تهویه آران انرژی
شنبه , دی ۲۸ ۱۳۹۸
خانه - چیلر آب خنک - قیمت چیلر تراکمی آبی در بازار

قیمت چیلر تراکمی آبی در بازار

چیلر تراکمی آبی ، نوعی چیلر است که بر اساس سیستم تبرید، آب خنک مصرفی را در اختیار واحدهای صنعتی و مسکونی قرار می دهد. این چیلرها با ظرفیت های مختلف کار می کنند. برای خرید یک چیلر تراکمی آب خنک، توجه به قیمت خرید چیلر، کمپرسور، انعطاف پذیری در نصب و … اهمیت دارد. برای این کار بهتر است برندهای مختلف را از نظر عملکردی مورد بررسی قرار دهیم.

چیلر تراکمی آبی

کاربرد چیلر تراکمی آبی

 • هتل
 • بیمارستان
 • کارخانجات
 • مراکز تجاری
 • برج های مسکونی
 • واحدهای اداری
 • کاربردهای صنعتی و …

چیلر تراکمی آبی چیست

چیلر تراکمی آبی یا همان چیلر تراکمی آب خنک، انواع چیلرهایی هستند که به منظور تامین آب خنک برای کاربردهای تجاری و مصارف صنعتی طراحی شده اند. جدیدترین تکنولوژی ها در کمپرسور برای نصب بر روی انواع چیلر تراکمی آب خنک طراحی و به بازار ارائه شده است.

انواع چیلرهای تراکمی آب خنک بر اساس نوع کمپرسور نام گذاری می شوند. یکی از متداول ترین کمپرسورهایی که برای چیلر تراکمی آبی نصب می شود، کمپرسور اسکرال است. کمپرسور اسکرال مجهز به پردازنده ها یا صفحه پردازشگر پیشرفته است که موجب شده مصرف انرژی به حداقل برسد و حداکثر ظرفیت خنک کنندگی برای آب فراهم شود.

چیلر تراکمی آبی

انواع کمپرسورهای چیلر تراکمی

 1. کمپرسور اسکرو
 2. کمپرسور اسکرال
 3. کمپرسور پیستونی
 4. کمپرسور سانتریفیوژ

اهمیت چیلر های آبی

چیلرهای تراکمی آب خنک را یکی از پیشرفته ترین تجهیزات خنک کننده صنعتی به شمار می‌آورند. این تجهیزات، یک راهکار قابل اعتماد شناخته می شود که طیف گسترده‌ای از کاربردها را تحت پوشش خود قرار داده است. مزایا و ویژگی برجسته که چیلر تراکمی آبی برای صنایع و ساختمان ها فراهم کرده است در سال‌های اخیر موجب استقبال بازار از این محصول ویژه بوده، به گونه‌ای که برندهای تولیدکننده توانسته‌اند حضور فعال در این بازار رقابتی داشته باشند.

اجزای اصلی و فرعی چیلر تراکمی آبی

 1. کمپرسور
 2. اواپراتور
 3. کندانسور
 4. شیر انبساط
 5. برج خنک کننده
 6. پمپ
 7. فن کویل یا هواساز

چیلر تراکمی آبی

مهمترین مزایای چیلر تراکمی آبی

مهم ترین مزیت چیلر تراکمی آبی را در طراحی منحصر به فرد آن طبق استانداردهای تجهیزات خنک‌کنندگی عنوان می‌کنیم. تجهیزات کمپرسور، مدار خنک کننده، سیستم تبرید، فرایند انتقال حرارت، مبدل های حرارتی، اپراتورها، پوسته و لوله های چیلر تراکمی آبی، همگی از بهترین مواد اولیه ساخته شده اند و گواهینامه های استاندارد ساخت چیلر را نیز دریافت نموده اند.

به عبارت ساده تر می توان گفت یک دستگاه چیلر تراکمی آب خنک که تمام مزایای فوق را ارائه دهد، یک چیلر تراکمی ایده آل و برجسته خواهد بود.یکی دیگر از مزایای چیلر تراکمی آبی، ضریب بازدهی و خنک کنندگی بالا و ثبات و پایداری در مدت زمان طولانی است. مشتریان تمایل دارند نوعی از چیلر تراکمی را خریداری کنند که بتواند سال های طولانی، خنک کردن آب را برای آنها انجام دهد.

ویژگی دیگر که یک چیلر تراکمی آب خنک باید ارائه دهد، کار کردن چیلر با آلودگی صوتی بسیار پایین است. از طرف دیگر، تنوع در مدل های چیلر تراکمی آبی، نه تنها ها کاربردهای مختلف را تحت پوشش قرار می دهند، بلکه در قیمت خرید چیلر تراکمی نیز موثر خواهد بود.

ظرفیت(تن تبرید)قیمت چیلر تراکمی آبیظرفیت(تن تبرید)قیمت چیلرتراکمی آبی
۲۰۰استعلام شود۵۰استعلام شود
۲۵۰استعلام شود۷۵استعلام شود
۳۰۰استعلام شود۱۰۰استعلام شود
۳۲۰استعلام شود۱۵۰استعلام شود

قیمت چیلر تراکمی آبی

تمام عواملی که مربوط به قسمت های سخت‌ افزاری، الکتریکی و یا ریزپردازنده ها باشد در قیمت چیلر تراکمی آبی تاثیر گذار است. اولین عامل مهم که قیمت این دستگاه ها را مشخص می کند، ظرفیت خنک کنندگی آن ها می باشد.

یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت چیلر تراکمی آبی، برند تولید کننده دستگاه است. انواع چیلر تراکمی آب خنک را در بازار مشاهده می کنیم؛ اگرچه اساس عملکرد تمام آنها به یکدیگر شباهت دارد اما از نظر کیفیت مصالح اولیه و دقت و کیفیت در خنک سازی آب در مدل های مختلف با یکدیگر فرق دارند. انواع چیلر تراکمی آب خنک در ظرفیت خنک کنندگی متعدد وجود دارد. اگر قصد خرید چیلر تراکمی را دارید، در خصوص ظرفیت خنک کنندگی و نیاز خود با کارشناسان تهویه آران انرژی گفتگو کنید.

چیلر تراکمی آبی

پارامترهای تعیین کننده قیمت چیلر آبی

 • ظرفیت دستگاه
 • جنس قطعات بکار رفته
 • برند سازنده دستگاه
 • نوسانات قیمت ارز
 • نوع کمپرسور چیلر

خرید چیلر تراکمی آبی

هنگام خرید چیلرهای تراکمی آبی دقت داشته باشید نوع کمپرسور و اواپراتور چیلر تراکمی چگونه است و با چه توان عملکردی کار می کنند. همچنین دقت داشته باشید که عملکرد چیلر تراکمی آب خنک به چه میزان منبع برق با چه ولتاژ و جریانی نیاز دارد. مجموعه این عوامل موجب می شود هزینه های مصرف انرژی در ساختمان به خوبی مدیریت گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مناسب ترین قیمت و بالاترین بازدهی با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120364630
شماره تلفن :02128424854
شماره فکس :02128424417
آدرس کانال: Aranenergyco@
پست الکترونیکی:info@chillerco.ir

مطلب پیشنهادی

فروش اینترنتی انواع چیلر

سایت فروش اینترنتی انواع چیلر در ایران

فروش اینترنتی انواع چیلر چگونه انجام می گیرد؟ چیلر ها چه مدلهای مختلفی دارند؟ چیلر …