تولید و اجرای دیگ بخار در بیمارستان

0

دیگ بخار در بیمارستان و همچنین چیلر و دستگاه هواساز از سیستم های مهم HVAC در بیمارستان هستند و عملکرد ایمن ، كارآمد و پایدار این سیستم ها، یك چالش مداوم برای متخصصان مراكز بهداشتی است. خوشبختانه تولید کنندگان تجهیزات در جدیدترین محصولات خود به این نگرانی ها پرداخته و نسل جدیدی از دیگهای بخار (steam boilers)، چیلرها و هواساز هایژنیک ویژگی های بسیاری را ارائه می دهند که می تواند در بیمارستانها سودمند باشد.

دیگ بخار در بیمارستان

سیستم های تهویه مطبوع بیمارستانی

 • بویلر
 • چیلر تراکمی
 • چیلر جذبی
 • فن کویل
 • مینی چیلر
 • انواع هواساز
 • اگزاست فن و …

دیگ بخار در بیمارستان

دیگ بخار در بیمارستان

بویلرها (boilers) یکی از بزرگترین مخارج سرمایه مربوط به امکانات بیمارستان را تشکیل می دهند. خرید آنها هزینه بالایی دارند و برای بهره برداری نیز گران هستند ، به ویژه که هزینه انرژی در حال افزایش است. با این حال ، دیگهای بخار ، در اندازه مناسب ، بهره برداری و نگهداری از آنها ، فرصتهای عمده ای را در بیمارستان ها برای صرفه جویی در مصرف انرژی به وجود می آورند که نتیجه آن منافع اقتصادی و زیست محیطی است.

نقش بویلرها در استریلیزاسیون بخار بیمارستان

یکی از نادیده گرفته ترین جنبه های بیمارستانها ، مسئولیت کارکنان برای نگه داشتن کلیه ابزارهای پزشکی استریل به درستی است. اگر یک بیمارستان نتواند تضمین کند که این ظروف استریل شده اند ، آنها قادر نخواهند بود بیماران را به روش بهداشتی درمان کنند و به درستی به عملکردهای عادی خود ادامه دهند. در واقع قلب فرایند استریلیزاسیون یک بیمارستان، سیستم دیگ بخار است.

دیگ بخار در بیمارستان

کاربرد دیگ بخار بیمارستان

 • گرمایش سالن ها
 • تامین آبگرم
 • رطوبت سازی
 • شستشوی لباس ها
 • استریلایزر اتوکلاو
 • استریلیزاسیون البسه و …

تعداد دیگ بخار در بیمارستان

در هر بیمارستان حداقل یک یا دو مورد از این دیگهای بخار وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که بخار کافی تولید می شود تا تمام نیازهای گرمایشی ، لباسشویی و سایر خواسته های بیمارستان را برآورده سازد. بیشتر اوقات سیستم دیگ بخار در یک مکان مرکزی قرار دارد و بخار را در تمام قسمت های دیگر بیمارستان از طریق یک سری لوله انتقال می دهد.

دیگ بخار در بیمارستان

استریلیزر اتوکلاو

یکی از مقاصد بخار تولید شده توسط دیگ بخار در بیمارستان استریلایزر اتوکلاو است. این وسیله ای است که بیمارستان ها برای از بین بردن میکروب ها و باکتری های موجود در تجهیزات آزمایشگاهی یا ابزار جراحی قبل از استفاده در مراحل پزشکی از آن استفاده می کنند. کشتن این نوع میکروارگانیسم ها به درجه حرارت خاصی نیاز دارد که به بهترین وجه با بخار تأمین می شود ، زیرا این کارآیی بیشتر از استفاده از هوای گرم است. بنابراین ، بیمارستان ها از سیستم دیگ بخار خود بخار نیاز دارند تا در اتوکلاو پمپ شوند تا این ابزار مهم پزشکی استریل شود.

دیگ بخار در بیمارستان

کاربرد اتوکلاو

 1. استریل ابزار جراحی
 2. استریل لوازم آزمایشگاهی
 3. ضدعفونی بخش عفونی
 4. قارچ شناسی
 5. میکروب شناسی و …

کیفیت بخار در بویلر

دیگهای بخار نیاز به تولید بخار در یک بازه دما خاص دارند. اگر درجه حرارت بخار خیلی پایین یا خیلی گرم باشد ، به همان اندازه که لازم است در استریل کردن ابزارهای پزشکی موثر باشد ، مؤثر نیست. خوشبختانه ، تا زمانی که بیمارستان ها کیفیت آب موجود در دیگ خود را ردیابی کرده و مطمئن باشند که دیگ بخار آنها تحت مراقبت معمول قرار می گیرد ، بخار تولید شده باید دقیقاً همان چیزی باشد که برای تغذیه به اتوکلاو خود نیاز دارند.

انواع بویلر بخار

 • بویلر صنعتی چدنی
 • بویلر صنعتی فولادی
 • بویلر صنعتی آبگرم
 • بویلر صنعتی روغن داغ
 • بویلر صنعتی فایرتیوب
 • بویلر صنعتی واترتیوب
 • بویلر صنعتی برقی

دیگ بخار در بیمارستان

انتخاب بویلر مناسب

دیگ بخار در بیمارستان همه دارای طول عمر هستند که در اثر استفاده مداوم تحت تأثیر قرار می گیرد. لازم است بیمارستان ها تکالیف خود را انجام دهند و سؤالهای زیادی را مطرح کنند که آیا زمان آن فرا رسیده است که یک دیگ بخار جدید را انتخاب کنیم؟ هر بیمارستان متمایز است ، اما در بیشتر موارد ، بیمارستان ها تقریباً با نیازهای دیگ های بخار ، نیازهای یکسانی دارند. در اینجا نگاهی خواهیم داشت که بیمارستانها باید به دنبال آن باشند تا اطمینان حاصل شود که آنها از دیگ مناسب استفاده می کنند.

