز و همچنین کیفیت عالی ، بسیار بهینه و مقرون به صرفه می باشد. مشتریان عزیز می توانند جهت استعلام قیمت با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مناسب ترین قیمت و بالاترین بازدهی با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120364630
شماره تلفن :02128424854
شماره فکس :02128424417
آدرس کانال: Aranenergyco@
پست الکترونیکی:info@chillerco.ir

مطلب پیشنهادی

برج خنک کننده یا کولینگ تاور

آخرین قیمت برج خنک کننده کولینگ تاور

برج خنک کننده که وظیفه تعادل حرارتی بین هوا و آب را برعهده دارند در …