مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت یونیت هیتر ساراول | قیمت انواع یونیت هیتر در کارخانه

یونیت هیتر برقی

یونیت هیتر یکی از دستگاه های تهویه مطبوع بوده که از این محصول به عنوان سیستم گرمایشی و سرمایشی استفاده می شود و شما می توانید این محصول بی نظیر را به راحتی تهیه و خریداری کنید و از مزایای آن در پروژه خود بهره مند شوید. آب گرم یا بخار آب داغ مورد نیاز این دستگاه را از طریق پکیج دیواری نسوز، بویلر ها و یا سیستم حرارتی مرکزی و همچنین آب سرد مورد نیاز را با چیلر و مینی چیلر و از طریق پمپ و لوله تامین کرد. در این مقاله به شرح و قیمت یونیت هیتر ساراول می پردازیم.

قیمت یونیت هیتر ساراول

 

 

یونیت هیتر چیست

یونیت هیتر چیستیونیت هیتر (unit heater) دستگاهی است که هم به عنوان دستگاه گرمایشی و هم به عنوان دستگاه سرمایشی کاربرد دارد. البته کارایی آن به عنوان دستگاه گرمایشی نسبتا بیشتر است. کاربرد این دستگاه بیشتر در کارگاه ها و سالن های ورزشی و یا صنعتی می باشد در واقع این دستگاه برای فضاهای بزرگ طراحی و تولید شده است. در واقع یونیت هیتر صنعتی زمانی کاربرد دارند که با بار حرارتی و حجم هوایی زیادی روبه رو هستیم.

انواع یونیت هیتر

یونیت هیتر ها با توجه به جوانب و عوامل مختلفی تقسیم بندی می شوند. که عبارتند از :

الف ) از نظر واسطه و انرژی حرارتی : ۱- آبی    ۲- بخار    ۳- برقی

ب ) از نظر نوع پروانه : ۱- فن ملخی     ۲- سانتریفیوژ

ج ) از نظر ترتیب قرار گرفتن :  ۱- مکنده   ۲- دمنده

د) از نظر محل نصب : ۱- سقفی (عمودی یا افقی)    ۲- زمینی

ویژگی های یونیت هیتر

 1. قدرت حرارتی زیاد
 2. نیاز به فضای کم
 3. توزیع مناسب هوای گرم
 4. سرعت زیاد در گرم کردن
 5. قابلیت نصب آسان

ساختار یونیت هیتر

ساختار یونیت هیترساختار آن از لوله ۶ پره ای تشکیل شده است که از آن ها به عنوان کویل یاد می شود و فن های بزرگی پشت کویل ها قرار گرفته است. کویل ها معمولا به شکل مارپیچی بوده و در یک جعبه ی بزرگی به صورت ردیفی قرار دارند. در ادامه به مزایا و معایب این دستگاه به طور کلی اشاره خواهد شد. بهتر است بدانید معمولا قیمت پیشنهادی برای خرید این محصول با توجه به کاربرد آن تعیین می شود.

عملکرد یونیت هیتر

کویل های یاد شده در بالا در واقع نقش انتقال آب گرم یا آب سرد را دارند که با توجه به نوع شرایط استفاده از آن متغیر است. فن های بزرگ قرار گرفته در پشت کویل ها هوای محیط را با سرعت مناسبی به داخل دستگاه یا به عبارتی به اطراف کویل ها می چرخانند.

اصول کار این گونه است که با چرخش هوا از روی کویل ها در صورت استفاده از آب گرم در داخل لوله ها گرمای آب به هوا منتقل می شود؛ و هوا گرم شده در این حالت دستگاه یونیت هیتر به عنوان دستگاه گرمایشی کاربرد دارد.

ر صورت استفاده از آب سرد در داخل لوله ها در این حالت گرمای هوای محیط توسط آب سرد موجود در لوله ها گرفته شده و دمای هوا کاهش می یابد در این حالت دستگاه یونیت هیتر به عنوان دستگاه سرمایشی کاربرد دارد.

مزایای یونیت هیتر

در ادامه به مزایای اصلی این محصول اشاره خواهد شد. جالب است بدانید که عملکرد آن با افزایش چند دستگاه دیگر به عنوان دستگاه های جانبی افزایش می یابد به عنوان مثال اگر قصد آن را دارید توزیع هوا را به مکان های دلخواه گسترش دهید در این حالت کافی است از چندین دستگاه جانبی برای این منظور استفاده کنید.

مزایای یونیت هیتر

۱- انتقال حرارت تولیدی با راندمان بالا

۲- گرم کردن فضا به صورت یکنواخت

۳- سرعت بالایی در گرم کردن دارد.

۴- در محل های غیر استفاده مثل سقف می توان آن را نصب کرد.

۵- قیمت مناسب و نسبتا ارزان

۶- کنترل به صورت دستی و اتوماتیک

۷- عدم نیاز به کانال کشی

کاربری

 • سالن های ورزشی
 • سالن های و سوله های صنعتی
 • نمایشگاه ها
 • مرغداری
 • مراکز خرید و فروش
 • پاساژها و … استفاده کرد.

شرح کاربری

شرح کاربریدر سالن های ورزشی و استخرها به طور کلی اماکن ورزشی و نمایشگاه ها می توان از آبگرم یا بخار آب داخل در داخل لوله ها استفاده کرد که همان مزیت دو جانبه ی آن است. با توجه به دستگاه های به کار رفته در داخل یونیت هیتر هوای ساختمان بسیار سریع گرم می شود و فرایند مربوط به راه اندازی آن به سرعت می بخشد. موارد اشاره شده از جمله مهمترین مزایای این دستگاه است. البته در کنار مزیت های ذکر شده معایبی نیز به همراه استفاده از این دستگاه وجود دارد.

معایب یونیت هیتر

این دستگاه معمولا در مکان های یاد شده به صورت چندتایی استفاده می شود و امکان اینکه هوای تازه وارد محیط شود وجود ندارد معمولا هوای موجود گرم یا سرد می شود. امکان نصب هیچ گونه دستگاه فیلتراسیون بر روی این دستگاه وجود ندارد به همین دلیل برای مکان هایی که باید از فیلتراسیون استفاده شود این دستگاه گزینه ی مطلوبی نمی باشد و در این موارد باید از دستگاه هواساز استفاده گردد.

همچنین صدای نسبتا زیادی دارد و نیازمند طرح لوله کشی معکوس است. برای نصب حتما باید تراز باشد و به دلیل گرمای بالای هوای خروجی نباید در پایین نصب شود و حتما باید سالی یکبار پره های فن شستشو و کل سیستم رسوب زدایی شود. در ادامه نکاتی در مورد خرید و فروش این دستگاه ارائه گردیده شده است.

اجزای دستگاه

اجزای دستگاه

 • کویل الکتریکی ، آبگرم و بخار
 • فن
 • موتور

نصب دستگاه وجود انواع مختلفی از آن به خریداران فرصت این را می دهد که متناسب با فضای موجود مناسب ترین نوع یونیت هیتر را انتخاب کنند. راه اندازی و نصب این دستگاه بسیار آسان است. در یونیت هیتر هایی که به صورت دیواری یا سقفی نصب شده اند هوای خروجی به صورت عمودی و افقی قابل کنترل است. البته دسته بندی های دیگری نیز برای این دستگاه وجود دارد که این دسته بندی ها معمولا بر اساس اصول و فن کارایی آن ها و یا جهت جریان هوای خروجی است.

اصول کار یونیت هیتر اصولا همه ی یونیت هیترها از یک قاعده ی کلی پیروی می کنند. سوله های صنعتی از جمله مهمترین مکان هایی هستند که از دستگاه یونیت هیتر استفاده می کنند؛ و در این مکان ها لوله های یاد شده در داخل دستگاه به طور مستقیم به موتور خانه وصل می گردد. برای تهیه ی آب سرد در داخل یونیت هیتر همانطور که قبلا گفته شد معمولا از چیلر یا مینی چیلر استفاده می شود. دمای به کار رفته هم برای آب سرد و هم برای آب گرم باید به طور دقیق کنترل شود؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است کارایی دستگاه را کاهش دهد.

