مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید و عرضه بویلر بیمارستانی در ایران

بویلر بیمارستانی

بویلر بیمارستانی نقشی بسیار مهم در تاسیسات بیمارستان دارد.بیمارستان ها و ساختمان های بهداشتی و درمانی به طور سنتی دارای یکی از بالاترین نیازهای انرژی برای هر دو قدرت حرارتی و مکانیکی هستند. گرما برای آب گرم خانگی، و نیازهای حرارتی و تولید بخار مورد نیاز است، در حالیکه انرژی مکانیکی به شکل انرژی الکتریکی برای اهداف روشنایی و همچنین تجهیزات پزشکی و فن آوری مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر مراکز مراقبت های بهداشتی بزرگ بر روی دیگ بخار متکی هستند، که یکی از اجزای مهم برای بیمارستان است.

بویلر بیمارستانی

بویلر چیست

یک بویلر یک مخزن محصور است که وسیله ای برای احتراق فراهم می کند و گرما را به آب انتقال می دهد تا آب گرم یا بخار شود. سپس آب گرم یا بخار تحت فشار می تواند برای انتقال گرما به یک فرآیند قابل استفاده باشد. بویلر یکی از مهمترین دستگاه ها در سیستم های تهویه مطبوع جهت گرمایش می باشد.

انواع بویلر

 1. بویلر آب گرم
 2. بویلر بخار
 3. بویلر روغن داغ

بویلر بیمارستانی

شرح بویلر بیمارستانی

افزایش تقاضا برای سیستم های کارآمد بویلر بیمارستانی که می تواند نیازهای گرمایش و برق قابل قبول را برای تأسیسات بهداشتی بزرگ فراهم کند، به افزایش قابل ملاحظه ای در استفاده و اصلاح دیگ بخار برای دستیابی به بارهای داخلی بالا از چنین امکانات بزرگی منجر شده است. دیگ بخار بخشی ترجیحی در بیمارستان ها می باشد.

نقش بویلر بیمارستانی

 1. تحویل گرمایش ساختمان
 2. ارائه بخار ثابت برای فرآیندهای استریلیزاسیون
 3. آب گرم خانگی برای استفاده از امکانات بهداشتی
 4. الزامات لباسشویی بخار

بویلر بیمارستانی

طول عمر بویلر

زندگی دیگ بخاطر انتظارات متوسط ​​دیگهای بخار در تسهیلات بزرگ مانند بیمارستان ها بین 20 تا 35 سال است. در اغلب موارد، سیستم های دیگ بخار بیمارستان معمولا آخرین تجهیزاتی است که باید در واحد مرکزی واحدهای بهداشتی جایگزین شود. بر اساس تحقیقات توسط کارشناسان صنعت انرژی در بخش مراقبت های بهداشتی، تقریبا 70 درصد از دیگهای مورد استفاده در تأسیسات مراقبت های بهداشتی امروز بیش از 30 سال استفاده شده است.

بویلرهای استفاده شده در بیمارستان ها معمولا به دلایل مختلف جایگزین می شوند

 • دیگ بخار به پایان عمر مفید خود رسیده است.
 • این مرکز دارای طرح سرمایه گذاری برنامه ریزی شده برای سیستم های جدید دیگ بخار است.
 • دیگ بخار کارایی بهینه نداشته باشد.
 • این مرکز در نظر دارد ارتقاء به یک دیگ بخار کارآمدتری را ارائه دهد.

بویلر بیمارستانی

مزایای تغییر بویلر قدیمی به جدید

 1. انرژی کارآمد
 2. پایدار بالا
 3. تعمیر و نگهداری

بویلر بیمارستانی

شرح مزایا

انرژی کارآمد

برخلاف دیگهای قدیمی که انرژی بیشتری مصرف می کنند، به ویژه در تسهیلات بزرگ با نیازهای بار زیادی، دیگهای جدید انرژی بیشتری از نظر کارایی و هزینه کمتری برای بیمارستان ها دارند.

پایداری

پایداری همیشه مورد استفاده و کارکرد دیگهای بخار در تسهیلات بزرگ بوده است. اکثر شرکت ها و امکانات مانند بیمارستان ها که بر روی دیگهای قدیمی متکی هستند، آنها را از ضرورت استفاده می کنند. بسیاری از آنها پایدار نیستند. ارتقاء به دیگ جدید، بهترین گزینه است زیرا پایدارتر است.

تعمیر و نگهداری

دیگهای جدید ساده تر عمل می کنند که کارآمدتر از دیگهای قدیمی هستند که برای کار و نگهداری چالش بیشتری دارند. دیگ های قدیمی تر اغلب تا 90 دقیقه به گرما می روند، به این معنی که اغلب آنها در حال اجرا هستند تا نیازهای گرمایش را در صورت لزوم نگه دارند. دیگهای جدید طراحی شده اند تا به سرعت به مدت 5 دقیقه گرم شوند و می توانند تنظیم شوند تا بارهای متغیر را برای اطمینان از مصرف انرژی کمتر تامین کنند.

بویلر بیمارستانی

جنبه های متعدد بویلر بیمارستانی

 • فشار بخار
 • مقدار حجم
 • الزامات ویژه بخار

موارد مربوط به بویلر بیمارستانی

 • آلودگی
 • مورد نیاز شستشو
 • الزامات پردازش استریل

بویلر بیمارستانی

شرح موارد مربوطه

آلودگی

کنترل بویلر آلودگی محیط زیست و تغییرات آب و هوایی در سراسر جهان، به ویژه در میان کشورهای توسعه یافته، بسیار مهم بوده است. هنگامی که تعدادی از بیمارستان ها را تنها در کشور در نظر می گیرید، ارتقاء دیگهای بخار می تواند نقش مهمی در کاهش آلودگی ناشی از گازهای خروجی گاز و آلاینده های دی اکسید مانند اکسید سولفور، مونوکسید کربن، ذرات جامد و اکسید نیتروژن بازی کند.

مورد نیاز شستشو

بخار با فشار بالا یا فشار متوسط ​​معمولا برای عملیات استفاده می شود. با این حال، با افزایش هزینه های انرژی، اکثر بیمارستان ها در حال حاضر تصمیم به تحکیم یا حتی به طور کامل خدمات شستشوی خود را به خارج از خدماتشان می دهند تا هزینه های عملیاتی را کاهش دهند و همچنین مدیریت ساده تر شستشو را تضمین کنند. هنگام خرید یک دیگ جدید، اطمینان حاصل کنید که این نیاز بخار جهت بهداشت و درمان را تامین کند و سیستم های بخار توضیح داده شده است تا عملکرد بهتری برای شما قابل درک باشد.

بویلر بیمارستانی

الزامات پردازش استریل

استریلیزاسیون تجهیزات پزشکی، وسایل پزشکی و سایر مواد مصرفی برای استفاده در مکان های مختلف مانند اتاق عمل در بیمارستان ها عمدتا به فشار بالا و قدرت نفوذ بخار از بویلر بستگی دارد. بعضی از بیمارستان ها این خدمات را ارزان تر کرده اند و تقاضای بخار را در امکانات خود کاهش داده اند.

بویلر بیمارستانی

تولید و عرضه بویلر بیمارستانی

در برخی موارد، هنگامی که سرمایه کافی نیست، ارتقاء دیگهای مختلف مانند جایگزینی مشعل برای دستیابی به کارایی بهتر و بهبود عملکرد می تواند انجام شود. با توجه به تعداد زیادی از دیگهای بخار در بازار، انتخاب مناسب و یا جایگزینی دیگهای بخار می تواند چالش برانگیز باشد. در هنگام تعویض و یا خرید بویلر بیمارستانی ، مشاوره تخصصی بسیار مهم است. برای بحث در مورد گزینه های خود ، و همچنین خرید بویلر بیمارستانی با مهندسین با تجربه ما ارتباط برقرار کنید.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید