کاربرد چیلر در صنعت چیست؟

0

کاربرد چیلر در صنعت برای انجام فرآیندهای تولیدی و یا انجام واکنش های شیمیایی بسیار تأکید شده است. چیلرهای صنعتی با توان بالا می توانند تبادل حرارت را میان سیالات انجام دهند. آب خنک تولید شده توسط چیلرها، در بخش های مختلف یک صنعت یا کارخانه مصرف می شود. این سیستم به دو دسته هوا خنک و آب خنک تقسیم می شود.

کاربرد چیلر در صنعت

کاربرد چیلر در صنعت

کاربرد چیلر در صنعت

چیلرها به عنوان یک سیستم خنک کننده قابل حمل، در تجهیزات تجاری و صنعتی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. به بیان ساده تر، یک چیلر صنعتی می تواند به عنوان سیستم تبرید به کار رود؛ سیستمی که یا مایعات را خنک می کند (چیلرهای آب خنک) یا هوا را خنک می سازد (چیلرهای هوا خنک). مهم ترین کاربرد چیلر در صنعت ، خنک کردن قطعات و دستگاه های تولیدی (لیزرها، تزریق پلاستیک و …) به روشی سریع و مؤثر است. با خنک نگه داشتن تجهیزات، نرخ تولید می تواند در یک سطح بهینه، ادامه پیدا کند.

لازم به ذکر است که اگرچه از چیلرهای صنعتی برای خنک کردن قطعات یا انجام برخی از فرآیندها استفاده می شود، اما در واقع این سیستم چیلر، هیچ چیز را “سرد” نمی کنند. یک چیلر صنعتی یک شیء را سرد نمی کند، بلکه گرمای موجود را از بین می برد. چیلرهای هوایی و چیلرهای صنعتی، گرما را از آب یا هوا حذف کرده و آن را از طریق مبدل حرارتی، به جریان می اندازد تا هوا یا تجهیزات اطراف آن خنک شود.

انواع چیلر صنعتی

 1. چیلرهای صنعتی آبی
 2. چیلرهای صنعتی هوایی

تفاوت چیلر هوا خنک و آب خنک

کاربرد چیلر در صنعت

انواع چیلر تراکمی شامل چیلرهای آب خنک و چیلرهای هوا خنک هستند که هر کدام، مجموعه ای از مزایا و معایب خود را دارند. این همان بحثی است که بارها به آن پرداخته ایم. با این وجود، تصمیم گیری در مورد انتخاب بین این دو سیستم خنک کننده قابل حمل، در درجه اول بستگی به این دارد که نیازهای شرکت و خواسته های سرمایه گذاری چه چیزهایی هستند. همین موارد می تواند کاربرد چیلر در صنعت را مشخص سازد.

مزایای چیلرهای آب خنک

 • انتقال دقیق تر گرما در مقایسه با چیلرهای هوا خنک
 • توان و انرژی بیشتری دارند
 • طول عمر بیشتر در مقایسه با چیلرهای هوا خنک

معایب چیلرهای آب خنک

کاربرد چیلر در صنعت

 • نیاز به برج خنک کننده
 • هزینه های تعمیرات و نگهداری بالاتر
 • نسبت به چیلرهای هوا خنک به فضای بیشتری برای نصب، احتیاج دارد

مزایای چیلرهای هوا خنک

 • هزینه های استفاده در طولانی مدت را کاهش می دهد
 • فضای کمتری نسبت به چیلرهای آب خنک برای نصب نیاز دارند
 • عدم نیاز به برج خنک کننده
 • بدون هزینه های تصفیه آب
 • هزینه های نگهداری و تعمیرات کمتر

چرا چیلرهای صنعتی را بخریم؟

کاربرد چیلر در صنعت

وقتی صحبت از چیلر و مینی چیلر صنعتی می شود، می توان به عنوان یک سیستم تبرید پیشرفته روی نمونه های برتر در بازار، حساب کرد؛ سیستم هایی که به طور مداوم، سطح بهره وری انرژی را حفظ می کنند. تجهیزات شما با استفاده از چیلرهای آب خنک و هوا خنک به روش سریع و کارآمد، خنک می شوند. با انتخاب یکی از چیلرهای صنعتی برای خرید، می توانید به عملکرد آنها اطمینان داشته باشید؛ زیرا این مجموعه با داشتن تجربه و تخصص در این زمینه، راهنمای کامل شما خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =