مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت انواع ایرواشر در کارخانه

قیمت انواع ایرواشر

ایرواشر (Air Washer) برای بهبود کیفیت هوا طراحی شده است و می تواند علاوه بر از بین بردن ذرات گرد و غبار مقداری رطوبت نیز به هوا وارد کند. ایرواشرها داری عمر طولانی و مصرف انرژی کم و عمر طولانی هستند و در اندازه ها و مدل های مختلف در بازار موجود می باشند. حال به تعریف و قیمت انواع ایرواشر می پردازیم.

قیمت انواع ایرواشر

ایرواشر چیست

قیمت انواع ایرواشر

ایرواشر یک قطعه از تجهیزات است که برای بهبود کیفیت هوای اطراف با تغییر هوایی که اطراف آن حرکت می کند و تنظیم سطح رطوبت برای ثابت نگهداشتن وضعیت محیط اطراف، طراحی شده است. ایرواشر به عنوان بخشی از سیستم های کنترل آب و هوا و سیستم های کنترل کیفیت هوا استفاده می شوند.

انواع ایرواشر

 1. پشت بامی
 2. ایستاده
 3. سقفی

عملکرد ایرواشر

قیمت انواع ایرواشر

ایرواشر صنعتی بر اساس این اصل کار انجام می دهد که هوا را از محیط بیرون گرفته و سپس با عبوردادن از پد باعث اشباع آب، باعث می شود آب به آن تبخیر شود. هوای خنک سپس به فضای مورد نیاز هدایت می شود و هوا را از طریق دریچه های داده شده هوا گرم می کند. دستگاه ایرواشر از انواع مدل های خنک کننده برای صرفه جویی در انرژی است. ایرواشرها عمر طولانی دارند و در طرح ها و مدل های مختلفی در دسترس هستند. آن ها با سیستم حفاظت ضد میکروبی هوای پاک را برای شما تضمین می کنند.

مزایای ایرواشر

قیمت انواع ایرواشر

 • هزینه نصب ایرواشرها کم بوده و هزینه ی راه اندازی آن ها نیز اندک است.
 • سیستم ایرواشر در مناطقی که تولیدات با حرارت بالا وجود دارد، مناسب بوده و استفاده می شوند.
 • تعمیر و نگهداری ایر واشرها آسان و ارزان است.
 • از نظر بهداشتی چون ایرواشر از هوای تازه استفاده می کند یک سیستم کاملا بهداشتی و سالم محسوب می شود.
 • ایرواشر دارای صفحه نمایش دیجیتال با صفحه لمسی است و به صورت هوشمند در صورتی که آب نداشته باشد به صورت اتوماتیک خاموش می شود.
 • ایرواشر با صدای کمی کار می کند به طوری مشکلی را برای شما ایجاد نخواهد کرد و مصرف انرژی آن نیز بسیار پایین است.
 • ایرواشر دارای اجزایی با کیفیت بالاست و به این ترتیب عمر آن طولانی تر است و می توانید سال ها از آن استفاده کنید.

اصول شستشوی هوا در ایرواشر

قیمت انواع ایرواشر

عملكردهای اصلی شستشوی هوا در ایرواشر عبارتند از خنک كردن هوا كه از طریق اسپری و رطوبت كنترل می شود. در بسیاری از موارد، کویل های خنک کننده در پایین اتاق اسپری واقع شده اند، به طوری که به عنوان اسپری گرم فرود می آیند، آن را خنک و آماده و در ادامه دوباره توسط پمپ اسپری عملیات انجام می شود.. در برخی موارد، آب از طریق یک لوله یِ ،دو لوله ای عبور می کند و بر مبنای اصول ضد جریان ، جریان می یابد.

لوله های افقی و عمودی در ایرواشر

شکل زیر یک طرح از یک ایرواشر را نشان می دهد. در این حالت، لوله های اسپری به صورت عمودی نصب شده اند. در برخی موارد، لوله های اسپری افقی هستند تا اسپری ها به سمت پایین حرکت کنند. همانطور که بعضی از ذرات آب شفاف تر همراه با جریان هوا انجام می شوند، معمولا یک سری از صفحات یا دیافراگم های منحنی استفاده می شود که باعث می شود هوا سرد و مرطوب جهت جریان، پرتاب کردن یا از بین بردن ذرات آب در فرآیند استفاده شود.

اجزاء ایرواشر

قیمت انواع ایرواشر

 1. اسپری ها که یک یا در بعضی موارد دو عدد مخزن اسپری کننده ی آب دارند.
 2. مجهز به نازل هایی هستند که هر کدام ظرفیتی معادل جابه جایی ۱ الی ۲ گالن آب در هر دقیقه را دارا هستند.
 3. فن ها در دستگاه ایرواشر دو سرعت متفاوت گردش دارند؛ دور متوسط و دور بالا. در فروش اینترنتی ایرواشر با کیفیت بررسی این مسئله ضروری است که کدام نوعِ فن بیشتر قرار است مورد استفاده قرار بگیرد.

تفاوت ایرواشر با هواساز

دستگاه هواساز عملیات تصفیه هوا ، کنترل رطوبت و دما و همچنین عملیات گرماگیری را انجام می دهد  ولی دستگاه ایرواشر جهت پروسه سرمایش در ظرفیت های متعدد به همراه رطوبت زن استفاده می شود.در مواردی این دستگاه جزئی از هواساز می باشد و به کار گرفته می شود ولی در موارد دیگر که نیاز بیشتری به رطوبت زن می باشد دستگاه ایرواشر به عنوان یک یونیت مجزا در نظر گرفته می شود و البته قیمت انواع ایرواشر مناسب تر نسبت به هزینه هواساز ها می باشد.

قیمت انواع ایرواشر

تفاوت ایرواشر با زنت

دستگاه زنت سیستمی سرمایشی و گرمایشی است و از نظر کاری مانند ایرواشر می باشد و تنها فرق سیستم زنت با ایرواشر در سیستم سرمایشی است که در دستگاه زنت بجای اسپری آب در سیستم سرمایشی به مانند کولرهای آبی به صورت پد سلولزی پروسه خنک سازی انجام می شود و همچنین قیمت انواع ایرواشر و دستگاه زنت با هم متفاوت است.

قیمت انواع ایرواشر

توصیه های مرتبط با نگهداری ایرواشر

 • آمپرهای مصرفی ایرواشر را باید هر چند وقت یک بار مجدداً تنظیم و بررسی کرد.
 • نحوه ی کار و وضعیت تسمه ها باید بررسی شود.
 • یکی از مهم ترین اجزای ایرواشر فن های آن است که بررسی وضعیت گردش و نحوه ی گردش پره ها و… ضروری است.
 • هر چند وقت یک بار باید مسیر خروجی لوله ی تخلیه کننده ی آب را بررسی کرد که گرفتگی و مانعی نداشته باشد.
 • بعضی از قطعات ایرواشر باید هر ۶ ماه یک بار تعویض یا تعمیر شوند.
 • نظافت دوره ای دستگاه
 • بازرسی دوره ای موتور دستگاه
 • گریس کاری مستمر یاتاقان ها

نصب ایرواشر

قیمت انواع ایرواشر

پیش از تهیه ی دستگاه ایرواشر حتماً باید محل دقیق نصب آن از پیش تعیین شده باشد تا بتوان نکات ایمنی را به طور کامل در هنگام نصب رعایت کرد. مثلاً اگر محل و نحوه ی نصب و عبور دادن کانال های رفت و برگشت هوا در ایرواشر معیّن نشده باشد، دستگاه نخواهد توانست عمل تبادل هوا را به خوبی انجام دهد و دچار نقص خواهد شد.

جنس ایرواشرها

ایرواشر می تواند از بدنه گالوانیزه و به صورت اتصال ورق ها به یكدیگر ساخته شود و یا از نوع ستون بندی با ستون های آلومینیومی و ستون های فلزی تمام گالوانیزه بصورت یك جداره یا دو جداره با عایق حرارتی ساخته می شوند. از معایب انواع ایرواشر می توان به مصرف بالای آب آن ها اشاره کرد.

کاربری

 • صنایع نساجی
 • سوله ها
 • صنایع شیمیایی
 • ورزشگاه ها
 • مراکز خرید و …

خرید ایرواشر

قیمت انواع ایرواشر

قدم اول برای خرید دستگاه ایرواشر ، آشنایی با نحوه ی کار ایرواشر هاست و قدم بعدی می تواند جستجوی مراکزی باشد که بتوان از آنجا خرید دستگاه ایرواشر بدون واسطه را انجام داد. ایرواشر دستگاه های ویژه ی تهویه کننده هوای محیط های مختلف هستند که در آن ها هوا به صورت مستقیم با قطره های آب تماس برقرار می کند و بین محیط و هوا تبادل های حرارتی خاص و همچنین تبادل های جرمی صورت می پذیرد و با توجه به ظرفیت دستگاه قیمت انواع ایرواشر متفاوت است.

ظرفیت بر حسب (CFM)قیمت ایرواشرظرفیت بر حسب (CFM)قیمت ایرواشر
۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰استعلام شود۳۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰استعلام شود
۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰استعلام شود۳۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰استعلام شود
۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰استعلام شود۴۰۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰استعلام شود
۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰استعلام شود۴۵۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰استعلام شود
۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰استعلام شود۵۰۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰استعلام شود
۲۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰استعلام شود۵۵۰۰۰ تا ۶۵۰۰۰استعلام شود

قیمت انواع ایرواشر

قیمت انواع ایرواشر

قیمت انواع ایرواشر با توجه به نوع آن و اندازه دستگاه متفاوت می باشد و ایرواشرها از قیمت واحدی برخوردار نمی باشند. شما با توجه به منطقه ای که می خواهید از ایرواشر استفاده کنید با توجه به رطوبت منحصر به آنجا باید نوع ایرواشر انتخاب شود و همچنین قیمت ایرواشر هم با توجه به این فاکتور مهم مشخص می شود. قیمت انواع ایرواشر در این سایت مرجع با توجه به تامین از درب کارخانه و کیفیت بالا همراه با گارانتی ممتاز بسیار مناسب می باشد.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید