مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

چیلر بیمارستان | اهمیت تاسیسات بیمارستانی

چیلر بیمارستان

تجهیزات چیلر بیمارستان جزو تأسیسات خنک کننده محسوب می شوند. انواع چیلر جذبی و چیلر تراکمی در مراکز خدمات درمانی و بیمارستان ها قابل استفاده هستند. این چیلرها به همراه سیستم های تهویه ای، ژنراتورها و … در قسمت موتورخانه در بیمارستان نصب می شوند. مدل چیلر، توان خنک کنندگی و قیمت، در خرید چیلرها برای بیمارستان نقش دارند.

چیلر بیمارستان

فضاهای تاسیساتی بیمارستان

 1. تهویه مطبوع
 2. محل قرار گرفتن ژنراتور
 3. موتورخانه گازهای طبی
 4. محل جمع آوری زباله
 5. قسمت تصفیه فاضلاب
 6. آسانسورها
 7. قسمت یخچال
 8. سیستم های الکتریکی و ابزار دقیق

چیلر بیمارستان

چیلر بیمارستان جزوه تاسیسات حیاتی مراکز خدمات درمانی و بیمارستان ها محسوب می‌شود. تجهیزات چیلر برای بیمارستان، آب خنک مصرفی در تمام قسمت ها را فراهم می کنند.برخی از چیلرها با کمترین توان خود در بیمارستان کار می کنند؛ برخی دیگر هزینه های تعمیرات و نگهداری زیادی را به مدیریت بیمارستان تحمیل می نمایند و برخی دیگر نیز در کارایی و طول عمر دستگاه با مشکلاتی مواجه هستند؛ به راستی کدام یک از انواع چیلرهای بیمارستانی، بهترین بازدهی را دارد؟ آیا تمام انواع چیلرهای صنعتی برای نصب در بیمارستانها نیز مناسب هستند؟

انواع چیلر

 1. چیلر جذبی
 2. چیلر بیمارستانی

انتخاب چیلر بیمارستان

آنچه مسلم است این است که چیلر بیمارستان، جزو بزرگ ترین تجهیزات تامین انرژی در ساختمان های بیمارستانی محسوب می شود. با نصب چیلرهای مناسب در بیمارستان ها، کاهش هزینه های انرژی ساختمان و عدم تولید آلودگی زیست محیطی تامین می شود. همانطورکه خرید چیلرهای صنعتی اصول و قواعدی دارد، انتخاب یک چیلر بیمارستان به طوری که بالاترین بازدهی را در بر داشته باشد نیز حائز اهمیت است.

چیلر بیمارستان

نکات مهم در خرید چیلر بیمارستان

در خرید چیلر بیمارستان به بازدهی چیلر و ظرفیت خنک کنندگی آن دقت داشته باشید. توجه کنید که دستگاه های چیلر باید با توجه به اختلاف دمایی که در حین عملکرد ایجاد می کنند بتوانند آب خنک مصرفی را در کوتاه ترین زمان برای کل ساختمان تامین کنند.آنچه می تواند بازدهی چیلر بیمارستان را افزایش دهد، نصب استاندارد آن در محل مخصوص تاسیسات و همچنین بازرسی های دوره ای قسمت های مختلف چیلر است.نکته مهم دیگر در خرید چیلر بیمارستان، توجه به نیاز واحد درمانی به آب خنک می باشد. هر چه تاسیسات، قوی تر و بزرگ تر باشند، چیلرهایی با ظرفیت خنک کنندگی بالاتر باید تهیه شوند. قیمت خرید چیلر در انتخاب یک چیلر مناسب برای واحدهای درمانی نیز اهمیت دارد.

سیستم های تهویه مطبوع بیمارستان

اهمیت تاسیسات بیمارستان

فضای مخصوصی که برای تاسیسات بیمارستان در نظر گرفته می شود شامل یک محوطه بزرگ است که تمام سیستم های سرمایشی و گرمایشی از جمله چیلر بیمارستان در آن مکان نصب می شوند. این تجهیزات از طریق سیستم لوله کشی یا پایپینگ صنعتی با رعایت استانداردهای لازم به تمام قسمت های ساختمان انشعاب پیدا می کنند. برای سیستم های تاسیساتی بیمارستانی، استانداردهای بین المللی تعریف شده است.

نصب چیلر بیمارستان

نصب چیلر بیمارستان، ژنراتورها، موتورها، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، تمام سیستم های الکتریکی و روشنایی و سایر تأسیسات مورد نیاز در قسمت تاسیسات بیمارستان نصب می شوند.چیلرها وظیفه خنک کنندگی و تامین آب مصرفی را بر عهده دارند؛ ژنراتورها و سیستم های الکتریکی، برق ساختمان را تامین می کنند. سیستم های گرمایشی و سرمایشی نیز وظیفه تهویه بیمارستان را در فصل سرد و گرم سال برعهده دارند. تمام این عوامل به عنوان تاسیسات بیمارستانی شناخته می شوند.

چیلر بیمارستان

پارامترهای تعیین کننده قیمت چیلر در بیمارستان

 • نوع چیلر
 • متراژ بیمارستان
 • ظرفیت چیلر
 • مدل چیلر

اهمیت چیلر بیمارستانی

آنچه اهمیت تاسیسات بیمارستانی نظیر چیلر بیمارستان را توجیه می کند، سهولت درمان بیماران و رفاه و آسایش کارکنان و بیماران در قسمت‌های مختلف بیمارستان است.همچنین سیستم‌های تهویه قوی نظیر اتاق تمیز و اتاق های استریل در قسمت آزمایشگاه و اتاق عمل آلودگی های موجود در بیمارستان را کنترل می کنند.چیلر در بیمارستان، آب خنک تولید شده را به تمام قسمت های یک بیمارستان منتقل می کند، بنابراین در بازرسی این دستگاه به مواردی نظیر مسیرهای ورود و خروج آب، کویل ها، کمپرسور، کندانسور یا سیستم دیگری که در انواع چیلر موجود هستند باید دقت گردد.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید