مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز فروش هواساز استخری در ایران

هواساز استخری

هواساز به طور کلی کار تهویه مطبوع را انجام می دهد و هم باعث سرمایش ، گرمایش و هم کنترل رطوبت می شود. هواساز استخری برای استخرها بسیار ضروری است و بدون آن رطوبت استخر کنترل نمی شود و خساراتی به آن وارد می شود.

هواساز استخری

هواساز چیست

هواساز استخری

دستگاه هواساز یا همان (Air handling unit) دستگاهی است که با استفاده از آن می توانید هوای ساختمان ها را کنترل کنید. دستگاه هواساز می تواند هم در فصل های سرد و هم در فصل های گرم دمای محیط و همچنین رطوبت محیط را کنترل کند. هواساز باعث ورود هوای تازه به درون ساختمان می شود. استخرها هم از این قضیه مستثنی نیستند و بیشتر از هرجایی به تهویه مطبوع و هواساز نیاز دارند، با ما همراه باشید تا در ادامه بیشتر با هواساز استخری آشنا شویم.

انواع هواساز

 • هواساز یک منطقه ای
 • هواساز چند منطقه ای
 • هواساز هایژنیک
 • هواساز ایرواشر
 • هواساز زنت

هواساز استخری و لزوم استفاده از آن

هواساز استخری

استخرها فضاهایی هستند که در آن ها رطوبت به میزان بالایی وجود دارد  و اگر تهویه مطبوع به خوبی رعایت نشود باعث آسیب رساندن به دیوار و ساختمان های استخر می شود. مخصوصا این موضوع در فصل تابستان که هوای داخل دارای رطوبت بالایی است و هوای بیرون استخر رطوبت کم تری دارد از اهمیت بالاتری برخوردار است و نیاز به هواساز برای استخر به میزان بالایی حس می شود. دستگاه هواساز استخری را در بیرون از استخر نصب می کنند.

اجزای هواساز

 1. فیلتر
 2. کویل
 3. فن
 4. دستگاه رطوبت

شرح اجزای هواساز استخری

هواساز استخری

هواسازهای استخری از تعدادی کویل به همراه فن و دستگاه رطوبت زن تشکیل شده است که می تواند به راحتی رطوبت هوای ورودی را کنترل کند، علاوه بر این در هواساز استخری تعدادی فیلتر مخصوص نیز نصب می شود که هوا را تصفیه می کند. بیشتر در هواساز استخر آب گرم که از طریق موتورخانه تامین می شود، جریان دارد. با به کار افتادن هواساز هوای استخر خارج شده و هوای تازه وارد استخر می شود. هواساز استخری باید از لوازمی ساخته شود که نسبت به زنگ زدن مقاوم باشند و تحت تاثیر رطوبت استخر قرار نگیرند.

ویژگی های هواساز در استخر

جنس ورقه های هواساز مختص استخر از  فولاد گالوانیزه رنگ‌شده ساخته شده است. در ساختار هواساز از عایق صوتی و حرارتی از جنس پلی اورتان / پشم سنگ استفاده شده است. شیر انبساط الکترونیکی در سیستم هواساز استخر برای کنترل مبرد از شیر انبساط الکترونیکی استفاده می شود.

مزایا هواساز استخری

هواساز استخری

 • بازیافت انرژی گرمایشی از هوای خروجی از استخر به بیرون و انتقال غیر مستقیم این گرما به هوای تازه ورودی توسط مبدل بازیافت انرژی
 • انتقال رطوبت داخل فضای استخر به بیرون و در نتیجه ایجاد شرایط آسایش نسبی
 • پیش گرمایش هوای تازه ورودی در فصول سرد و جلوگیری از یخ زدن کویل گرمایشی
 • استفاده از این دستگاه جهت اگزاست هوا
 • عدم نیاز به اگزاست فن مستقل
 • سیرکولاسیون هوای برگشت جهت ممانعت از انتقال انرژی به بیرون در زمان های مورد استفاده قرار نگرفتن استخر

صرفه جویی در مصرف انرژی با هواساز

استفاده از هواساز در سیستم استخر به میزان زیادی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. بهتر است در سیستم استخرها به جای سیستم های سنتی از هواساز استفاده شود. در سیستم سنتی میزان زیادی انرژی مصرف می شود و در نتیجه ی آن رطوبت استخر هم کنترل نمی شود. باید توجه داشت که برای استخرهای مختلف نوع هواساز و مکانی که هواساز باید در آن قرار داده شود متفاوت است.

فروش هواساز استخری

هواساز استخری

فروش هواساز استخری در این سایت مرجع با نظارت کارشناسان سیستم های تهویه مطبوع و همچنین تامین از کارخانه به همراه گارانتی ممتاز با قیمت مناسب فراهم می باشد. مشتریان گرامی جهت مشاوره در مورد مناسب ترین هواساز منحصر به استخر مورد نظر و همچنین استعلام قیمت با کارشناسان ما می توانند در ارتباط باشند.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید