مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید و عرضه چیلر تراکمی اسکرال

چیلر تراکمی اسکرال

چیلر تراکمی اسکرال نوعی کمپرسور می باشد که در تناژ های کم و متوسط می باشد.در صنعت امروزی، تولید دستگاه ها بسیار افزایش یافته است و روز به روز به پیشرفت جامعه صنعتی افزوده می شود.دستگاه های مختلفی برای ایجاد آسایش و راحتی مردم تولید شده است. که هر کدام برای کاربرد های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.چیلر یکی از این دستگاه هاست، که در ادامه آن را بیشتر معرفی خواهیم کرد.

چیلر تراکمی اسکرال

کاربرد چیلر اسکرال

 • منازل
 • ویلاها
 • فروشگاه ها
 • رستوران
 • واحدهای آموزشی
 • برخی مصارف صنعتی
 • آزمایشگاه ها
 • مدارس
 • انبار
 • سینما
 • ساختمان های اداری
 • مراکز فروش و …

شرح چیلر تراکمی

چیلر اسکرال | چیلر تراکمی اسکرال چیست

چیلر تراکمی که بر پایه سرد نمودن آب تولید شده است به پمپاژ آن در واحد های ساختمانی می پردازد. این محصول در واحد های ساختمانی یا ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و البته به واسطه یک مبدل حرارتی دما را تا حد معمول کاهش می دهد.

چیلر ها در انواع تراکمی و جذبی در بازار عرضه می شوند. هر کدام از این دستگاه ها روش خاصی برای تولید برودت و هوای سرد دارند. چیلر تراکمی اسکرال را می توانید از نمایندگی های اصلی با قیمت ویژه و مناسب خریداری کنید، فقط کافی است با راه های ارتباطی سایت های مرتبط در تماس باشید.

چیلر تراکمی اسکرال

انواع چیلر تراکمی

 • چیلر تراکمی با کمپرسور رفت و برگشتی
 • چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرو
 • چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال
 • چیلر تراکمی با کمپرسور سانتریفیوژ

چیلر تراکمی اسکرال

چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرو

چیلر های تراکمی دارای انواع متعددی هستند، که در بخش قبلی به آن ها اشاره شد که چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرو، از جمله آن هاست اما با توجه به اینکه این نوع از چیلر ها دارای کمپرسور مارپیچی هستند، به آن ها چیلر اسکرو گفته می شود. چیلر تراکمی اسکرو از دو موتور دوار تشکیل شده، که با فعالیت یکی از این موتور ها، عملیات فشرده سازی و تبرید آغاز می شود.

چیلر تراکمی اسکرال

چیلر به دستگاهی گفته می شود، که سرد کننده است. این دستگاه به گونه ای عمل می کند که حرارت و گرما را از آب، با سیستمی که برای این دستگاه طراحی کرده اند، می زداید و در تعریفی دیگر بهتر است بدانید که چیلر ها یک سرد کننده قوی هستند که حرارت را از آب می گیرند و تا حد مطلوبی سرد می کنند.

البته برخی از کمپرسور ها در چیلر ها به کار گرفته می شوند که با نام چیلر اسکرال در بازار به فروش می رسند. در ادامه به تعریف چیلر تراکمی اسکرال پرداخته تا آشنایی بیشتری با این موضوع پیدا کنید.

چیلر تراکمی اسکرال

یکی دیگر از انواع چیلر تراکمی با ظرفیت خنک سازی بالا، چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال شناخته می‌شود. این کمپرسور موجب می‌شود ظرفیت خنک سازی و عملکردی چیلر تراکمی تا حد قابل توجهی افزایش پیدا کند. زمانی که شرایط عملیاتی با تراکم حجم بیشتری از سیالات در فشار و دمای بالا نیاز باشد در واقع از چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال استفاده می شود.

ساختار فیزیکی در این چیلر تراکمی شامل مارپیچ های چرخنده هستند که نقش متراکم کننده سیال را برعهده دارند. ساختار مارپیچی موجب می شود در حرکت کمپرسور، میزان فشرده شدن سیال افزایش پیدا کند و در نتیجه، قدرت آن بیشتر خواهد بود. استفاده از چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال مزایای زیادی را ایجاد می کند.

چیلر تراکمی اسکرال

انواع چیلر تراکمی اسکرال

 • چیلر تراکمی اسکرال آب خنک
 • چیلر تراکمی اسکرال هوا خنک

متریال تولید چیلرهای اسکرال

برای طراحی و تولید این مدل از چیلرها از بهترین نوع مواد اولیه و با رعایت استانداردهای جهانی استفاده شده است. تجهیزات چیلر تراکمی اسکرال به عنوان دستگاه های کارآمد با راندمان بالا برای مصارف مختلف برای تامین آب خنک مصرفی و تهویه مطبوع معرفی می شوند. در این دستگاه ها فرآیند انتقال حرارت در مراحل مختلف انجام می گیرد.