تهیه انواع یونیت هیتر تولید کنندگان این محصول همواره در نظر دارند که با استفاده از ایده های جدید کیفیت این محصول را ارتقا دهند. قیمت انواع یونیت هیتر با توجه به نوسانات ارزی بصورت استعلامی ، برای خریداران امکان پذیر است. در نظر داشته باشید قیمت انواع یونیت هیتر در سایت های معتبر بسیار مناسب تر و اقتصادی تر با توجه به ساختار نمایندگی و تامین بدون واسطه از کارخانه می باشد.

قیمت انواع یونیت هیتر

قیمت انواع یونیت هیتر با توجه به ظرفیت دستگاه و نوع آن مشخص می گردد. قیمت انواع یونیت هیتر در این سایت مرجع با توجه به برند معتبر ، گارانتی ممتاز و همچنین قیمت مناسب ، بسیار مقرون به صرفه و بهینه می باشد. مشتریان این محصول برای خرید و فروش و آگاهی از قیمت این محصول می توانند به شرکت ها و یا وبسایت ها و سایت هایی چون فروشگاه راندمان، بامین تهویه و غیره که در این زمینه فعال هستند مراجعه کنید. به طور کلی قیمت یونیت هیتر ها در حدود ۱ تا ۳ میلیارد می باشد.

قیمت یونیت هیتر ساراول

معرفی بهترین برند های یونیت هیتر

تولید کننده بهترین دستگاه یونیت هیتر، آن را از هر لحاظی تضمین می کند.این نوع از دستگاه که برای گرمایش سالن های بزرگ در نظر گرفته می شود را شرکت هایی مانند:

 • صبافرین
 • بامین تهویه
 • سهند هواساز
 • ایران هیتر
 • دما تجهیز
 • اندیشه سبز
 • و …

تولید می نمایند و به بازار عرضه می دارند. این شرکت های تولیدی سعی می کنند تا با استفاده از بهترین مواد اولیه اقدام به تولید یونیت هیتر کنند. این شرکت ها برای فروش یونیت هیتر خود سایت هایی را طراحی کرده ان که  با مراجعه به ام ها می توان محصولات شرکت را دید و یا اینکه به بازار مراجعه کرده و محصولات شرکت های مختلف سازنده این مدل از دستگاه گرمایشی را دید. آنان یونیت هیتر برقی، بخاری و غیره را که انواع سوخت دارند، ساخته و سپس وارد بازار می کنند. خریداران بر اساس نیازی که دارند، مدل های متنوع یونیت هیتر را خریداری می نمایند. قیمت یونیت هیتر در بازار متفاوت می باشد.

تولیدعمده انواع یونیت هیتر

قیمت یونیت هیتر ساراولتولید عمده انواع یونیت هیتر

قیمت عمده یونیت هیتر را می شود از این به واسطه مواردی که در ذیل اشاره شده پیدا کرد:

 1. کارخانه تولیدی
 2. شرکت بازرگانی
 3. نمایندگی شرکت ها
 4. وبسایت های اینترنتی
 5. بازارهای فروش

هر پنج مورد، گزینه های خوبی هستند که در کار فروش و عرضه یونیت هیتر در انواع مختلف به صورت عمده می باشند. با تماس گرفتن با این گزینه ها می شود از قیمت عمده روز با خبر شد. از سویی می توان راه راحت تر را در پیش گرفت و قیمت ها را از طریق وبسایت های رسمی شرکت های تولید کننده جویا شد. در این وبسایت ها می شود انواع محصولات را از نزدیک مشاهده کرد.

عمده فروشی بهترین یونیت هیتر

قیمت یونیت هیتر ساراولبرای تهیه بهترین یونیت هیترها به صورت عمده میتوانید به سایت شرکت تهویه آران انرژی مراجعه کنید . این شرکت بهترین یونیت هیترها را به صورت عمده با بهترین کیفیت به مشتریان خود عرضه می کند. برای آگاهی از قیمت ها و موجود بودن یا نبودن محصول مورد نظر می توانید به سایت این شرکت مراجعه کنید.

درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (3 امتیاز)
آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید