تهویه آران انرژی
پنج شنبه , خرداد ۸ ۱۳۹۹

موتورخانه دو فصلی چیلر و بویلر

همانطور که از نام آن بر می آید موتورخانه دو فصلی، موتورخانه هایی هستند که با بهره گرفتن از سرد کننده چیلر و گرم کننده بویلر نیاز های هر دو فصل سرما و گرما را برای ما مرتفع نمایند.این موتورخانه ها امروزه بخش اصلی تهویه محیط های خانگی و صنعتی را برعهده دارند.

موتورخانه دو فصلی

نحوه کارکرد موتورخانه های دوفصلی

موتورخانه های دوفصلی چیلر تراکمی و بویلر، محیطی را دربر می گیرند که هم بویلر و هم چیلر به طور همزمان در آن ها قرار دارند و کاهش و یا افزایش دمای محیط از وظایف آن ها می باشد.این سیستم ها دمای آب را تا حد مشخصی افزایش و یا کاهش می دهند و آن را به تجهیزات دیگری مثل فن کویل ها و دستگاه هواساز منتقل می کنند تا پس از طی مراحلی هوا گرم یا سرد شده و به محیط تزریق شود.

چیلرها به منظور سرمایش

چیلرها سیستم های خنک کننده ای می باشند که آب را بین ۴ تا ۸ درجه سانتی گراد کاهش می دهند.انواع چیلرهایی که می توان نام برد به شرح زیر است:

  • چیلر تراکمی آب خنک
  • چیلر تراکمی هوا خنک
  • چیلرهای جذبی

موتورخانه دو فصلی

درموتورخانه ها عموما از چیلر تراکمی و بعضا چیلر جذبی بهره می برند. درصورت استفاده از چیلرهای تراکمی آب خنک می بایست از برج های خنک کن نیز بهره برد. چیلرهای تراکمی هوا خنک دیگر نیازی به برج خنک کننده ندارند.

موتورخانه بویلر را در دو نوع زیر می توان به کار برد:

  • موتورخانه آب گرم
  • موتورخانه بخار داغ

اگر محیطی که موتورخانه بویلر را به کار می بریم بسیار سرد باشد از بویلرهای بخار داغ و در غیر اینصورت از بولر آب گرم استفاده می کنیم.سوخت مصرفی این بویلرها عموما گاز طبیعی می باشد که حرارت ناشی از سوختن این گاز، به وسیله سطوح فلزی تعبیه شده به آب منتقل می شود و آن را گرم می کند.

 
جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مناسب ترین قیمت و بالاترین بازدهی با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120364630
شماره تلفن :02128424854
شماره فکس :02128424417
آدرس کانال: Aranenergyco@
پست الکترونیکی:info@chillerco.ir