یونیت هیتر اقتصادی ترین سیستم گرمایش گلخانه

0

گرمایش گلخانه بسیار مهم می باشد. یونیت هیتر، یکی از بهترین انواع سیستم گرمایش گلخانه است که می‌تواند گیاهان را از یخ زدگی محافظت کند.

گرمای قابل توجهی توسط واحدهای یونیت هیتر در گلخانه توزیع می‌شود که یونیت هیتر این گرمای کنترل شده را در تمام محوطه گلخانه به صورت یکنواخت هدایت می‌کند و باعث می‌شود که محصولات سبزیجات، گلها یا گیاهان زینتی حتی در سرما و یخبندان فصل زمستان هم به رشد خود ادامه بدهند.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

گرمایش گلخانه

تهویه گلخانه

تهویه گلخانه شامل خارج کردن هوا از داخل گلخانه و جایگزینی آن با هوای بیرون است، تهویه ممکن است طبیعی (ناشی از نیروهای باد و دما) یا مکانیکی (با استفاده از فن ها) باشد.

هدف از تهویه کنترل دماهای بالا در طول تابستان ناشی از هجوم تابش خورشیدی، حفظ رطوبت نسبی در سطوح قابل قبول در طول زمستان، تامین جریان هوای یکنواخت در سراسر گلخانه و حفظ سطوح قابل قبول غلظت گاز در گلخانه است.

سیستم‌های تهویه گلخانه‌ها باید برای سه شرایط اقلیمی که معمولاً در طول سال اتفاق می‌افتد در نظر گرفته شود، زمستان، تابستان، بهار و پاییز.

سیستم گرمایش گلخانه

پیشرفت و تکامل فناوری های سیستم های سرمایشی و سیستم گرمایش گلخانه هر دو به تولید بیشتر و مراقبت بهتر از گیاهان کمک کرده‌اند.

نصب یونیت هیتر داخل گلخانه این فرصت را فراهم می کند که گیاهان در هر فصلی به طور قابل توجه رشد داشته باشند.

گلخانه اگر در شرایط آب و هوایی سرد و کوهستانی یا منطقه‌ای برفی هم احداث شود، باز هم نصب یونیت هیتر از یخ زدگی گیاهان جلوگیری خواهد کرد. این کار باعث می شود در تمام طول سال، رشد گیاهان فراهم شود و  انواع یونیت هیتر عبارتند از:

  • یونیت هیتر بخار
  • یونیت هیتر آبگرم
  • یونیت هیتر الکتریکی

نصب انواع یونیت هیتر در گلخانه

گرمایش گلخانه

یونیت هیتر را به‌ عنوان بهترین سیستم گرمایش در گلخانه برای محیط کوچک یا بزرگ معرفی کرده اند.

حتی اگر محیط گلخانه شما بسیار وسیع باشد می توانید چندین مدل از انواع یونیت هیتر با ظرفیت حرارت دهی مختلف را در موقعیت های گوناگون داخل گلخانه نصب کنید.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

برای گلخانه های کوچکتر، یونیت هیتر با ظرفیت هوادهی کمتر پیشنهاد می شود.

تنظیم شرایط دمایی برای انواع یونیت هیتر، متفاوت است. حداکثر حرارتی که دستگاه تولید می کند بر اساس هوادهی در هر متر مکعب، گزارش شده است.

چنانچه سیستم های گرمایشی در گلخانه نظیر یونیت هیتر را متناسب با نیاز گلخانه خریداری کنید، در تمام طول سال، گرمای لازم را برای شما فراهم می آورد؛ در غیر این صورت ممکن است به گیاهان آسیب برسانید. اجزای یونیت هیتر عبارتند از:

  • بدنه
  • فن
  • کویل

نصب یونیت هیتر

نصب یونیت هیتر در داخل گلخانه باید توسط تکنسین های با تجربه در این حوزه انجام شود.

اگر یونیت هیتر را از تولید کنندگان بخرید، کارشناسان نصب را برای شما اعزام می کنند. بدون داشتن اطلاعات کافی از ایمنی یونیت هیتر نباید آن را نصب کنید یا تنظیمات دستگاه را به هم بزنید.

اگر نمی دانید که کدام مدل از یونیت هیتر مناسب گلخانه شما هستند با کارشناس فروش تماس بگیرید و مشخصات گلخانه خود را اعلام کنید.

بسته به اینکه گلخانه ها از حصار شیشه ای، پلاستیکی یا پوشش های ترکیبی تشکیل شده باشند می ‌توانید یونیت هیتر را انتخاب کنید. یونیت هیترها معمولاً در ارتفاعات بالا نزدیک به سقف گلخانه نصب می شوند و فاکتورهای تعیین کننده قیمت یونیت هیتر عبارتند از:

  • نوع کویل یونیت هیتر
  • ظرفیت گرمایی
  • جنس متریال کاربردی
  • ابعاد دستگاه

استاندارد نصب یونیت هیتر در گلخانه

گرمایش گلخانه

اگرچه یونیت هیتر بهترین سیستم گرمایش گلخانه است اما اگر شرایط دمایی آن برای رشد گیاهان به هم بخورد آن ها را از بین می برد. اساس عملکرد یونیت هیتر، انتقال حرارت به صورت گردابی در تمام مناطق است.

نیاز گیاهان به گرما متفاوت است، بنابراین باید در هر قسمت از گلخانه، محاسبات لازم برای تامین گرما انجام شود. قبل از خرید یونیت هیتر، تمام این موارد توسط کارشناس بازرسی خواهد شد.

دستگاه یونیت هیتر در گلخانه هم مانند تمام سیستم ‌های گرمایشی و سرمایشی نیاز به تعمیرات و نگهداری دارد و یونیت هیتر با توجه به استاندارد باید نصب گردد.

اگر در طول سال به صورت دوره ای تنظیمات دستگاه و قسمت های مختلف را بازرسی کنید، عملکرد سیستم مختل نمی شود و هزینه های شما برای تعمیرات در آینده کاهش پیدا خواهد کرد.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.