مروری بر ساختار کمپرسور اسکرال

کمپرسور، جزء اصلی چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال است. یک کمپرسور اسکرال همانطور که در شکل فوق مشاهده می کنید شبیه به مارپیچ های حلزونی شکل مشاهده می شود. قطعات حلزونی شکل یا در حقیقت اسکرال، حول یک محور می چرخند. برای ساخت قطعات داخلی این کمپرسور از فناوری های روز دنیا استفاده شده است.

این کمپرسورها عموماً به آب بند نیازی ندارند، بنابراین نگهداری آن ساده تر است. برخی از کمپرسورها از طریق شیلنگ یا لوله عمل می کنند و از مرغوبترین مواد اولیه برای ساخت آنها استفاده می شود؛ تا علاوه بر دوام و ثبات بالا، کارایی چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال را نیز افزایش دهند.

چیلر تراکمی اسکرال

مزایای چیلر اسکرال

 • دارای طول عمر بسیار زیاد
 • نگهداری آسان و راحت آن
 • کارکردی بدون صدا و آرام
 • بدون لرزش و بدون استهلاک
 • راندکان کاری بالا
 • هزینه تعمیرات پایین
 • مقاوم در مقابل بازگشت مایع
 • تجهیزات پیشرفته الکترونیکی
 • تولید در ظرفیت های متعدد
 • و…

چیلر تراکمی اسکرال

 

انواع تجهیزات چیلر تراکمی اسکرال

هر یک از چیلرهای هوا خنک و آب خنک با توجه به تعداد کمپرسور به دو دسته چیلرهای تک کمپرسور و چیلرهای چند کمپرسور طبقه بندی می‌شوند. هر یک از این تجهیزات یک ویژگی و قابلیت های مخصوص دارد، که در ادامه به طور اختصار به آنها خواهیم پرداخت.

از چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال زمانی استفاده می شود که شرایط عملیاتی با تراکم حجم بیشتری از سیالات در فشار و دمای بالا نیاز باشد. ساختار فیزیکی در این مدل چیلرهای تراکمی عبارت است از مارپیچ های چرخنده که نقش متراکم کننده سیال را بر عهده دارند. ساختار مارپیچی موجب می گردد حین حرکت کمپرسور، فشرده شدن سیال افزایش یابد.

چیلر تراکمی اسکرال

تجهیزات چیلر تراکمی اسکرال، تک کمپرسور، آب خنک

تجهیزات چیلر تراکمی اسکرال بر اساس یک کمپرسور با عملکرد اسکرال ساخته می شود. تجهیزات ابزار دقیق و ریز پردازنده برای تنظیم شرایط داخل چیلر برای این تجهیزات در نظر گرفته شده اند. این مدل چیلرها دمای ۱۵- درجه تا ۲۰+ درجه سانتیگراد را  برای محیط تنظیم می کنند. با استفاده از تجهیزات چیلر تراکمی، اسکرال می توان دمای محیط را تا حدود ۵۰- درجه تنظیم کرد.

تجهیزات چیلر تراکمی اسکرال، چند کمپرسور، آب خنک

تجهیزات چیلر تراکمی اسکرال یکی دیگر از انواع چیلرها هستند. چیلر های خنک کننده آب در این دستگاه از چند کمپرسور برای انجام خنک سازی آب استفاده می کنند. از این دستگاه ها زمانی استفاده می شود که ظرفیت بالای تبرید مورد نیاز باشد. سردخانه ها و کارخانه های نگهداری مواد غذایی و مواد دارویی، کاربردهای اصلی تجهیزات چیلر تراکمی اسکرال با حداکثر بهره‌وری هستند.

چیلر تراکمی اسکرال

تجهیزات چیلر تراکمی اسکرال، تک کمپرسور، هوا خنک

یکی دیگر از تجهیزات چیلر تراکمی اسکرال، سیستم های تک کمپرسور هوا خنک می باشد. از این دستگاه ها برای تامین آب سرد در شرایط آب و هوایی گرمسیری با قابلیت حداقل مصرف انرژی و حداکثر بهره وری استفاده می شود. تجهیزات چیلر تراکمی تک کمپرسور هوا خنک با استانداردهای بین المللی و زیست محیطی سازگاری دارد و از بهترین مواد اولیه برای ساخت آن استفاده شده است.

تجهیزات چیلر تراکمی اسکرال، چند کمپرسور، هوا خنک

چیلر تراکمی اسکرال مجهز به چند کمپرسور برای تامین آب خنک در آب و هوای با گرمای بسیار شدید به کار می رود. صنایع تولید کننده که در مناطق گرمسیری قرار دارند، برای انجام فرآیندهای خود نیاز به آب خنک دارند؛ لذا استفاده از تجهیزات چیلر تراکمی که هر کمپرسور می تواند به صورت مجزا به عنوان یک واحد خنک کننده عمل کند، در این حالت بسیار مفید واقع خواهد شد.

چیلر تراکمی اسکرال

 

قسمت های چیلر اسکرال

 1. کندانسور
 2. کمپرسور
 3. اواپراتور
 4. تابلو برق
 5. سیستم کنترلی
 6. محفظه آب
 7. شیر انبساط

عرضه کننده انواع چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرول

دستگاه های مختلف چیلر با توجه به اینکه در ایران امکان ساخت آن وجود دارد، با برند های داخلی و خارجی در بازار یافت می شود.هر کدام از برند ها نوعی از چیلر ها را وارد بازار می کنند.بزرگ ترین عرضه کننده چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرول با ظرفیت و قابلیت اعتماد بالا و با هزینه نگهداری کمتر، در سراسر کشور محصولات خود را با قیمت های مناسبی عرضه می کند.

تجهیزات چیلر تراکمی اسکرال با کیفیت بالا و قیمت مناسب در مجموعه آران انرژی برای مشتریان در نظر گرفته شده است. بنابراین با هر زمینه کاربردی و هر شرایط عملیاتی می توانید چیلر تراکمی را متناسب با نیاز خود از این مجموعه خریداری کنید. امکان سفارش غیر حضوری انواع چیلر تراکمی در این مجموعه فراهم می باشد.

چیلر تراکمی اسکرال

کارکرد کمپرسور اسکرال

یک کمپرسور اسکرال در واقع از دو پیمایش یا مارپیچ تشکیل شده است. یک پیمایش در حال حرکت است ، در حالی که قسمت دوم ثابت است (به بدنه کمپرسور وصل شده است). اولین پیمایش در مسیری که توسط پیمایش ثابت جفت گیری مشخص شده است ، چرخش می کند. پیمایش مداری به میل لنگ کمپرسور متصل است.فناوری کمپرسور کوپلند مبتنی بر مفهوم سازگاری است.

سازگاری به روشی اطلاق می شود که در آن دو عضو پیمایش در تعامل هستند تا همزمان کارایی و دوام بالایی حاصل شود.رویکرد منحصر به فرد و ثبت شده کوپلند دستیابی به انطباق شعاعی و محوری – مزایای مهم زیر را ارائه می دهد:
 1. تماس مداوم با حفظ نیروی گریز از مرکز ، نشت گاز را به حداقل می رساند و راندمان را به حداکثر می رساند.
 2. انطباق شعاعی اجازه می دهد تا اعضای پیمایش در حضور مبرد مایع یا بقایای مواد جدا شوند.
 3. از این طریق بطور قابل توجهی دوام و قابلیت اطمینان را بهبود بخشند.
 4. انطباق محوری اجازه می دهد تا پیمایش در تمام شرایط عادی عملکرد در تماس مداوم باقی بماند.
 5. از حداقل نشت بدون استفاده از مهر و موم نوک اطمینان حاصل کند.

چیلر تراکمی اسکرال

کمپرسور اسکرال کوپلند

طراحی ساده و ساده کمپرسورهای Copeland Scroll باعث می شود که آنها ذاتاً کارایی بیشتری داشته باشند. به همین دلیل تولید کنندگان پیشرو اغلب کمپرسورهای Copeland Scroll را برای سیستمهایی که برای رسیدن به بالاترین سطح کارایی طراحی شده اند ، مشخص می کنند. از آنجا که هیچ پیستونی برای فشرده سازی گاز وجود ندارد ، کمپرسورهای پیمایش به ۱۰۰٪ راندمان حجمی دست می یابند که این امر باعث کاهش هزینه های انرژی در بسیاری از برنامه ها می شود.

کاهش سطح صدا

طراحی ساده کمپرسورهای Copeland Scroll به این معنی است که در مقایسه با کمپرسورهای معکوس در سطح پایین تر از لرزش صدا و لرزش کار می کنند. در حقیقت ، آزمایش ها نشان داده اند که کمپرسورهای پیمایش تا سه برابر ساکت تر از مدل های برگشتی هستند. یکی از دلایل پایین تر بودن صدا این است که کمپرسورهای Copeland Scroll برای دستیابی به فشرده سازی کارآمد ، نیازی به دریچه مکش ندارند.

عملکرد صاف باعث عملکرد آرام تر و لرزش کمتر می شود.این امر نه تنها در طراحی و قرارگیری سیستم ، انعطاف پذیری بیشتری به شما می بخشد ، بلکه بدان معنی است که شما می توانید نیازهای خود را برای عملکرد آرام برآورده کنید. شاید به همین دلیل است که علم محبوب به نام کمپرسورهای Copeland Scroll “اولین پیشرفت جدید قابل توجه در صنعت HVAC در سالها” است.

چیلر تراکمی اسکرال

مزایای کمپرسور اسکرال

 • این نوع کمپرسورها به دلایل زیادی در مقایسه با انواع دیگر کمپرسورها ذاتاً کارآمدتر هستند.
 • عدم وجود پیستون ها برای فشرده سازی گاز ، این کمپرسورها را قادر می سازد تا به ۱۰۰٪ راندمان حجمی برسند.
 • منجر به کاهش هزینه انرژی شود.
 • تلفات دوباره انبساط ، یک ویژگی معمولی از هر ضربه پیستونی که در مدل های برگشتی با آن روبرو می شوند ، از بین می روند.
 • به دلیل عدم وجود چندین قسمت متحرک ، کمپرسورهای اسکرال نسبت به سایر انواع کمپرسورها، به طور قابل توجهی ساکت هستند.
 • وزن این کمپرسورها در مقایسه با دیگر کمپرسورهای مورد استفاده امروزه به طور قابل توجهی کوچکتر است.

چیلر تراکمی اسکرال

معایب کمپرسور اسکرال

 • کاملاً هرمتیک بودن ، شاید بزرگترین نقطه ضعف کمپرسورهای اسکرال این باشد که معمولاً به راحتی قابل تعمیر نیستند.
 • بسیاری از کمپرسورهای برگشتی در چرخش از هر دو جهت کارا هستند و این ویژگی معمولاً در مورد کمپرسورهای اسکرال نیست.

نمایندگی فروش چیلر تراکمی اسکرال در ایران

فروش چیلر تراکمی اسکرال در ایران به طور قابل توجهی صورت می گیرد و البته این محصول به صورت عمده و جزئی در بازار عرضه شده و بیش ترین میزان فروش را به خود اختصاص داده است.

بزرگترین نمایندگی های فروش چیلر تراکمی اسکرال در تهران، شیراز و مازندران و دیگر شهرهای کشور  فعالیت دارند و برترین ها را به مشتری عرضه می دارند.صنایعی که به ظرفیت بالاتری در خصوص خنک سازی آب مصرفی خود نیاز دارند می توانند از کمپرسورهای گریز از مرکز و یا اسکرو برای چیلر تراکمی استفاده کنند.

چیلر تراکمی اسکرال

یک چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال با حداقل تولید آلودگی صوتی و بدون لرزش کار می کند. اگر در حال تصمیم گیری برای خرید چیلر تراکمی هستید که ظرفیت های کمتر از ۵۰ کیلووات را تامین کند، انتخاب چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال برای شما مناسب تر است. در آنجایی که ظرفیت پایین تر از ۵۰ تن تبرید مورد نظر باشد، استفاده از این تجهیزات در اولویت قرار دارد.

دیگر مزایای چیلر اسکرال

 • اطمینان پذیری بالا
 • طرز کار ساده تر
 • ظرفیت عملکردی عالی
 • بازدهی خنک سازی آب
 • اتلاف انرژی کمتر

قیمت چیلر تراکمی اسکرال

عوامل زیادی در قیمت چیلر تراکمی اسکرال تاثیر دارند؛ اگر یک جستجوی ساده در خصوص مشخصات و قیمت یک کمپرسور اسکرال انجام دهید، به طیف گسترده‌ای از برندهای موجود در بازار برخورد می کنید که قیمت های متفاوتی را ارائه داده‌اند. اعداد و ارقامی که در این خصوص معرفی شده اند در حقیقت، بسته به نوع کاربری و توان عملکردی چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرال متغیر هستند.

در بازار با برندهایی نظیر کمپرسور اسکرال دانفوس، کوپلند و یا سایر برندها برخورد می کنید؛ این کمپرسورها در شکل ظاهری شبیه به یک استوانه هستند که تمام قطعات مارپیچ و غیره را در داخل خود ارائه داده اند.

چیلر تراکمی اسکرال

مهمترین ویژگی تمام چیلر های تراکمی با کمپرسور اسکرال این است که در محدوده دمایی کمتر از صفر درجه نیز کارایی دارند. از کمپرسور اسکرال نه تنها برای چیلرهای تراکمی، بلکه برای سایر تجهیزات گرمایشی و سرمایشی نیز استفاده می شود.

قیمت چیلر تراکمی اسکرال با توجه به نوع کاربری آن و همچنین مقدار ظرفیتش مشخص می گردد و تا اطلاعات فوق نباشد ، نمی توان قیمت قاطع و صادقی برای آن اعلام کرد. مشتریان گرامی می توانند جهت مشاوره و انتخاب دستگاه چیلر تراکمی اسکرال مناسب ، استعلام قیمت چیلر های تراکمی و همچنین خرید دستگاه با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید