مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سیستم های جایگزین در موتورخانه

جایگزین موتورخانه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی سیستم های جدیدتری ایجاد گشته اند که می توانند جایگزین موتورخانه ها شوند. این سیستم ها که عمدتا صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به موتورخانه ها دارند امروزه بسیار فراگیر شده اند.

جایگزین موتورخانه

سیستم های موتورخانه

  • چیلر تراکمی آبی
  • هواساز
  • بویلر و …

سیستم جایگزین موتورخانه چیست؟

سیستم های جایگزینی هستند که می توان از آن ها به جای موتورخانه ها بهره برد. موتورخانه ها به بخشی از ساختمان اطلاق می گردد که در آن ها بویلر و چیلر تراکمی و یا جذبی قرار دارند که عمل تهویه ساختمان را انجام می دهند.همچنین برای چیلرهای این قبیل موتور خانه ها از برج های خنک کننده استفاده می کنند که با لوله کشی های متعدد به آن متصل می گردد.

به طور کلی می توان از سیستم های زیر به جای موتورخانه ها استفاده کرد:

  • چیلرهای هواخنک برای سرمایش و پکیج های دیواری برای گرمایش
  • سیستم های تبخیری مثل ایرواشرها برای سرمایش و اکونوپک ها

جایگزین موتورخانه

چیلرهای هواخنک و پکیج های دیواری

به جای تجهیزات موتورخانه می توان از این سیستم بهره برد. بدین صورت که چیلرهای تراکمی هواخنک در ارتفاع و معمولا بام ساختمان قرار می گیرند و نیاز ما را از برج های خنک کن و موتورخانه مرتفع می کنند.این سیستم ها هوا را در مخزنی به نام اواپراتور خنک می کنند و از آنجا این هوای خنک به هواسازها و سپس به ساختمان منتقل می گردد.همچنین به منظور گرمایش می توان از پکیج های دیواری استفاده کرد که درصورت نیاز آب گرم را به فن کویل ها می فرستد تا تهویه مناسب صورت بگیرد.

سیستم های تبخیری مثل ایرواشرها

سیستم ایرواشر ، سیستم هایی هستند که در بام نصب می گردند. ایرواشرها دارای پوشال هایی می باشند که هوای گرم با گذر از میان آن ها و برخوردش با آب حرارت خود را از دست می دهد و به منظور خنک کاری وارد ساختمان می شود. سیستم های اکونوپک که معمولا برای محیط های صنعتی و سالن های ورزشی کاربرد دارد، برای سرمایش مانند ایرواشر ها عمل می کنند و برای گرمایش در داخل خود مشعل دارند.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید