مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تهویه انبار مواد شیمیایی و اهمیت آن

تهویه انبار

سیستم های خنک کننده انبار مدتها است که به سیستم های تهویه مطبوع سنتی متکی هستند. با این حال ، این بهترین راه حل برای خنک کردن فضاهای بزرگتر مانند انبارها و مراکز توزیع نمی باشد. سیستمهای خنک کننده فعلی از نظر عملیاتی و عملکردی می توانند بسیار محدود باشند. مواد شیمیایی بسیار خطرناک و شدیدا قابل اشتعال می باشند. به همین دلیل انبارهایی که به نگهداری از این قبیل مواد می پردازند می بایست علاوه بر رعایت نکات ایمنی، تهویه مناسب نیز برا آن درنظر بگیرند که آن را نیز می توان به عنوان نکات ایمنی بیان کرد.

تهویه انبار

تهویه انبار شیمیایی و غیر شیمیایی

تهویه انبار

HVAC مخفف گرمایش ، تهویه و تهویه هوا است. در فضاهای انبار ، سیستم های HVAC محیط (دما ، رطوبت ، جریان هوا و فیلتر هوا) را کنترل می کنند. این سیستم ها شامل تصفیه در صورت لزوم توسط آب و هوا ، رطوبت ، و رطوبت زدایی و همچنین گرمایشی و خنک کننده می باشند. هدف تأمین راحتی حرارتی و کیفیت هوا قابل قبول در محیط داخلی است.

مواد شیمیایی که در انبارها نگهداری می شوند از نظر خطرناک بودن و همچنین اشتعال زایی در رده های مختلفی دسته بندی می گردند.محیط نگهداری این مواد می بایست همواره رصد بشود و علاوه بر کنترل دمای آن، میزان رطوبت موجود در هوا نیز کنترل گردد. به دلیل حساسیت بالای نگهداری آن ها بسته به نوع مواد نگهداری شده هوای ورودی به انبار در بازه های زمانی مختلف فیلتر و تعویض می گردد.

دستورالعمل نگهداری از مواد شیمیایی

تهویه انبار

  • بهره گیری غیرمستقیم از سیستم های گرم و سرد کننده: به این معنا که نباید سیستم های نهویه در داخل انبار تعبیه گردند.
  • از آنجایی که تغییرات دمایی موجب افزایش فشار می گردد رعایت پایداری دما حائز اهمیت می باشد. همچنین رطوبت محیط پیرامونی نباید بیشتر از ۴۰ درصد شود.
  • به دلیل احتمال انباشت بخارات شیمیایی که منجر به آتش سوزی می گردند، می بایست از دستگاه هایی بهره برد که توانایی و ظرفیت لازم را برای تعویض هوای انبار به صورت ۶ بار در ساعت را داشته باشند.

بهترین مجموعه تهویه انبار های شیمیایی

تهویه انبار

اکثر مواقع برای تهویه هر مکان با هر خصوصیتی مجموعه ی چیلر، بویلر و هواساز، کارگشاست. برای انبار هایی که مواد شیمیایی را نگهداری می کنند نیز می توان از این مجموعه تهویه ای استفاده کرد. هواسازها دارای کویل های گرم و سرد به صورت جداگانه می باشند که آب سرد و گرم خود را به ترتیب از چیلر و بویلر که سرد کننده و گرم کننده آب هستند دریافت می کنند.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید