خرید کمپرسور چیلر مستقیم از کارخانه

0

چیلرها ماشین هایی هستند که گرما را از بین می برند و با حذف گرما از طریق یک سیکل تبرید تراکمی یا جذبی، مایع سرد یا سرد تولید می کنند، بنابراین خرید کمپرسور چیلر بسیار اقتصادی با توجه به مزایایش می باشد.

در ادامه عملکرد چیلر، مایع سرد شده را می توان از طریق یک مبدل حرارتی برای خنک کردن تجهیزات یا از طریق فرآیند HVAC دیگری توزیع کرد.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

محصول جانبی چیلرها گرمای هدر رفته ای است که باید تخلیه شود یا برای کارایی بیشتر، برای گرم کردن چیز دیگری استفاده شود.

چیلرهای مایع برای خنک کردن و رطوبت زدایی هوا در بسیاری از تأسیسات مختلف استفاده می شوند. دو نوع اصلی چیلرها چیلرهای تراکمی بخار و چیلرهای جذبی بخار هستند. این مقاله به این دو نوع چیلر می پردازد و انواع دیگر چیلرها را تجزیه می کند.

خرید کمپرسور چیلر

چیلرهای تراکمی

چیلرهای تراکمی بخار رایج ترین نوع چیلر هستند. آنها از یک کمپرسور مکانیکی برای فشار دادن مبرد به اطراف سیستم خنک کننده استفاده می کنند.

کمپرسورهای تبرید در اصل پمپی برای گاز مبرد در سراسر سیستم خنک کننده بزرگتر هستند. ظرفیت کمپرسور و بنابراین ظرفیت خنک‌کننده چیلر، بر حسب کیلووات ورودی (کیلووات)، ورودی اسب بخار (HP) یا جریان حجمی (m3/h, ft3/h) اندازه‌گیری می‌شود.

دستگاه فشرده سازی گاز مبرد بین کمپرسورها متفاوت است. آنها می توانند هرمتیک (جوش داده شده بسته) یا نیمه هرمتیک (با هم پیچ و مهره) باشند. گاهی اوقات چیلرهای تراکمی با خشک کن های هوای یخچالی جفت می شوند تا از رطوبت بالقوه مضر برای ماشین آلات موجود در هوای سرد خلاص شوند.

قیمت خرید کمپرسور چیلر با توجه به نوع کمپرسورش متغیر می باشد.

کندانسورها می توانند هوا خنک، آب خنک یا تبخیری باشند. کندانسور به عنوان یک مبدل حرارتی عمل می کند که اجازه می دهد گرما از گاز مبرد به آب یا هوا برود.

کندانسورهای هوا خنک از لوله های مسی برای جریان مبرد ساخته می شوند و دارای پره های آلومینیومی برای جریان هوا هستند. هر کندانسور هزینه مواد متفاوتی دارد و از نظر کارایی متفاوت است.

چیلرهای هوا خنک

چیلرهای هوا خنک با فن هایی که هوا را به لوله های کندانسور در معرض قرار می دهند گرما را از بین می برند. آنها نسبت به چیلرهای آب خنک به انرژی بیشتری نیاز دارند، اما هزینه نصب آنها کمتر است زیرا تجهیزات کمتری دارند و فضای کمتری نیاز دارند. آنها بیشتر از چیلرهای آب در معرض انسداد و مشکلات گردش مجدد هستند.

جهت خرید کمپرسور چیلر هوایی با کارشناسان ما در راتباط باشید.

چیلر آب خنک

چیلرهای آب خنک


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

چیلرهای آب خنک با پمپ هایی که آب را از طریق کندانسور مهر و موم شده می فرستند گرما را از بین می برند و آب را از طریق برج خنک کننده پراکنده می کنند.

آنها معمولاً نسبت به چیلرهای با هوا خنک‌کننده انرژی کارآمدتری دارند، زیرا استفاده از تبخیر آب برای خنک‌سازی انرژی بسیار کمتری نسبت به فشار دادن هوا در سطح داغ برای خنک کردن آن مصرف می‌کند.

این به دلیل ظرفیت حرارتی بالای آب در مقایسه با هوا است. آنها نسبت به چیلرهای هوا خنک کمتر در معرض انسداد هستند، اما هزینه نصب و نگهداری آنها بیشتر است.

مزایای چیلر آب خنک

 • چیلرهای آب خنک کارایی بالاتری نسبت به چیلرهای هوا خنک دارند.
 • چیلرهای آب خنک برای سرمایش در مقیاس کوچک و همچنین خنک کننده در مقیاس تجاری قابل استفاده هستند.
 • نکته آخر اینکه چیلرهای آب خنک در حین کار بسیار کم صداتر از چیلرهای هوا خنک هستند.

تفاوت چیلر آب خنک و هوا خنک چیست؟

منبع مختلف تبادل حرارت همانطور که از نام آنها پیداست، چیلر آب خنک، آب را به عنوان منبع تبادل حرارت می گیرد که مجهز به برج خنک کننده مخصوص است. اما چیلر هوا خنک گاز را به عنوان منبع تبادل حرارت می گیرد که مجهز به فن مخصوص است.

آداب کاری متفاوت یک چیلر خنک کننده با آب از برج خنک کننده و پمپ آب برای استخراج آب گرم برای دفع گرما استفاده می کند و به فرآیند خنک کننده اجازه می دهد تا گردش کند. اما اصل کار چیلرهای هوا خنک با چیلرهای آب خنک متفاوت است. هوا خنک عمدتاً از فن برای دفع گرما استفاده می کند.

نصب های مختلف و روش های استفاده چیلر آب خنک تنها زمانی قابل استفاده است که خارجی آن مجهز به برج خنک کننده باشد، در حالی که چیلر هوا خنک متحرک است و نیازی به برج خنک کننده یا کولینگ تاور ندارد.

اجزای چیلر تراکمی

اجزای اصلی چیلر

 • کندانسور
 • شیر انبساط
 • کمپرسور
 • اواپراتور

شرح اچزای چیلر

 • کندانسور می تواند گرما را از مبرد از جمله کندانسورهای خنک شده با هوا و آب حذف کند.
 • کمپرسور مهمترین جزء در یک سیستم چیلر است که می تواند حرکت مبرد را در سراسر سیستم تضمین کند.
 • اواپراتور می تواند گرما را از سازه جمع آوری کرده و به برج خنک کننده بفرستد.
 • شیر انبساط می تواند مبرد را برای افزایش حجم آن منبسط کند و در نتیجه به مبرد اجازه می دهد گرما را جذب کند.
 • یونیت برق منبع تغذیه چیلر را کنترل می کند.
 • جعبه آب معمولا جریان را هدایت می کند و ورودی را از خروجی جدا می کند.
 • واحد کنترل می تواند عملکرد یک چیلر را مشاهده و مدیریت کند.
 • در مجموع، اجزای فوق همگی نقش مهمی در عملکرد خوب یک چیلر دارند.

خرید کمپرسور چیلر

قیمت چیلرها با توجه به فاکتورهای متعددی از جمله نوع کمپرسور، نوع کندانسور، ظرفیت خنک کنندگی، نوع تجهیزات به کار رفته و غیره مشخص می گردد.

جهت مشاوره خرید کمپرسور چیلر و همچنین استعلام قیمت دستگاه می توانید با کارشناسان مجموعه تهویه آر.پی.آسا در ارتباط باشید.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.