مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

هواساز با کویل انبساط مستقیم | کویل DX

هواساز با کویل انبساط مستقیم

هواساز با کویل انبساط مستقیم به عنوان واحدهای تهویه ای ایده آل، بهترین انتخاب برای افزایش راندمان خنک سازی هوا و همچنین مدیریت بودجه خرید دستگاه می باشد. این هواسازها بر اساس سیکل تبرید و فرایند انتقال حرارت کار می کنند و در مواردی که لازم باشد تهویه هوا با راندمان بالا انجام شود از این تجهیزات استفاده می شود.

هواساز با کویل انبساط مستقیم

انواع هواساز

 1. هواسازهای صنعتی
 2. هواسازهای خانگی
 3. هواسازهای هایژنیک

آشنایی با هواساز با کویل انبساط مستقیم (کویل DX)

واحدهای تهویه ای بر اساس کویل DX که به عبارت دیگر هواساز با کویل انبساط مستقیم نیز شناخته می شوند، یک واحد تهویه مطبوع به شمار می روند. این واحدهای تهویه ای در قالب سیستم های یکپارچه قادرند هوای داخل محفظه را با استفاده از یک مایع مبرد، متراکم و سپس خنک کنند. استفاده از سیستم های یکپارچه هواساز همراه با کویل انبساط مستقیم یک انتخاب ایده آل برای تهویه هوای مجتمع های مسکونی، کارخانه ها و مراکز تجاری و غیره می باشند. در ادامه این مطلب پیرامون موارد کاربردی این سیستم های پیشرفته، بیشتر صحبت خواهیم کرد.

هواساز با کویل انبساط مستقیم

ویژگی های هواساز

 1. فیلترهای قوی
 2. کار کردن بدون صدا و ارتعاش
 3. سهولت در نصب و راه اندازی
 4. تصفیه بهینه هوا و تولید هوای پاک

نحوه کار هواساز با کویل DX

دستگاه های تهویه هوا، هواسازهای با کویل انبساط مستقیم یک سیستم خنک کنندگی مرکزی می باشند. گاز مبرد از داخل محفظه دستگاه عبور می کند، متراکم شده و سپس با انجام فرآیند انتقال حرارت، حرارت و گرمای هوا را جذب می کند؛ بنابراین به این روش موجب خنک سازی هوا می شود. اواپراتور، وظیفه جذب گرما از گاز مبرد را دارد. طرز کار هواساز با کویل انبساط مستقیم به سایر هواسازها و سیستم های خنک کننده هوا مبتنی بر انتقال حرارت، شباهت دارد.

هواساز با کویل انبساط مستقیم

گاز مبرد به قسمت کمپرسور هدایت می شود و تحت فرآیند فشرده شدن قرار می گیرد. گرمای جذب شده از گاز مبرد از قسمت دیگر خارج می شود؛ در این حالت؛ مبرد که اکنون به حالت مایع درآمده است به اواپراتور باز می گردد و این چرخه مجدداً تکرار می شود.

کاربرد هواساز با کویل DX

 • واحدهای صنعتی
 • ساختمان های مسکونی
 • ساختمان های تجاری
 • آزمایشگاه های تحقیقاتی
 • مجنمع های اداری
 • کارخانه های تولید مواد شیمیایی
 • بیمارستان ها
 • آزمایشگاه های پزشکی و …

هواساز با کویل انبساط مستقیم

مزایای استفاده از هواساز کویل انبساط مستقیم

انتخاب یکی از سیستم های دستگاه هواساز هزینه های نصب و راه اندازی و همچنین تعمیرات و نگهداری را تا حد امکان کاهش می‌دهد. این تجهیزات با راندمان بالا کار می کنند و انعطاف پذیری خوبی برای نصب در ساختمان های مختلف دارند. از آنجایی که تمام سیستم های خنک کننده و تبادل حرارت در داخل یک محفظه قرار دارد، قیمت هواسازها تقریباً ارزان‌تر بوده و همچنین به صرفه جویی در مصرف انرژی نیز کمک می کنند.

دستگاه هواساز با کویل انبساط مستقیم مجهز به فیلترهای بسیار قوی هستند و بنابراین امکان رشد میکروب ها یا رسوب گرفتگی در داخل دستگاه وجود ندارد. بدنه دستگاه در برابر شرایط محیطی مقاوم است و از طرفی دیگر فیلترها قادرند ذرات معلق هوا را نیز جذب کنند. این تجهیزات به گونه ای طراحی شده اند که بدون سر و صدا و ارتعاش کار می‌کنند. در قسمت‌های داخل دستگاه عایق های صوتی تعبیه شده است.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید