مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سیستم تهویه اتاق عمل بیمارستان

تهویه اتاق عمل

تهویه اتاق عمل بیمارستان شامل دستگاه هایی هستند که کاهش ذرات آلاینده هوا را به دنبال داشته و شرایط دمایی و رطوبت را به طور یکنواخت در تمام اتاق عمل تنظیم نموده و هوای تازه را از طریق کانال کشی به سمت اتاق عمل هدایت می کند که از جمله این دستگاه ها به هواساز هایژنیک می توان اشاره کرد.

تهویه اتاق عمل

سیستم های تهویه در اتاق عمل

 • چیلر تراکمی
 • هواساز هایژنیک
 • اگزاست فن
 • روفتاپ پکیج
 • فن کویل و …

تهویه اتاق عمل

تهویه اتاق عمل در بیمارستان ها از بسیاری جهات اهمیت دارد. در حقیقت، اتاق عمل در واحدهای درمانی، حساس ترین قسمت ها هستند که باید از نظر کنترل آلاینده ها و جلوگیری از انتشار عوامل بیماری زا و یا ورود آلودگی ها به زخم بیماران در بهترین شرایط قرار داشته باشند. اتاق عمل قطعاً نیاز به سیستم های قوی تهویه دارد؛ بنابراین با توجه به نحوه عملکرد ساختمان و موقعیت نصب سیستم های تهویه در تاسیسات بیمارستان، یکی از انواع این دستگاه ها برای اتاق عمل در نظر گرفته می شود.

تهویه اتاق عمل

 به طور کلی، عملکرد اصلی یک سیستم تهویه برای اتاق عمل شامل از بین بردن آلاینده های هوا، کاهش احتمال ورود ذرات به زخم و در حالت ایده آل، فراهم کردن یک منطقه استریل و محافظت شده برای بیماران در حین عمل جراحی است. هدف نهایی تهویه در اتاق عمل، کاهش خطرات عفونت ناشی از ذرات موجود در هوا می باشد.

آلودگی های اناق عمل

 • میکروارگانیسم ها
 • گرد و غبار
 • آئروسل
 • پرز
 • سلول های پوست
 • قطرات تنفسی

خرید سیستم تهویه اتاق عمل

اولین سوال قبل از خرید دستگاه های مناسب برای تهویه در اتاق های عمل بیمارستان این است که از خود بپرسید دقیقاً با چه هدفی تصمیم به خرید این سیستم ها گرفته اید! هنگام انتخاب دستگاه برای اتاق عمل، سوالات بسیاری به وجود می‌آید که باید با آگاهی و تجربه کافی به آنها پاسخ دهید.

تهویه اتاق عمل

یکی دیگر از نکاتی که برای تهویه در اتاق عمل مطرح می شود این است که چه نوع اعمال جراحی در این سالن انجام می گیرد و باید چه پارامترهایی از نظر تهویه کنترل شوند. چه بسا کنترل بهداشت محیط اتاق عمل، تحت نظر مسئولین بهداشت در بیمارستان قرار می‌گیرد. از طرف دیگر باید قبل از خرید مشخص کنید چه مقدار بودجه مالی را برای این کار اختصاص داده اید.

یکی دیگر از عواملی که باید هنگام خرید سیستم های تهویه برای اتاق عمل به آن دقت داشته باشید این است که مرکز درمانی یا اتاق عمل تا چه میزان در معرض خطر عفونت قرار دارد و میزان آلاینده ‌های هوا در این قسمت چقدر است؟! به عبارت کلی باید بگوییم هرچه حساب شده تر و با برنامه ریزی دقیق تر پیش بروید، بهتر می توانید از بودجه خود بهره برداری کرده و بهترین سیستم تهویه در اتاق عمل را خریداری کنید.

تهویه اتاق عمل

پارامترهای سیستم تهویه اتاق عمل

 1. مجهز بودن به فیلترهای قوی
 2. حداقل میزان تغییر در جریان هوا
 3. تنظیم فشار داخل اتاق عمل
 4. به حداقل رساندن آلاینده ‌های هوا در اتاق عمل
 5. تنظیم شرایط فشاری در حد استاندارد

عوامل بازدارنده رشد میکروارگانیسم ها در اتاق عمل

 • تهویه صحیح
 • رطوبت کمتر از 68%
 • کنترل دما

سیستم تهویه مناسب

با فرض اینکه تمام سیستم های تهویه ای برای نصب در اتاق های عمل بیمارستان دارای استانداردهای لازم هستند و با راندمان بالا کار می کنند، هنگام خرید دستگاه ها ضرورت دارد که مشخصات فنی و ویژگی های عملکردی آن را به دقت بررسی کنید.

تهویه اتاق عمل

اگر یک سیستم تهویه ای قوی و کارآمد برای اتاق عمل در نظر گرفته شود، ذرات آلاینده، رقیق ‌تر شده و به ازای هر متر مکعب در نهایت، ناچیز شمرده می شود؛ بنابراین برای بیماران خطری ایجاد نمی کند. تاثیرات دما و رطوبت در اتاق عمل در راستای یکدیگر مشاهده خواهند شد، بنابراین سیستم های تهویه ای این دو فاکتور را همزمان با یکدیگر تنظیم می کنند تا کیفیت هوا به طرز قابل‌ ملاحظه ‌ای بهینه سازی شود.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید