مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید هواساز آزمایشگاهی از تولید کننده

اتاق تمیز آزمایشگاهی

هواساز آزمایشگاهی به دستگاه هایی گفته می شود که با هدف تهویه محیط آزمایشگاه و برای جلوگیری از انتشار آلاینده ها به کار می رود. علاوه بر این، هواسازها برای کاهش خطرات مواد شیمیایی در آزمایشگاه مفید هستند و شرایط دمایی و رطوبت را در اندازه بهینه و استاندارد تنظیم می کنند.

هواساز آزمایشگاهی

پارامترهای تهویه آزمایشگاهی

 • کنترل دما
 • کنترل رطوبت
 • کنترل آلودگی
 • حداقل میزان تهویه
 • میزان مکش فرایندها و تجهیزات
 • تنظیم گرمایش مورد نیاز
 • تنظیم سرمایش مورد نیاز
 • کنترل تغییرات ناگهانی میزان هوا
 • کیفیت هوای توزیع شده

هواساز آزمایشگاهی چیست

هواساز آزمایشگاهی

یک هواساز آزمایشگاهی به منزله یک سیستم تهویه مطبوع برای آزمایشگاه ها است. همان طور که می دانید در آزمایشگاه های علمی یا تحقیقاتی، شرایط دمایی باید در حد متعادل تنظیم شود. بسیاری از آزمایشگاه ها در مکان هایی نظیر دانشگاه ها و مراکز علمی، دارای دمای حدود 25 تا 27 درجه سانتی گراد به طور طبیعی هستند اما برخی دیگر از آزمایشگاه ها نیز وجود دارند که شرایط دمایی برای آنها به شدت دچار تغییر می گردد. مراکزی که با دستگاه های پیشرفته کار می کنند با افزایش دمای آزمایشگاه ناشی از حرارت دستگاه مواجه هستند.

از طرفی دیگر، مواد شیمیایی مختلف و حتی خطرناک موجود در این محیط ها باید در شرایط بسیار کنترل شده نگهداری شوند تا از ایجاد آلودگی، آسیب یا بروز حوادث جلوگیری گردد. همچنین لازم است برای تنظیم دمای هوا در آزمایشگاه، با هدف جلوگیری از بروز هرگونه مشکل، کیفیت هوا در بالاترین حد امکان باشد.

تجهیزات تهویه آزمایشگاه

 1. چیلر
 2. هواساز
 3. بویلر
 4. هود
 5. اگزاست فن
 6. فن کویل و …

هواساز آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی هواساز

برای اطمینان از تأمین دمای مناسب هوا، یک سیستم کنترل رطوبت و شرایط هوا از گروه هواسازها ایده آل خواهد بود. از سیستم های تهویه مطبوع آزمایشگاهی دقیق می توان استفاده کرد تا اطمینان حاصل شود که رطوبت و هوای آزمایشگاه شما همیشه آن طور که مورد انتظار است، حاصل گردد. برای حفظ کیفیت هوا، دستگاه هواساز باید عاری از گرد و غبار باشد. این مهم ترین مزیتی است که این سیستم های تهویه ای برای محوطه آزمایشگاه ها فراهم می سازند.

کاربردهای هواساز هایژنیک

 • صنایع پزشکی
 • داروسازی
 • آزمایشگاهی
 • بیمارستان ها و …

کنترل حرارت با هواساز

یکی دیگر از توانایی های هواسازهای آزمایشگاهی، کنترل حرارت های تولید شده در این قسمت است. با تنظیم رطوبت و دما، و همچنین در راستای خنک کردن محیط، گرمای تولید شده ناشی از کار کردن وسایل برقی توسط هواساز در آزمایشگاه به دقت کنترل می شود.

هواساز آزمایشگاهی

یکی از مهمترین موارد در یک پروژه ساخت آزمایشگاه، سیستم تهویه مطبوع است. آزمایشگاه ها تقریباً در مقایسه با هر نوع تجهیزات دیگر به هوای بیشتری احتیاج دارند. خرید هواساز هایژنیک در مرحله طراحی پروژه تأثیر عمده ای در بودجه ساخت و ساز و هزینه های عملیاتی شما خواهد داشت. بررسی سریع انواع سیستم های تهویه مطبوع مورد استفاده در آزمایشگاه باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود و می توانید اطمینان حاصل کنید که آزمایشگاه شما در بهترین شرایط تهویه ای قرار می گیرد.

فیلترهای هواساز آزمایشگاهی

 1. فیلتر سیمی
 2. فیلتر هپا
 3. فیلتر کیسه ای
 4. فیلتر اولپا

مزایای خرید هواساز آزمایشگاهی

هواساز آزمایشگاهی

آیا تا کنون به این فکر کرده اید که یک هواساز در محیط آزمایشگاه، چه مزیت هایی می تواند داشته باشد؟ بی شک، دستگاه هواساز به مراتب بهتر از فن ها می توانند هوای تازه را برای مکان فراهم کنند. هواسازها به فیلترهای قوی مجهز هستند بنابراین احتمال انتشار آلاینده ها را به حداقل می رسانند. جریان هوای تصفیه شده توسط هواسازها را می توان به صورت کانال کشی به سرتاسر قسمت های یک آزمایشگاه هدایت کرد. به همین دلیل است که خرید این تجهیزات از هر نظر مقرون به صرفه می باشد.

برای خرید هواساز لازم است ابتدا حجم آزمایشگاه را تعیین کرده و مکان دقیق نصب دستگاه را مشخص کنید. پس از آن باید یک هواساز را متناسب با نوع نیاز آزمایشگاه به تهویه انتخاب و خریداری نمایید. برای مشاوره خرید هواساز می توانید با کارشناسان آران انرژی گفت و گو کنید.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید