مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سیستم گرمایش سالن استخر و اهمیت آن

گرمایش سالن استخر

سیستم گرمایش سالن استخر به عنوان متداول ترین تجهیزاتی هستند که دمای هوا و دمای آب استخر را در حد متعادل نگه می دارند. انواع دستگاه هواساز ، بویلر یا دیگ بخار، مبدل های حرارتی، یونیت هیتر و … از تجهیزاتی هستند که برای گرمایش محیط استخر به کار می روند. هر یک از این تجهیزات، مزایا و معایب خاص خود را دارند.

گرمایش سالن استخر

سیستم گرمایش سالن استخر

گرمایش سالن استخر

سیستم گرمایش سالن استخر به مجموعه تجهیزاتی گفته می شود که تنظیم دمای هوای سالن را برعهده دارند. البته در یک تعریف کلی، سیستم های گرمایشی برای استخرها در دو قسمت تهویه هوا و گرم کردن آب تعریف می شوند. برای گرم کردن آب استخر معمولاً از تجهیزاتی به عنوان دیگ بخار یا بویلر استخری استفاده می ‌شود.

اگر شما هم به ورزش شنا علاقه داشته باشید، ترجیح می‌دهید در آب گرم با دمای مناسب شنا کنید. تجهیزات گرمایشی که برای استخرها به کار می روند به طور معمول در تمام فصل های سال قادر هستند درجه هوای سالن و درجه آب استخر را تنظیم کنند. به طور متداول، دمای آب استخر، چیزی حدود ۲۲ تا ۲۵ درجه تنظیم می شود اما این مقدار می تواند متناسب با فعالیت شناگران، از حدود ۲۶ تا 30 درجه سانتی گراد متغیر باشد.

سیستم های گرمایشی استخر

 • هواساز با کویل گرمایشی
 • یونیت هیتر
 • انرژی خورشیدی و …

مزایای خرید سیستم های گرمایشی برای سالن استخر

گرمایش سالن استخر

 • سیستم های گرمایشی به شما این امکان را می دهد تا در تمام فصل های سال به راحتی در استخر شنا کنید.
 • این سیستم ها ایده‌آل برای استخرها است که در فصل ‌های سرد و فصل گرم می توانند شرایط دما را در حد متعادل نگه دارند.
 • تجهیزات مناسب برای گرمایش سالن استخر از منابع مختلف نیرو می گیرند؛ به طور مثال هواساز سالن استخر و دیگ های بخار به ترتیب دمای هوا و دمای آب استخر را تنظیم می کنند.
 • سیستم های گرمایشی برای سالن استخر معمولاً مقرون به صرفه هستند و با راندمان بالا کار می کنند.
 • هزینه های تعمیرات و نگهداری تمام سیستم ها در حد بسیار کم است اما نیاز به بازرسی ‌های دوره‌ ای دارند.

گرمایش سالن استخر با استفاده از انرژی خورشیدی

گرمایش سالن استخر

یکی از جدیدترین فناوری هایی که توانسته است به عنوان سیستم گرمایش سالن استخر به محبوبیت دست پیدا کنند، پانل های خورشیدی هستند. پانل خورشیدی در حقیقت، صفحاتی هستند که انرژی خود را از نور خورشید دریافت می کنند. گرم کردن استخر با نور خورشید شاید در نگاه اول، ساده و جذاب به نظر برسد؛ که در حقیقت هم، این چنین است. گرمایش سالن استخر با انرژی خورشید و پنل های خورشیدی به این روش مقرون به صرفه اقتصادی و سازگار با محیط است. البته پنل های خورشیدی دارای مزایا و معایبی هستند که هنگام استفاده از دستگاه ها باید به آن توجه کرد.

آبگرمکن های خورشیدی یا سایر تجهیزاتی که با استفاده از نور خورشید فضای استخر را گرم می کنند، قابلیت های متفاوتی دارند؛ این جمله به مفهوم آن است که توان عملکردی این سیستم ها به تعداد پنل های خورشیدی نصب شده بستگی دارد. یکی از مهمترین محدودیت های سیستم های گرمایشی خورشیدی برای استخرها عدم کارایی مناسب آنها در روزهای ابری یا بارندگی است. مهمترین مزیت این سیستم ها، رایگان بودن و در دسترس بودن آنها می باشد.

مزیت استخرها با انرژی خورشیدی

 • کم هزینه بودن
 • سازگاری با محیط زیست

گرمایش سالن استخر

معایب استفاده از تجهیزات انرژی خورشیدی

 • قیمت بالا در خرید صفحات خورشیدی
 • محدودیت استفاده؛ فقط در روزهای تابستان و تابش نور خورشید
 • نیاز به فضای بیشتر برای نصب صفحات خورشیدی

گرمایش سالن استخر با استفاده از پمپ های گرمایشی

گرمایش سالن استخر

در شرایطی که پنل های خورشیدی برای تأمین کردن گرمایش سالن استخر مناسب نباشند، پمپ های حرارتی یک جایگزین عالی خواهد بود. پمپ ها به انرژی خورشید متکی نیستند و سال ‌های طولانی است که برای گرمایش استفاده می شوند. عمده ترین استفاده پمپ های حرارتی برای گرمایش آب استخر می باشد. این سیستم گرمایشی در حقیقت، مقرون به صرفه است و انرژی زیادی را مصرف نمی کنند.

مزایای گرمایش محیط استخر با یونیت هیتر

گرمایش سالن استخر

 • توزیع متمرکز هوای گرم
 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • گرمایش سریع و بهینه سالن
 • در سه نوع بخار، آبگرم و الکتریکی
 • تولید در ظرفیت های متعدد

سیستم گرمایش با استفاده از مبدل های حرارتی

گرمایش سالن استخر

یکی دیگر از سیستم های کارآمد برای گرمایش سالن های استخر، مبدل های حرارتی هستند. مبدل های حرارتی در برابر خوردگی بسیار مقاوم می باشند و این قابلیت را دارند که آب گرم را برای مصارف مختلف تامین کنند. اگر دائما نیاز دارید آب استخر یا آب مصرفی داخل ساختمان گرم شو،د مبدل های حرارتی بهترین انتخاب هستند. این مبدل ها از نظر قیمت، مقرون به صرفه بوده و با سرعت بیشتری آب را گرم می کنند. برخی از مبدل های حرارتی با محیط زیست سازگارند و مصرف انرژی آنها بالاتر است.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید