مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

طراحی و فروش اگزاست فن پارکینگ

تهویه پارکینگ

اگزاست فن پارکینگ ، بهترین سیستم های تهویه ای برای تهویه هوای پارکینگ های عمومی و پارکینگ های مجتمع های مسکونی و تجاری هستند. این سیستم ها را باید به ازای هر چند متر مربع از فضای پارکینگ، نصب نمود تا بتوانند به صورت ترکیبی، در راستای یکدیگر کار کنند. خرید اگزاست فن مناسب با توجه به وسعت محوطه انجام می گیرد.

اگزاست فن پارکینگ

کاربرد اگزاست فن

 • پارکینگ
 • استخر
 • ساختمان
 • آشپزخانه
 • رستوران
 • تالارها
 • بیمارستان
 • هتل ها و …

اگزاست فن پارکینگ

تجهیزات اگزاست فن مختص به پارکینگ(parking exhaust fan)، سیستم های تهویه ایده آل و کارآمد هستند که هوای پارکینگ را تهویه می کنند. استفاده از سیستم های تهویه مبتنی بر اگزاست فن ها برای پارکینگ، اصول و قواعد خاص خود را دارد. هر یک از این تجهیزات به ازای هر صد متر مربع از فضای پارکینگ باید نصب شوند. با توجه به این جمله، مهمترین عاملی که در خرید اگزاست فن در پارکینگ نقش دارد، اندازه و وسعت پارکینگ است.

اگزاست فن پارکینگ

شرکت های معتبر که در حوزه فروش سیستم های تهویه مطبوع مناسب برای پارکینگ فعالیت می کنند، در درجه اول وسعت پارکینگ را در نظر می گیرند و سپس به ازای هر متر مربع یا به ازای تعداد خودروهایی که در داخل پارکینگ تردد می کنند، تعداد مناسب اگزاست فن را محاسبه می نمایند. در برخی از موارد لازم است که تعداد بیشتری از اگزاست فن در پارکینگ نصب شود. این مسئله به ویژه برای پارکینگ هایی که در عمق بیشتری به صورت زیرزمینی احداث شده‌اند اهمیت بیشتری دارد.

مزایای اگزاست فن

 • حذف دود
 • برطرف کننده بوهای نامطبوع
 • انتقال گرما
 • کنترل رطوبت
 • حذف کپک ها و قارچ ها بر اثر رطوبت

نکات مهم در نصب اگزاست فن

با توجه به شکل های زیر به خوبی می‌توان متوجه شد که اولین و مهمترین نکته برای انتخاب نصب موقعیت مناسب برای تجهیزات اگزاست فن، در نظر گرفتن درب ورودی و خروجی پارکینگ است. درب ورودی و خروجی یک پارکینگ در حقیقت، جهت جریان هوا را به صورت طبیعی مشخص می کند؛ بنابراین موقعیت اگزاست فن باید متناسب با جریان هوای طبیعی داخل پارکینگ در نظر گرفته شود. این کار کمک می‌کند هوای پارکینگ بهتر و با راندمان بالاتری تهویه شود.

اگزاست فن پارکینگ

در برخی موارد لازم است اگزاست فن در پارکینگ به صورت دیواری در مجاورت درب خروجی پارکینگ نصب شود. در پارکینگ های وسیع تر، تجهیزات تهویه ای اگزاست فن به صورت سقفی نصب می شوند. این عامل باعث می شود در هر محدوده مشخص به صورت ترکیبی، تمام اگزاست فن ها با راندمان بالا هوای تمام پارکینگ را تهویه کنند.

اگزاست فن پارکینگ

در نصب اگزاست فن در پارکینگ به ویژه در یک محوطه خاص که خودروها در زیر سقف قرار می گیرند، رعایت ارتفاع مشخص اگزاست فن از سقف خودرو الزامی است. همچنین دریچه های اگزاست فن باید در زاویه مشخص تنظیم شود تا بیشترین حجم هوای تهویه شده را به داخل پارکینگ منتقل کند. تمام این موارد را در شکل های زیر مشاهده می کنید.

اگزاست فن پارکینگ

پارکینگ های دارای اگزاست فن

 1. پارکینگ ساختمان های اداری
 2. پارکینگ ساختمان های تجاری
 3. پارکینگ مجتمع یا برج های مسکونی
 4. پارکینگ های طبقاتی عمومی

اگزاست فن پارکینگ

شاخص های تعیین قیمت اگزاست فن

 1. ظرفیت دستگاه
 2. نوع فن
 3. جنس بدنه
 4. مدل اگزاست فن
 5. تعداد پره ها

خرید اگزاست فن پارکینگ

مشتریانی که نسبت به خرید اگزاست فن پارکینگ اقدام می کنند قطعاً نیاز دارند جزئیات ساختمان را برای شرکت های ارائه دهنده این تجهیزات تشریح کنند. نحوه عملکرد یک اگزاست فن بر اساس توان تهویه ای آن سنجیده می‌شود؛ به طور مثال، سیستم های تهویه مبتنی بر اگزاست فن ها با ظرفیت و توان بالاتر، سطح بیشتری را تحت پوشش قرار می دهد و قادر اند حجم هوای بیشتری را به داخل ساختمان هدایت کنند.

در شکل زیر مشاهده می کنید که اگر دو اگزاست فن در پارکینگ به فاصله ۲۵ متر از یکدیگر نصب شوند، جریان هوا به صورت یکنواخت و متناوبی توزیع می شود؛ این در حالی است که اگر در همین وسعت از یک اگزاست فن استفاده شود، شیوه جریان هوا در فاصله ۵۰ متری به صورت مستقیم تر حرکت می کند.

اگزاست فن پارکینگ

لازم نیست هنگام خرید اگزاست فن پارکینگ محاسبات مهندسی را به طور شخصی انجام دهید، برای این کار کافی است موقعیت و شرایط پارکینگ را برای فروشنده توصیف کنید و سپس از خدمات مشاوره فروش اگزاست فن استفاده نمایید. این کار موجب می‌شود بهترین سیستم ها را خریداری کرده و در بودجه شما نیز صرفه جویی می گردد. جهت تهویه مطبوع پارکینگ، مجموعه تخصصی آران انرژی را به شما پیشنهاد می کنیم.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید