مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سیستم تهویه پارکینگ های زیرزمینی

تهویه پارکینگ

تهویه پارکینگ بسیار مهم می باشند و این سیستم ها می توانند گازها و دودهای خطرناک را به سرعت از مسیرهای معین کانال کشی شده به سمت بیرون هدایت کنند. به این ترتیب، محوطه از خطر آتش سوزی در امان می ماند و از انتشار آنها در هوا جلوگیری می کند. اگزاست فن و جت فن ها، بهترین دستگاه ها برای تهویه هوای پارکینگ هستند.

تهویه پارکینگ

سیستم تهویه پارکینگ

تهویه پارکینگ

بهترین سیستم برای تهویه پارکینگ ، تجهیزاتی هستند که سطح آلاینده ها را تا حد امکان کاهش می دهند. برای تهویه این مکان ها، استانداردهایی تعریف شده است و برای هر آلاینده، میزان و اندازه معینی تدوین شده است. سیستم های تهویه ای هم بر همین مبنا طراحی و تولید شده اند. در ادامه مطلب به این بحث می پردازیم که چرا تهویه هوا برای پارکینگ های خودرو تا این اندازه اهمیت دارد.

انواع سیستم تهویه پارکینگ

 1. اگزاست فن
 2. جت فن

مهم ترین آلاینده های هوای پارکینگ ها

تهویه پارکینگ

کنترل دود، یکی از نیازهایی است که برای تمام پارکینگ های خودرو، به ویژه پارکینگ های مسقف عمومی، اهمیت دارد. این کار، فرایندی پیچیده است که شامل هدایت دود به خارج ساختمان و تأمین هوای تازه توسط سیستم تهویه ای است. سیستم های تهویه هوای پارکینگ زیرزمینی باید بسیار قدرتمندتر طراحی شوند تا بتوانند این فرایند را بدون کوچک ترین نقص انجام دهند. این سیستم ها برای ایمنی بیشتر در مواقع بحرانی نظیر آتش سوزی، طراحی شده اند.

تهویه پارکینگ

یکی دیگر از آلاینده های خطرناک در پارکینگ ها، انتشار گازهای مونوکسید کربن و دی اکسید کربن در هوای پارکینگ است. بیشتر مرگ و میرها در اثر آتش سوزی ناشی از مسمومیت با مونوکسید کربن و سایر محصولات احتراقی است. مونوکسید کربن یکی از سمی ترین ترکیبات دود است. آتش سوزی در فضاهای بسته که میزان اکسیژن در آنها محدود است، مستعد تولید مونواکسید کربن می باشد.

ویژگی های فن جت

 • طراحی موتور با حداکثر توان
 • پوشش فن جت به شکل لوله و ساخته شده از جنس استیل با روکش پلیمری
 • فن جت مجهز به عایق صدا از پشم معدنی (الیاف معدنی)
 • دارای پوشش تجهیزات شامل براکت ها برای تثبیت موتور
 • توزیع یکنواخت جریان هوا، افزایش عملکرد آیرودینامیکی فن
 • تقسیم بندی توان موتور فن جت برای ولتاژ برق 400 ولت و فرکانس 50 هرتز
 • پروانه متحرک و متوازن، ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم
 • دارای پنکه های برگشت پذیر مجهز به پروانه دو جهته، 100٪ برگشت پذیر

تجهیزات پیشرفته برای تهویه پارکینگ

تهویه پارکینگ

طراحی سیستم تهویه جت، یکی از قوی ترین تجهیزات تهویه ای را در اختیار ما می گذارد؛ چیزی که بهترین اثر را در تأمین هوای تازه برای پارکینگ های زیر زمینی نشان می دهد. با نصب بهترین فن جت های تهویه ای، به تمیز کردن سالانه مجراها و کانال کشی ها نیازی نیست، بنابراین هزینه تعمیر و نگهداری را تا 35-40٪ کاهش می دهد.

فن جت ها در واقع، فن های افقی هستند که استوانه ای شکل بوده و هوا را در جهت افقی هدایت می کنند. کانال های خروجی به مجرای این فن ها راه دارند. بهترین کاربردهای فن جت ها برای پارکینگ های زیرزمینی و نیمه باز، تهویه تونل ها، پناهگاه های سرپوشیده، دهلیزها و مجراهای فاضلابی زیرزمینی و …، می باشد.

سیستم مرکزی تهویه پارکینگ زیرزمینی

تهویه پارکینگ

طرز کار خروج دود از فن جت ها

تهویه پارکینگ

فن جت ها، بهترین تجهیزات برای تهویه پارکینگ

تهویه پارکینگ

فن جت های برای تهویه عمومی پارکینگ های زیرزمینی و نیمه باز، تهویه تونل ها، خارج کردن دود در صورت بروز آتش سوزی به عنوان بخشی از سیستم تهویه ای مکان های عمومی طراحی شده اند. این فن ها یک مکش هوایی با سرعت بالا و فشار قوی تولید می کنند. انواع فن جت به صورت زیر تقسیم بندی می شوند:

 • نوع تک سرعته یک طرفه
 • نوع دو سرعته یک طرفه
 • فن جت تک سرعت برگشت پذیر
 • فن جت دو سرعت برگشت پذیر
آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید