مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سیستم های تهویه مطبوع هتل و اهمیت آن

تهویه مطبوع هتل

تهویه مطبوع هتل سیستم هایی می باشند که می توانند شرایط تهویه،گرمایش و سرمایش را برای هتل ها، متل، اقامتگاه ها و خوابگاه ها فراهم سازند. این سیستم ها با حداقل مصرف انرژی کار می کنند و خرید آنها از نظر قیمت و هزینه های تعمیرات و نگهداری، مقرون به صرفه است.

تهویه مطبوع هتل

برخی سیستم های تهویه مطبوع

 • چیلر
 • فن کویل
 • بویلر
 • روف تاپ پکیج
 • هواساز
 • اگزاست فن و …

تهویه مطبوع هتل

با مطالعه این مطلب، اطلاعات کاربردی در خصوص سیستم های تهویه بهینه هتل به دست خواهید آورد. اگر صاحب هتل هستید یا مدیریت یک مجموعه اقامتی را برعهده دارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با نکات فنی در خصوص تهویه مطبوع برای هتل و مکان های اقامتی آشنا کنیم.مجموعه تهویه آران انرژی، یک مرجع تخصصی در حوزه تامین و فروش انواع سیستم های تهویه مطبوع برای ساختمان های تجاری و اداری می باشد….

تهویه مطبوع هتل

هوای مطبوع در هتل

یکی از عواملی که موجب می شود یک هتل یا مکان اقامتی مورد توجه مسافران واقع شود، توجه به سیستم های تهویه هتل است. دستگاه هایی که برای تهویه هوای هتل در تمام قسمت ها استفاده می شوند با راندمان بالا باید بتوانند نیازهای گرمایشی، سرمایشی و تهویه ساختمان را فراهم کنند. تمام مسافران ترجیح می دهند هنگامی که در هتل مشغول به استراحت هستند یا در رستوران هتل مشغول غذا خوردن هستند از هوای مطبوع استفاده کنند. در فصل زمستان، دسترسی به هوای گرم اهمیت زیادی دارد و همچنین تامین هوای خنک در فصل تابستان برای هتل های اقامتی حائز اهمیت می باشد. بر همین اساس، خرید سیستم های مناسب برای تهویه مطبوع هتل در درجه بالای اهمیت برای مدیران و هتل داران قرار دارد.

مزایای سیستم تهویه در هتل

 1. راندمان کاری بالا
 2. صرفه جویی در مصرف انرژی
 3. ساخت هوای تازه و توزیع متمرکز آن
 4. برطرف کردن نیازهای سرمایشی و گرمایشی
 5. تهیه فضایی آرامبخش برای مهمانان و پرسنل هتل

تهویه مطبوع هتل

اهمیت سیستم های تهویه مطبوع در هتل

با توجه به اینکه طیف وسیعی از سیستم های تهویه مطبوع در بازار وجود دارد، خرید دستگاه های مناسب برای تامین تهویه مناسب هتل، حساسیت و دقت بیشتری طلب می کند. در حال حاضر با توجه به محصولات موجود در بازار، بهترین دستگاه برای تامین هوای تازه و تمیز برای هتل ها و مکان های اقامتی، دستگاه پکیج یونیت یا روفتاپ پکیج هستند و البته سیستم های دیگر مانند چیلرها و فن کویل بابت سرمایش بسیار مناسب می باشند.

روفتاپ پکیج ها هم به صورت سیستم های خنک کننده و هم در قالب دستگاه‌ های گرمایشی عمل می‌کنند و امکان کنترل آنها از طریق پنل کنترل کننده یا ریموت وجود دارد. خرید انواع پکیج برای تهویه مطبوع در هتل، خوابگاه و سایر مکان های اقامتی یک انتخاب مقرون به صرفه خواهد بود.یکی از عواملی که انتخاب دستگاه مناسب برای تهویه مطبوع در هتل و سایر اماکن اقامتی را تحت تاثیر قرار می دهد، توجه به نیازهای سرمایشی و گرمایشی ساختمان است. بسته به اینکه هتل در چه شرایط آب و هوایی قرار دارد، یکی از سیستم ها باید انتخاب شود؛ همچنین محل دقیق نصب سیستم های تهویه بهینه در هتل، اتصالات، تاسیسات، نصب پمپ ها و غیره در این خصوص اهمیت دارد.

تهویه مطبوع هتل

ویژگی های سیستم تهویه مطبوع هتل

 • سیستم کارآمد و ایده آل، باید با راندمان بالا تمام ساختمان را تحت پوشش قرار دهند.
 • این دستگاه ها باید بتوانند در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و نیازهای گرمایشی و سرمایشی را بر طرف سازند.
 • طراحی دستگاه های تهویه باید با فناوری ‌های مدرن و استانداردهای تهویه انجام می‌شود.
 • سیستم های گرمایشی و سرمایشی در تمام قسمت ها به صورت مستقل قابل نصب و کنترل است.
 • برای سیستم هایی که به صورت سقفی نصب می‌شوند باید کانال کشی انجام شود.
 • تمامی دستگاه ها دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش می باشند.

استانداردهای تهویه مطبوع

با توجه به ضرورت طراحی و سیستم ‌های با کیفیت در حوزه تهویه مطبوع، انجمن های جهانی استاندارد، یک سری دستورالعمل‌ها را تحت عنوان استانداردهای سیستم های تهویه ای، تدوین و به این صنعت ارائه داده اند. استانداردهایی که در شرکت های تولید کننده تهویه مطبوع باید همواره رعایت شود تحت نام استانداردهای ANSI/ASHRAE 62-1 / 62-1 شناخته می شود. در این مراجع، تمام دستورالعمل ها و اطلاعات لازم برای اطمینان از طراحی یک پروژه و سیستم های تهویه ای، مطابق با آخرین الزامات و به‌ روزرسانی‌ ها بیان شده است.

تهویه مطبوع هتل

استاندارد ANSI/ASHRAE 62-1 / 62-1 در تولید سیستم تهویه

اولین نسخه از استاندارد ۶۲ و استاندارد 1-62 ، در سال ۱۹۷۳ منتشر شد. در این مراجع استاندارد، دستورالعمل هایی مبتنی بر تعیین حداقل میزان تهویه و سایر دستورالعمل ها برای ساختمان های مدرن قرار گرفت؛ به گونه ای که هدف تامین هوای تازه را در ساختمان دنبال کند؛ در همین راستا کاهش آلاینده های هوا یکی از اهداف طراحی و تولید سیستم های تهویه مطبوع آنلاین شد.

همزمان با اینکه استانداردهای سیستم های تهویه مطبوع اندکی تغییر کرد، برخی از مراجع استاندارد که در سال ۲۰۱۳ منتشر می شد، نیز دچار تغییر گشت. عمده ترین مطالبی که در این استاندارد عنوان می شود شامل نحوه استفاده از دستگاه ها و راندمان عملکردی آنها بود. در راستای همین تغییرات، نسخه استاندارد تهویه مطبوع در سال ۲۰۱۶ با اندکی تغییرات منتشر شد. به واسطه این استاندارد، تغییرات عمده‌ای برای دستورالعمل های تهویه ساختمان های اداری صنعتی و مسکونی اجرا گشت. این مراجع از نسخه شماره 1-62 به کد 2-62 ارتقا پیدا کرد.

تهویه مطبوع هتل

استاندارد 2-62 برای تولید تهویه مطبوع

 • تعریف اصلاح شده ای از انتشار گازهای گلخانه ای در استانداردها منتشر شد.
 • نحوه عملکرد دستگاه ها و الزامات اصلاح شده در نگهداری از آنها برای هماهنگی با استاندارد کد 1-62مرجع اصلی ASHRAE/ACCA 180-2012  بیان شد.
 • در منابع جدید، الزامات اصلاح شده برای کیفیت هوا در محوطه های داخلی متناسب با اثرات ترکیبی آلاینده های متعدد بر روی سیستم‌ های بدن و اندام های افراد در نظر گرفته شد.

پارامترهای خرید سیستم تهویه مطبوع

 • نوع پروژه
 • آب و هوای منطقه
 • کارکرد سیستم
 • ظرفیت سرمایشی و گرمایشی مورد نیاز
 • هزینه اولیه و بهره برداری
 • محل نصب
 • انعطاف پذیر بودن
 • سوخت مورد نیاز

تهویه مطبوع هتل

استاندارد های تهویه مطبوع برای ساختمان های مسکونی

یکی دیگر از استانداردهایی که در شرکت های تولید کننده تهویه مطبوع مورد توجه قرار می‌گیرد، نسخه سال ۲۰۱۶ از استاندارد ANSI/ASHRAE  با کد 2-62 است. در این استاندارد تغییراتی برای منابع آلاینده محوطه داخل ساختمان های مسکونی  با استفاده از بخاری ها عنوان شده است.استاندارد کد 2-62 در سیستم های تهویه مطبوع پیرامون این مسئله مهم صحبت می‌کند که حداقل شرایط لازم برای سیستم های تهویه مکانیکی برای ساختمان های مسکونی در حقیقت چقدر است تا بتوانند کیفیت هوا را در اندازه قابل قبول برای  ساختمان های مسکونی کم ارتفاع تامین کنند.

تهویه مطبوع هتل

استانداردهایی که برای سیستم های تهویه مطبوع ساختمان های مسکونی تهیه شده است به این عامل توجه می‌کند که در هر ساختمان چه تعداد افراد زندگی می کنند و وسعت ساختمان چقدر است؛ به طور مثال، ساختمان‌ های گردشگری نظیر هتل ها، مهمانخانه ها و حتی ساختمان های اقامتی نظیر خوابگاه ها به چه سیستم های تهویه نیاز دارند.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید