مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

اجزای چیلر تراکمی و اهمیت آنها

اجزای چیلر تراکمی

کاربرد چیلر تراکمی در عرصه سرمایش واحدهای صنعتی و غیر صنعتی بسیار چشمگیر و موثر می باشد ، همچنین آب خنک تولید شده در چیلرهای تراکمی در بسیاری از کاربردهای صنعتی و ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله به شرح اجزای چیلر تراکمی می پردازیم.

اجزای چیلر تراکمی

چیلر تراکمی چیست

چیلر تراکمی، نمونه ای از دستگاه های صنعتی است که در آن بخار آب داغ، تحت فرایند تراکم قرار گرفته و به صورت آب مایع خنک شده تبدیل می شود. اجزای چیلر تراکمی عبارتند از قطعات و لوازمی که در یک چیلر به کار رفته اند و با عملکرد یکپارچه و هماهنگ منجر به عملکرد بهتر چیلر تراکمی به عنوان یکی از تجهیزات خنک کننده قابل استفاده در مصارف مختلف می گردند.

اجزای چیلر تراکمی

برخی نمونه های بارز و برجسته از کاربردهای چیلر تراکمی

 1. خنک کردن محصولات صنعتی و ماشین آلات
 2. خنک سازی قالب های تزریق در صنایع
 3. ابزار ها و قالب های برش کاری
 4. تامین آب خنک در فرآیندهای تولید مواد غذایی و نوشیدنی
 5. تولید آب خنک برای صنایع تولید مواد شیمیایی
 6. تولید ماشین آلات و ابزارها

نحوه کار چیلر

بررسی عملکرد اجزای چیلر تراکمی، راندمان عملکردی این تجهیزات را به طور کامل تضمین می کند. هریک از اجزای چیلر تراکمی برای یک هدف مشخص در این تجهیزات تعبیه شده اند؛ به عبارت دیگر می‌توان گفت نحوه کار چیلرها به واسطه اجزایی تعریف می شود که در کنار هم در ساخت این تجهیزات به کار رفته اند.

اجزای چیلر تراکمی

عملکرد چیلر تراکمی

بررسی نحوه عملکرد یک چیلر تراکمی به منزله آشنایی با اجزای چیلر تراکمی  خواهد بود. به همین دلیل در این قسمت به طور مختصر، ابتدا به معرفی اجزای چیلر تراکمی می‌پردازیم؛ سپس نحوه عملکرد این دستگاه را به طور اختصار شرح می دهیم. انواع چیلرهای تراکمی به قدر کافی ایده‌آل و کارآمد هستند که صنعتگران و صاحبان کارخانه به دنبال تهیه بهترین نوع تجهیزات خنک سازی آب برای پیشبرد فرآیندهای صنعتی خود هستند.

اجزای چیلر تراکمی

انواع چیلر تراکمی

 • چیلر تراکمی آب خنک
 • چیلر تراکمی هوا خنک

قسمت های مختلف چیلر تراکمی

چیلرهای تراکمی از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده اند و هر قسمت، وظیفه مشخصی بر عهده دارد. اجزای چیلر تراکمی از بهترین و مرغوب ترین متریال فولادی ساخته می شوند. برخی از قسمت هایی که در چیلرها به کار رفته اند از قطعات پلیمری بسیار مقاوم ساخته شده است؛ در برخی از اجزای چیلر تراکمی، قطعات پلیمری نظیر واشرها در محل اتصالات قابل مشاهده هستند.

اجزای چیلر تراکمی

اجزای چیلر تراکمی

 • کمپرسور
 • پنل کنترل ظرفیت
 • موتور چیلر
 • کندانس کننده
 • مسیر عبور سیالات و مسیر عبور آب سرد
 • مخزن جمع آوری بخار آب و آب خنک
 • ژنراتور با توان بالا
 • محفظه کنترل حجم آب
 • پمپ ها
 • همچنین محفظه های بازرسی چیلر تراکمی

اجزای چیلر تراکمی

نقش اجزای چیلر تراکمی

هر یک از قسمت های فوق به عنوان مهم‌ترین اجزای چیلر تراکمی نقش مهمی در عملکرد صحیح دستگاه خواهند داشت. هرگونه نقص در هر یک از اجزا می تواند بر روی راندمان نهایی چیلر تراکمی تاثیر داشته باشد. علاوه بر تجهیزات فوق، انواع شیرهای کنترل و کنترل و دریچه ها نیز از مهمترین اجزای چیلر تراکمی محسوب می شوند.

اجزای چیلر تراکمی

انتخاب چیلر مناسب

انتخاب چیلر مناسب  و اینکه کدام یک از انواع چیلرها برای شما مناسب هستند، بستگی به نوع کاربری و هدف شما از خرید چیلر دارد . برای اطلاع از  تولید چیلر ، نحوه خرید چیلر تراکمی ، قیمت چیلر و دریافت جزئیات بیشتر می توانید با کارشناسان با تجربه این شرکت تماس حاصل فرمایید.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید