مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سیستم چیلر چیست و کارایی آن

سیستم چیلر

با توجه به تکنولوژی روزافزون و صرفه جویی در مصرف انرژی سیستم چیلر به عنوان یک سیستم بهینه و برجسته می باشد که در این مقاله به آن می پردازیم.

سیستم چیلر چیست

سیستم چیلر های صنعتی در انواع کاربردی مورد استفاده می باشند. در این پروسه آب خنک  یا مایع از طریق تجهیزات فرایند پخش می شود. به طور معمول برای خنک کردن محصولات و ماشین آلات، چیلرهای آبی در بسیاری از برنامه های کاربردی مختلف از جمله قالب گیری تزریق، ابزار و قالب برش، مواد غذایی و نوشیدنی، مواد شیمیایی، لیزر، ماشین ابزار، نیمه هادی ها و موارد دیگر استفاده می شود.

سیستم چیلر

عملکرد چیلر صنعتی این است که گرما را از یک مکان (معمولا تجهیزات یا محصول فرآیند) به محلی دیگر (معمولا هوا در خارج از تاسیسات تولید) حرکت می دهد. استفاده از آب یا محلول آب ، گلیکول برای انتقال گرما به داخل و از طریق چیلر بسیار رایج می باشد و امکان دارد احتیاج به عملیات چیلر برای ذخیره مخزن و سیستم پمپاژ داشته باشد. صرف نظر از صنعت و فرآیند شما، اطمینان از خنک شدن کافی برای مصرف بهینه الزامی است.

انواع چیلر

  1. چیلر جذبی
  2. چیلر تراکمی

چگونه چیلر کار می کند؟

در بیشتر برنامه های کاربردی سرد کننده سیستم با  آب ، گلیکول را از چیلر به فرآیند انتقال می دهد. این آب داغ بیرون می رود از گرما و به چیلر آب داغ برگشت خواهد خورد. آب جریانی است که به واسطه انتقال حرارت از فرآیند به چیلر منتقل می شود.

چرخه یخچال با مخلوط مایعات و گاز کم فشار وارد اواپراتور شروع می شود. در اواپراتور، گرما از محلول فرآیند آب یا محلول آب / گلیکول جوش مبرد، که آن را از یک مایع کم فشار به یک گاز کم فشار تغییر می دهد. گاز کم فشار وارد کمپرسور می شود، جایی که آن را به فشار بالا فشار می دهد. گاز فشار بالا وارد کندانسور می شود که در آن هوای محیط یا آب خنک کننده گرما را برای خنک شدن آن به یک مایع با فشار بالا می برد. مایع با فشار بالا به شیر گسترش می یابند، که کنترل میزان مایع منفجره را در اواپراتور وارد می کند و از این طریق دوباره شروع به خنک سازی می کند.

سیستم چیلر

انواع کندانسور

  • کندانسور آبی
  • کندانسور هوایی

یک خازن هوا خنک کننده برای خنک کردن هوا استفاده می شود و گاز مبرد گرم را به یک مایع متصل می کند. این می تواند در داخل چیلر واقع شود یا می تواند از راه دور در خارج قرار گیرد، اما در نهایت حرارت از چیلر به هوا را رد می کند. در یک خازن آب سرد، آب از یک برج خنک کننده سرد می شود و مبرد را می سوزاند.

سیستم چیلر

چه چیلری بهترین کار را برای فرآیند شما انجام می دهد؟

سیستم های چیلر در اندازه و طراحی بسیار متنوع هستند و در دسترس هستند به عنوان سیستم های کوچک تر و همچنین مرکزی بزرگ طراحی شده برای خنک سازی برای تمام فرآیندهای تهویه.

فروش انواع چیلر

در این سایت ویژه با توجه به فروش از درب کارخانه و برند معتبر به همراه گارانتی ممتاز و همچنین قیمت مناسب بسیار مقرون به صرفه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع چیلر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید