سیستم های سرمایش و گرمایش ساختمان

0

سرمایش و گرمایش ساختمان از طریق تجهیزاتی تأمین می شوند که با عنوان تهویه مطبوع در بازار معروف هستند. انواع چیلر، هواساز، کولر، پکیج یونیت و ده ها مورد دیگر برای تأمین گرما و خنک سازی واحدهای مسکونی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. بسته به اینکه نیاز ساختمان چه باشد، از یکی از ظرفیت های تهویه ای این دستگاه ها استفاده می شود.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

سرمایش و گرمایش ساختمان


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

سرمایش و گرمایش ساختمان

سرمایش و گرمایش ساختمان بر عهده سیستم‌های تهویه مطبوع گذاشته شده است. اهمیت سیستم های گرمایشی و سرمایشی برای ساختمان های اداری و مسکونی و فضاهای تجاری و همچنین سایر ساختمان هایی که به نوعی خدمات را ارائه می‌دهند اهمیت زیادی دارد.

در درجه اول، تاسیسات گرمایشی و سرمایشی برای ساختمان ها، سهولت کار را برای کارکنان داخل ساختمان و ساکنین آپارتمان های مسکونی فراهم می آورد.

زمانی که صحبت از سرمایش و گرمایش ساختمان های صنعتی به میان می آید، نیاز به ابزارهای قوی تر با کارایی بالاتر احساس می شود. قیمت خرید تجهیزات صنعتی برای تهویه مطبوع به مراتب گران تر از سیستم های عادی برای ساختمان های مسکونی است.

سیستم های تهویه برای سرمایش و گرمایش ساختمان های،توجه خاصی را طلب می‌کند. این ساختمان ها مراکز اداری و کسب و کار هستند و بیش از هزاران نفر در محوطه های آن رفت و آمد می‌کنند.

به عنوان مثال نام برخی از این ساختمان ها را ذکر میکنیم:

 • هتل ها
 • آپارتمان های اقامتی
 • بیمارستان ها
 • مراکز خرید
 • ورزشگاه ها
 • دانشگاه ها
 • رستوران ها و غیره

چیلر چیست

چیلرهای هوا خنک، سیستم‌های تبرید هستند که سیالات را خنک می‌کنند و با سیستم هواگیر یک تأسیسات کار می‌کنند.

چیلرهای هوا خنک، انواعی از چیلرها هستند که به جای تکیه بر برج های خنک کننده، به استفاده از فن برای دفع گرمای بیرون ساختمان متکی هستند و دارای چهار قسمت اصلی هستند که عبارتند از کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و شیر انبساط.

این دستگاه ها در انواع مختلفی یافت می شوند که با کمپرسورهای اسکرال، اسکرو و رفت و برگشتی طراحی و تولید می شوند.

اصل کار چیلر بر اساس جذب گرما از آب فرآوری شده است. هنگامی که سیستم هواگیر آب را مصرف کرد، گرم می شود و به چیلر باز می گردد. اواپراتور چیلر برای انتقال گرما از آب استفاده می شود.

در حالی که اغلب فرض می شود که چیلرهای آب خنک کارآمدتر از چیلرهای هوا خنک هستند، این تنها در صورتی صادق است که منحصراً به هزینه کمپرسور توجه کنید. اگر نگاه دقیق‌تری به کنترل سرعت متغیر و کمپرسورهای گریز از مرکز بیندازید، چیلرهای هوا خنک ممکن است انتخاب بهتری داشته باشند.

قیمت چیلر

خرید سیستم مناسب برای تامین سرمایش و گرمایش ساختمان

با توجه به موارد فوق، اصلی‌ترین نکته‌ای که در خرید دستگاه سرمایش و گرمایش ساختمان ها باید به آن دقت کرد، نوع کاربری ساختمان است. سیستم تهویه مطبوعی که برای بیمارستان‌ها استفاده می‌شود با سیستم های که برای مراکز خرید یا دانشگاه ها مناسب هستند، متفاوت است.

شاید در بازار عناوین مختلفی از دستگاه های تهویه ای را مشاهده کنید که با یک عنوان برای تمام ساختمان ها کاربرد دارند اما در حقیقت، ظرفیت تهویه آنها برای سرمایش و گرمایش ساختمان متفاوت است.

سیستم گرمایشی ساختمان چیست؟

به تجهیزاتی که از طریق فرآیند انتقال حرارت می توانند فضای ساختمان را گرم کنند، سیستم گرمایشی ساختمان گفته می شود که برخی از آن ها عبارتند از

 1. پکیج یونیت ها
 2. رادیاتورها
 3. بویلر و غیره

سیستم سرمایشی ساختمان چیست؟

تجهیزاتی که هوای خنک را برای ساختمان فراهم کنند، در دسته سیستم های سرمایشی ساختمان قرار می گیرند.انواع چیلر، هواساز، اسپلیت و کولرها جزو تجهیزات سرمایشی ساختمان ها هستند.

تجهیزات سرمایش و گرمایش ساختمان

 • چیلرهای آپارتمانی
 • چیلرهای صنعتی
 • هواساز صنعتی
 • هواساز خانگی
 • رادیاتورها
 • بخاری ها
 • آبگرمکن ها
 • اسپلیت ها
 • پکیج یونیت
 • کولر آبی و گازی
 • انواع فن کویل

ویژگی های تجهیزات سرمایش و گرمایش ساختمان

تمام تجهیزاتی که نام آنها در قسمت فوق، ذکر شدند از لحاظ عملکردی در بالاترین راندمان کار قرار دارند و در مدل های مختلف در بازار موجود هستند. ظرفیت تهویه های گرمایشی و سرمایشی این دستگاه ها با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین هنگامی می توانیم بگوییم تجهیزات سرمایش و گرمایش ساختمان بهترین دستگاه ها هستند که مزایا و امکانات زیادی را برای ساختمان فراهم کنند.

یکی از ویژگی های تجهیزات سرمایش و گرمایش ساختمان ها، قابلیت استفاده از آنها در تمام فصل های سال است. یک سیستم تهویه مطبوع باید بتواند در فصل زمستان به صورت گرمایشی و در فصل تابستان در قالب یک دستگاه خنک کننده عمل کند.

چیلر تراکمی

تاسیسات سرمایش و گرمایش

تأسیسات سرمایش و گرمایش ساختمان های صنعتی باید به‌ خوبی زمینه را برای تهویه محیط و تصفیه هوا فراهم کنند. تمیز بودن هوای محیط کار در اولویت کارخانه ها و صنایع قرار دارد. یکی دیگر از ویژگی های مهم این سیستم های تهویه ای، کاهش مصرف انرژی و هزینه های ساختمانی می باشد.

این مورد به ویژه برای ساختمان های صنعتی و تجاری اهمیت بیشتری دارد.سیستم گرمایشی ساختمان باید انعطاف پذیری در نصب را ارائه دهد؛ بهترین دستگاه ها، ایده آل ترین برای نصب در شرایط عملیاتی مختلف هستند. بدنه دستگاه های سرمایش و گرمایش ساختمان باید در برابر تغییرات محیطی، دما، فشار، رطوبت و خوردگی مقاوم باشد.

تاسیسات داخلی این دستگاه ها نیز باید از مواد مرغوب تهیه شده باشند تا به مرور زمان به تعمیرات و تعویض قطعات نیازی پیدا نکنند؛ مگر آنکه عیب اصلی در آنها ایجاد شود. خرید تمام سیستم های فوق با بهترین کیفیت و قیمت مناسب هم اکنون از طریق مجموعه تهویه آر.پی.آسا امکان پذیر است. پیشنهاد می کنیم قیمت این محصولات را در این مجموعه ارزیابی کنید.

پارامترهای تعیین کننده قیمت سیستم های تهویه مطبوع

 1. برند تولید کننده
 2. نوع دستگاه
 3. نوع کاربری
 4. ظرفیت سرمایشی و گرمایشی


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.