دیگ بخار در بیمارستان

نوسان بار بویلر

نیازهای بخار یک بیمارستان در نوبت های مختلف سال و حتی در زمان های مختلف روز نوسان دارد. به عنوان مثال ، مقادیر زیادی بخار معمولاً در اوایل صبح برای گرم کردن ساختمان مورد نیاز است. به همین دلیل ، بیمارستانها دارای یک سیستم دیگ بخار هستند که می تواند تولید را در مدت زمان کوتاهی با شروع شدن بخار افزایش دهد. برای برطرف کردن این نیاز ، این مرسوم تر شده است که بیمارستان ها از دیگهای بخار کوچکتر و مدولار استفاده کنند که می توانند تولید بخار را فقط در چند دقیقه بجای دیگهای بزرگتر که در صورت عدم نگهداشتن در حالت آماده به کار طولانی تر می کنند ، شروع کنند.

دیگ بخار در بیمارستان

اجزای اصلی بویلر

 • مشعل
 • شاسی بویلر
 • استراکچر
 • شیر اطمینان
 • دودکش
 • سنسورها
 • مانومتر
 • سختی گیر
 • تابلو برق

اثربخشی انرژی

به جای تلاش برای صرفه جویی در هزینه با خرید یک بویلر ارزان قیمت ، بیشتر بیمارستان ها بهتر است یک دیگ بخار را انتخاب کنند که به آنها در دراز مدت کمک کند. دیگهای بخار صنعتی که وظیفه تأمین بخار برای کل بیمارستان را دارند ، معمولاً به مقادیر زیادی سوخت نیاز دارند. با این حال ، برخی از دیگهای بخار جدید به شکلی طراحی شده اند که باعث می شود آنها نسبت به مدل های قدیمی از سوخت بیشتری بهره مند شوند. این دیگهای بخار می توانند به بیمارستانها کمک کنند که هر ماه مبلغ قابل توجهی در هزینه های انرژی خود صرفه جویی کنند ، و در دراز مدت این هزینه بیشتر از پرداخت هزینه مقرون به صرفه تر برای دیگ جدید خواهد بود.

دیگ بخار در بیمارستان

ایمنی بویلر

ایمنی هیچ وقت چیزی نیست که از دیگهای بخار صرفاً برای بیمارستانها غافل شود. بیشتر دیگهای مدرن ذاتاً از دیگهای بخار تولیدی که چند دهه پیش تولید می شوند ، از امنیت بیشتری برخوردار هستند. همچنین یک دیگ بخار ایمن تر و در شرایط کار بهتر از ۲۰ سال یا ۳۰ سال عمر خواهد داشت. البته ، داشتن دیگ بخار که دارای سیستم نظارتی است نیز کمک می کند تا بتوانید از هر مشکلی که ممکن است ظاهر شود مطلع شوید و قبل از جدی شدن آنها را برطرف کنید.

پارامترهای قیمت بویلر

 1. نوع بویلر
 2. مدل دستگاه
 3. ظرفیت گرمایشی
 4. برند سازنده
 5. متریال بکار رفته

دیگ بخار در بیمارستان

اندازه بویلر

دیگ های مدرن و مدولار گاهی اوقات نیمی از دیگهای بخار سنتی هستند ، که می تواند برای بیمارستانهایی که ممکن است فضای محدودی داشته باشند ، به ویژه سودمند باشد. در اکثر بیمارستانها نیاز به برآورده کردن نیازهای مهم افزایشی N + 1 است ، بنابراین همیشه در صورت بروز نقص عملکرد ، به یک دیگ اضافی احتیاج دارند. اگر دیگ های بخار کوچکتر باشند ، انجام این کار بسیار ساده تر است.

اثرات زیست محیطی

بدیهی است ، مراقبت از بیمار برای بیشتر بیمارستانها مهمتر از سازگاری با محیط زیست است. با این وجود ، بیمارستانها باید حداقل به دیگهای بخار توجه کنند که می تواند به کاهش انتشار مواد مضر مانند NOx کمک کند. از این گذشته ، بیمارستان ها باید مراقب سلامتی افراد باشند ، بنابراین معقول است که آنها می خواهند سموم مضر را تا حد ممکن از هوا دور نگه دارند.

دیگ بخار در بیمارستان

دیگ های هوشمند

سیستم های کنترل هوشمند که باعث ایجاد اتصال بین قطعات و نظارت از راه دور در زمان مختلف می شوند ، از ویژگی های بارز جدیدترین مدل های دیگ بخار در بیمارستان هستند. راندمان عملیاتی بالا که با نرخ تورن تاون بالا جفت می شود یکی دیگر از ویژگی هاست. همچنین پیشرفت های فن آوری احتراق باعث کاهش آلاینده های جوی ناشی از دیگهای بخار شده است.

دیگ بخار در بیمارستان

صرفه جویی در مصرف انرژی با بویلر

از آنجا که بیمارستان ها همچنان به مصرف انرژی خود توجه می کنند، تولید کنندگان بویلر بیمارستانی، چیلر تراکمی و چیلر جذبی باید سیستم هایی را فراهم کنند که باعث افزایش راندمان شود. به عنوان مثال ، چیلرها با بازیابی گرما قدرت کمکی لازم برای رد گرما را کاهش می دهند و در عین حال میزان گرمای خریداری شده مورد نیاز را نیز کاهش می دهند. این امر باعث کاهش هزینه های عملیاتی و کاهش تولید گازهای گلخانه ای از طریق کاهش سوخت های فسیلی سوخته می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 2 =