بویلر یا دیگ آب گرم چیست

0

بویلر یا دیگ آب گرم (Hot Water Boiler) ، یک مخزن تحت فشار می باشد که در آن سیال عامل تحت فشار تا حداکثردمای ۹۰ درجه سانتیگراد، گرم شده و مورد استفاده قرار می گیرد. آب به عنوان سیال عامل بیش تر دیگ های آب گرم با ظرفیت حرارتی بالا توان ذخیره انرژی مورد نیاز را دارد.

بویلر


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

برخی کاربردهای دیگ آب گرم

 • نیروگاه ها
 • پالایشگاه ها
 • جهت گرمایش مرکزی
 • فرایندهای صنعتی
 • کشتی ها
 • لوکوموتیوها و …

دیگ آبگرم چیست

دیگ آبگرم (hot water boiler) تجهیزات صنعتی پرکاربرد هستند که به منظور تأمین آب و بخار داغ برای مصارف مختلف ساختمان به کار می روند. عمده ترین مشتریان خرید بویلرها، صنایع می باشند به عبارت دیگر یک بویلر آبگرم عبارت است از دستگاهی که می تواند با گرم کردن آب در حجم مشخص شده، بخار داغ و بخار اشباع را تولید کند و به این ترتیب، بسیاری از فرآیندهای صنعتی را تحت پوشش قرار دهد.

بویلر

جنس دیگ آب گرم

مخازن تحت فشار بویلر معمولا از فولاد یا فولاد آلیاژی ساخته می شوند.استفاده از استنلس استیل در بخش های مرطوب بویلر های مدرن عملا بوسیله کد بویلر ممنوع است اما اغلب در بخش های سوپرهیتر بویلر که با آب مایع در تماس نیستند استفاده می شود.

بویلر

منبع حرارتی بویلرها

 • احتراق چوب
 • زغال سنگ
 • نفت
 • گاز طبیعی
 • شکافت هسته ای(یک منبع حرارتی برای تولید بخار)

بازار فروش بویلر آبگرم در جهان

آماری که برای فروش بویلر آبگرم به عنوان یکی از تجهیزات صنعتی بسیار مهم، در سال ۲۰۱۸ به ثبت رسیده است، نتایج نشان داده اند میزان صادرات و فروش بویلرها چیزی بیش از ۲۱ میلیارد دلار در سال رسیده است. آمار تولید و فروش بویلر در سال های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. بسیاری از این تجهیزات قادر هستند راندمان مصرف سوخت را تا حد ۹۰% افزایش دهند. شکل و اندازه دیگ های بخار آب گرم ( دیگ های صنعتی) به کاربرد آنها بستگی دارد. هر کدام دارای یک ظرفیت خاص هستند و قیمت متفاوتی نیز دارند.

بویلر


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

پارامترهای میزان فروش بویلر

 1. میزان تقاضا در بازار
 2. رشد صنایع و نیروگاه ها
 3. تغییرات قیمت ارز در بازارهای جهانی
 4. محبوبیت برندهای تولید کننده و …

اهمیت تولید و فروش بویلر

افزایش تقاضا برای تجهیزات صنعتی که کاهش مصرف انرژی را در پی داشته باشند در سرتاسر جهان رو به رشد است. همین امر موجب گشته تا میزان فروش بویلر آبگرم و سایر تجهیزات تأمین آب داغ یا آب خنک در صنایع با رشد مثبت و استقبال بهترین رو به رو شود. برخی از دولت ها نیز سرمایه گذاری ویژه ای را برای بخش های نیروگاهی خود در نظر گرفته اند. پرداختن به این امر، مستلزم تهیه انواع بویلر آب گرم برای تأمین بخار فوق اشباع برای این سیستم ها می باشد.

یکی دیگر از مواردی که اهمیت خرید و فروش بویلر آب گرم را بیش از پیش به نمایش می گذارد، وجود برخی از نگرانی ها درباره انتشار آلاینده های کربنی ناشی از سوخت های فسیلی به محیط زیست است. تاکنون بسیاری از آلاینده های هوا در اثر احتراق ناقص سوخت ها به محیط زیست وارد شده است که اکثر آن از صنایع بوده است. تولید کنندگان انواع بویلرهای صنعتی به ویژه آن دسته از دیگ های بخار که با سوخت های ذغال سنگ کار می کنند، همواره استانداردهای زیست محیطی را در نظر داشته و مطابق با آنها، محصولات خود را طراحی می نمایند.

بویلر

با توجه به موارد ذکر شده در فوق، دور از انتظار نیست که مشتریان و مدیران واحدهای صنعتی، بیشتر به سمت خرید بویلرهای آبگرم تمایل پیدا می کنند که بر اساس استانداردهای زیست محیطی تولید شده باشد. همراه با افزایش میزان تقاضا در بازار، میزان فروش بویلر آبگرم نیز به طور فزاینده ای افزایش می یابد.

کارایی دیگ های آبگرم

دیگ های آب گرم (آبداغ)در سیستم های گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد و با جاسازی آن در موتورخانه ساختمان باچرخش آبگرم به مبدل های حرارتی ازجمله رادیاتورها و یونیت هیتر و باانتقال حرارت می توان گرمایش محیط را تامین کرد. دیگ های آبداغ نیز از انواع دیگر بویلر ها هستند که در فشار های بالاتر آب بالای ۱۰۰ درجه سانتی گراد تولید می کنند.

تولید دیگ های آب گرم

دیگ آب گرم از ظرفیت ۹۰۰۰۰ الی ۳۰۰۰۰۰۰ کیلو کالری در ساعت در مدل های مختلف طراحی و تولید می شوند. این بویلرها مطابق با استانداردهای BS 2790 – EM 12953  و با پلاک بازرسی کیفیت و استاندارد ایران طراحی و تولید می گردند.

بویلر

فروش انواع بویلر

انواع دیگ آبگرم برای تامین بخار و آب داغ برای مصرف در قسمت‌ های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از موارد مهم هنگام خرید دیگ آبگرم، در نظر گرفتن ظرفیت تولید آب داغ برای واحدهای مختلف است. طبیعتاً ساختمان هایی که به حجم بیشتری از آب گرم نیاز دارند باید از انواع بویلر با ظرفیت بالاتر استفاده کنند. بر همین اساس تعیین دقیق یک مکان ایمن و مناسب برای نصب یکی از مدل های دیگ آب گرم در ساختمان ها ضرورت دارد.

بویلر

مجموعه صنعتی آران انرژی به عنوان یکی از فعالان حوزه تجهیزات تهویه، گرمایشی و سرمایشی، سهم بزرگی در تأمین انواع بویلرهای صنعتی برای مشتریان به خود اختصاص داده است. محصولات این مجموعه از بهترین برندها بوده و با کیفیت بسیار عالی و قیمت مناسب ارائه می شوند. برای ثبت سفارش خرید بویلر می توانید با کارشناسان فروش در این شرکت تماس حاصل کنید.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.