مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

ساخت کلین روم کلاس 10000 با بالاترین کیفیت

کلین روم کلاس 10000

کلین روم کلاس 10000 یکی از انواع کلین روم ها می باشد که کاربرد متعددی دارد. اتاق های تمیز تقریباً در هر صنعتی استفاده می شود که ذرات کوچک می توانند بر روند تولید تأثیر منفی بگذارند. از نظر اندازه و پیچیدگی متفاوت هستند و در صنایع متعددی کاربرد دارند.

کلین روم کلاس 10000

کاربرد کلین روم

 • تولید نیمه هادی
 • داروسازی
 • بیوتکنولوژی
 • دستگاه پزشکی
 • علوم حیات و تحقیقات آزمایشگاهی
 • تولید فرایندهای حساس رایج در هوافضا
 • اپتیک
 • تجهیزات دقیق الکترونیکی
 • صنایع نظامی و …

کلین روم چیست

کلین روم در هر فضای محدودی وجود دارد که در آن مقرر شده است تا آلودگی ذرات را کاهش داده و سایر پارامترهای محیطی مانند دما ، رطوبت و فشار را کنترل کند. مؤلفه اصلی فیلتر ذرات با راندمان بالا (HEPA) با بهره وری بالا است که برای به دام انداختن ذره هایی که 0.3 میکرون و اندازه بزرگتر دارند ، استفاده می شود. تمام هوای تحویل داده شده به یک اتاق تمیز از فیلترهای HEPA عبور می کند و در برخی موارد در مواردی که عملکرد تمیزکاری دقیق لازم باشد ، از فیلترهای Ultra Low Particulate Air (ULPA) استفاده می شود.

کلین روم کلاس 10000

استانداردهای اتاق تمیز

استاندارد ISO 14644 کیفیت هوا را برای اتاق های تمیز توصیف می کند. مرجع قدیمی تر استاندارد های فدرال 209 E “کلاس های تمیز کردن ذرات موجود در هوا در اتاق های تمیز و مناطق تمیز است.سیستم اتاق تمیز کلاس 100 تا 100000 از استاندارد فدرال ناشی می شود.استانداردها با سطح ISO همپوشانی دارند.کلاسها به حداکثر قابل قبول ذرات با قطر 0.5 میکرومتر یا بیشتر از قطر می گویند که در هوا قابل قبول است.

کلین روم کلاس 10000

یک کلین روم کلاس 10000 (همچنین به عنوان ISO 7 شناخته می شود) بیش از 352،000 ذرات 0.5 میکرومتر یا بیشتر در هر متر مکعب را مجاز نمی کند. معیار دیگر اتاق تمیز تعداد تغییرات هوا در ساعت است. در یک اتاق تمیز هوا بین 60 تا 750 بار در ساعت هوای فیلتر شده توسط دستگاه هواساز در هوا را تبادل می کند.

کلین روم کلاس 10000

انتخاب اتاق تمیز

بیش از چند عامل برای تعیین نوع تمیز کردن اتاق مورد نیاز شما وجود دارد. هر صنعت برای شروع به طور پیش فرض خود را دارد. سؤال اصلی که باید پرسید این است که:

 1. چه نوع ذراتی در محیط است؟
 2. اندازه ذره چقدر است؟
 3. گردش هوا برای اطمینان از دفع ذرات چقدر لازم است؟
 4. چه ویژگی هایی برای طراحی ذرات موجود در هوا وجود دارد.

کلین روم داروسازی

تولید کنندگان داروسازی از کلین روم هایی استفاده می کنند که سطح ISO 7 و ISO 8 را رعایت می کنند. تولید کنندگان تراشه های رایانه ای ممکن است حتی به تصفیه دقیق تر نیاز داشته باشند و یا حتی یک بانک ممکن است نیاز به کاهش آلودگی دقیق داشته باشد.

کلین روم کلاس 10000

نظافت اتاق تمیز

همه نظافت ها برای محدود کردن آلودگی توسط میکروبها ، گرد و غبار یا سایر عوامل از روشهای خاصی استفاده می کنند. آنها شامل موارد زیر هستند:

 • فشار هوا خاص برای جلوگیری از ورود هوا
 • کنترل دما
 • کنترل رطوبت
 • سیستم های تصفیه هوا

کلین روم کلاس 10000

فیلتراسیون

کلین روم ها با استفاده از فیلترهای HEPA یا ULPA هوای بدون ذره را حفظ می کنند. آنها از جریان هوای یک طرفه (چند لایه) استفاده می کنند. سیستم های جریان هوا یک طرفه جریان ثابت هوای فیلتر شده را به سمت پایین هدایت می کنند.سیستم های جریان هوای یک طرفه مستقر در سقف ، یک جریان ثابت را حفظ می کنند ISO-1 و از طریق اتاق های تمیز شده طبقه بندی شده ISO-4 نیاز به جریان یک طرفه دارند.

طراحی اتاق تمیز

طراحی مناسب اتاق تمیز باعث می شود تا با استفاده کارآمد از امکانات اتاق تمیز ، خرابی را کاهش دهد. آلودگی می تواند از طریق افراد ضعیف آموزش دیده یا رویه های اندیشه نشده انجام شود.پوشاک مناسب از ورود ذرات موجود در هوا می کاهد. دستگاه تنفس از تشدید گرد و غبار نفس را حفظ می کند. با این حال ، سیستم توزیع هوا بیشترین تفاوت را در کلاس اتاق تمیز ایجاد می کند.

کلین روم کلاس 10000

کالاهای مورد نیاز

در هر بار استفاده و انتخاب کالاهای مختلف کالایی در اتاق تمیزکننده ایزو 7 باید مراقب باشید. کاغذ تمیز ، دستمال مرطوب ، مداد و وسایل مختلف دیگر برای سرویس دهی به اتاق تمیز باید همه با دقت انتخاب و نمایش داده شود. بررسی شرایط محلی برای تأیید و بردن این موارد به اتاق بسیار حیاتی است. در واقعیت ، بسیاری از مدیران اتاق تمیز قصد دارند یک لیست تأیید را برای موارد خاص که می توانند در داخل اتاق تمیز مورد استفاده قرار گیرند ، داشته باشند.

لوازم آرایشی، بسیاری از مواد آرایشی مختلف حاوی منیزیم ، سدیم ، سیلیکون ، پتاسیم ، کلسیم و آهن است. هر یک از این مواد شیمیایی ذرات آسیب دیده را در اتاق ایجاد می کند. مدیران ممکن است استفاده از این مواد آرایشی را در داخل اتاق محدود یا ممنوع کنند. این به طور معمول به میزان تهدید در رابطه با محصولی که در فضا ساخته می شود بستگی دارد. اخیراً ، آینه ای در یکی از تلسکوپ های فضایی ، همه ادکلن موجود در داخل اتاق تمیز مه آلود بود.

کلین روم کلاس 10000

برخی از مهمترین اندازه گیری ها در رابطه با کنترل آلودگی

 • اندازه گیری ذرات
 • مقدار رطوبت
 • سرعت و جریان هوا
 • پاکیزگی سطوج
 • دمای مناسب

پوشاک در کلین روم کلاس 10000

الزامات مربوط به پوشاک مورد استفاده در کلین روم ها از یک مکان به مکان دیگر متفاوت است. ضروری است که بدانید الزامات پوشاک برای مدیریت اتاق تمیز چیست. ماسک صورت ، دستکش و روکش سر معمولاً تقریباً برای هر محیطی تجهیزات استاندارد محسوب می شوند.در محیط هایی که کاملاً تمیز هستند ، غالباً لباس های مخصوص لازم است.

پرسنل اتاق تمیز

پرسنلی که برای کار در اتاق های تمیز انتخاب شده اند ، در تئوری کنترل آلودگی تحت آموزش های گسترده ای قرار می گیرند. آنها از طریق هواگردها ، دوش هوا و یا اتاقهای رختکن وارد اتاق تمیز می شوند و باید لباس مخصوصی بپوشند که برای محفوظ بودن از آلودگی هایی که به طور طبیعی توسط پوست و بدن ایجاد می شوند، ایمن باشند.

کلین روم کلاس 10000

اشخاصی که در داخل اتاق ها قرار دارند، هر دو نگرانی روانی و جسمی برایشان در داخل اتاق ها وجود دارد. رفتارهای جسمی مانند حرکت خیلی سریع و بازی کردن در اطراف باعث افزایش میزان آلودگی در اتاق می شود. عوامل روانشناختی از جمله رطوبت ، دمای اتاق ، بوها ، کلاستروفوبیا و نگرش در محیط کار بسیار مهم است. برخی از روشهای متداول برای تولید آلودگی عبارتند از:

 1. عرق کردن
 2. پوسته های پوستی
 3. موی بدن
 4. عطسه و سرفه
 5. سرعت حرکات
 6. میزان ارتباط و عادات کاری در بین همکاران

برخی از فعالیتهای مشترک اشخاص و تعداد ذرات در یک اتاق در هر دقیقه:

 • ایستاده یا در حالت نشسته – 100000 ذرات در دقیقه
 • قدم زدن در دو مایل در ساعت – 5،000،000 ذرات در دقیقه
 • قدم زدن با سرعت 3.5 مایل در ساعت – 7،000،000 ذرات در دقیقه
 • قدم زدن در پنج مایل در ساعت – 10،000،000 ذرات در دقیقه
 • بازی در اطراف – 100،000،000 ذرات در دقیقه

کلین روم کلاس 10000

طراحی کلین روم کلاس 10000

جهت طراحی اتاق تمیز کلاس 10000 همانند اتاق های تمیز دیگر به سیستم های تهویه از جمله هواساز هایژنیک، اگزاست فن، چیلر تراکمی و …نیاز هست که با توجه به نوع پروژه و متراژ آن ظرفیت دستگاه ها مشخص می شود.کارشناسان این مجموعه با رزومه معتبر و تجربه بالا، آماده مشاوره رایگان و همچنین طراحی و ساخت اتاق تمیز با استانداردهای روز دنیا در خدمت صاحبان صنایع می باشد.هموطنان عزیز می توانند جهت براورد هزینه کلین روم با کارشناسان مجموعه تهویه آران انرژی در ارتباط باشند.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید