مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال

دستگاه چیلر تراکمی

چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال ، یکی از انواع چیلرهای صنعتی و غیر صنعتی محسوب می شود. کمپرسور اسکرال به کمپرسورهای پیمایشی شهرت دارد و از نوع تجهیزاتی محسوب می‌شود که جابجایی مثبت در حین عملکرد دارند.

چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال

چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال

چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال

کمپرسور اسکرال در چیلر تراکمی، با دو پیمایش سریع در میان اتصالات، حجم مشخصی از گاز را فشرده می سازد. کمپرسور در حقیقت، نقش فشرده سازی گاز را در چیلرهای تراکمی برعهده دارد و این کار را از طریق دو چرخنده مارپیچ که یکی ثابت و یکی در حال حرکت است انجام می دهد.

چرخنده ثابت در کمپرسور اسکرال به بدنه آن متصل است. اولین چرخنده در مسیری حرکت می کند که در همان قسمت، چرخنده ثابت نصب شده و به نوعی با یکدیگر جفت می شوند. محور این دو چرخنده، در راستای یکدیگر بوده و هر دو به قسمت میل لنگ کمپرسور متصل هستند.

انواع چیلر تراکمی

 1. اسکرال
 2. رفت و برگشتی
 3. اسکرو
 4. سانتریفیوژ

 عملکرد چیلر

چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال

عملکرد چیلر تراکمی به کمک کمپرسور اسکرال، مزایای زیادی را برای کاربرد در صنایع فراهم ساخته است. همین عملکرد چرخشی چرخنده ها در کمپرسور اسکرال کمک می کند که حجم مشخصی از گاز وارد چرخنده شود و در لا به لای محفظه حرکت کند و پس از فشرده شدن در مسیر خروجی تخلیه شود. زمانی که گاز در قسمت های کم حجم تر وارد می شود، فشار و دمای آن افزایش پیدا می کند. همین عامل، یک فشار مناسب را برای تخلیه گاز متراکم شده فراهم می سازد.

کاربردها و مزایای چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال

چیلرهای تراکمی که با کمپرسور های اسکرال کار می‌کنند به دو دسته چیلرهای آب خنک و هوا خنک تقسیم ‌بندی می‌شوند. آنچه مسلم است اینکه این تجهیزات در ظرفیت های مختلف برای خنک سازی آب به بازار عرضه شده اند؛ بنابراین اگر بخواهیم مهمترین مزایای این نوع چیلرها را در صنعت معرفی کنیم، پوشش دهی طیف گسترده‌ای از کاربردها خواهد بود.

کاربرد چیلر اسکرال

چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال

 • ساختمان مسکونی
 • ساختمان اداری
 • ساختمان تجاری
 • کارخانجات
 • باشگاه ها
 • کشتی
 • سوله ها و …

ظرفیت خنک کنندگی چیلر

“ظرفیت سرمایشی” یا “ظرفیت خنک کنندگی” چیلر تراکمی مجهز به کمپرسور اسکرال، قابل‌ توجه است و اگر لازم باشد می توان به صورت ترکیبی از کمپرسورها استفاده کرد. این نوع از چیلرهای تراکمی برای تامین آب خنک در سیستم های تهویه مطبوع، گزینه ایده آلی هستند.

 دلایل زیادی وجود دارد که مشخص می ‌کند کمپرسور اسکرال در چیلر تراکمی نسبت به سایر کمپرسورها کارآمدتر هستند. عدم وجود پیستون برای فشرده سازی گاز، کمپرسورهای پیمایشی (اسکرال) را قادر می سازد تا به بازدهی حجمی ۱۰۰٪ رسیده و منجر به کاهش هزینه های انرژی شوند. از آنجایی که شیر کنترل مکش و تخلیه در این نوع کمپرسور یا در این نوع چیلر وجود ندارد، میزان تلفات از طریق دریچه ها از بین می رود.

پارامترهای قیمت چیلر اسکرال

چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال

 • ظرفیت کمپرسور
 • برند سازنده
 • جنس قطعات بکار رفته
 • نوع کندانسور چیلر
 • نوسانات ارزی

عدم آلودگی صوتی

چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال

چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال بدون آلودگی صوتی کار می کند. این میزان طبق استانداردها چیزی حدود ۵ تا ۱۵ دسی بل در مقایسه با سایر انواع کمپرسور، کمتر سروصدا دارند. این تجهیزات، بدون ارتعاش و با حداقل اصطکاک در قطعات داخلی کار می کنند. ابعاد چیلرهای تراکمی با کمپرسور اسکرال، کوچکتر است و به راحتی می‌توان آن را نصب کرد.

مهمترین موارد کاربردی چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال، خنک سازی آب در کارخانه های تولید مواد غذایی، تهیه محصولات میوه، آبمیوه و تهویه مطبوع ساختمان های تجاری می باشد.
آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید