هزینه برق چیلر تراکمی چقدر است؟

0

همواره بحث هزینه و صرفه اقتصادی در استفاده از سیستم حرف اول را می زند. اینکه یک سیستم چه مقدار انرژی مصرف می کند و آیا استفاده از آن با صرفه است حائز اهمیت می باشد. از آنجایی که چیلرها نیز از انرژی الکتریسیته به عنوان نیرومحرکه خود بهره می برند این قضیه برای آن ها به عنوان هزینه برق چیلر مطرح می گردد.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

مصرف برق چیلر


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

مصرف برق چیلرهای تراکمی

  • کمپرسور
  • اواپراتور
  • کندانسور
  • برج خنک کننده

شرح اجزا

  • هر کدام از این ها مصرف انرژی دارند که مقدار استفاده هر یک با دیگری متفاوت است.
  • بیشترین مصرف برق در چیلرهای تراکمی مربوط به کمپرسور می باشد که از یک موتور الکتریکی استفاده می کند.
  • همچنین پمپ متصل شده به اوپراتور نیز مصرف انرژی دارد اما مصرف آن در حد موتور الکتریکی کمپرسور نیست.
  • در چیلرهای تراکمی هوا خنک، بر روی کندانسور ها فن هایی قرار گرفته است که هر کدام از آن فن ها نیز برق مصرف می کنند.
  • در عوض در چیلرهای تراکمی آب خنک، کندانسور با فن خنک نمی شود بلکه از یک مبدل حرارتی پوسته لوله استفاده می کند.
  • که در آن آب توسط یک پمپ به برج خنک کننده منتقل شده و این پمپ مصرف الکتریسیته دارد.

اقدامات برای افزایش کارایی سیستم های چیلر

هزینه برق چیلر بخش قابل توجهی از قبوض ساختمان شما را مصرف می کند. برای به دست آوردن صرفه جویی در انرژی از طریق حداکثر راندمان سیستم چیلر چه اقداماتی باید انجام داد؟ بیایید برخی از احتمالات را بررسی کنیم.

تعمیر و نگهداری چیلر

سیستم های چیلر از طریق تعمیر و نگهداری مناسب و مداوم کارآمدتر عمل خواهند کرد. اکثر سازمان ها این ارزش را می شناسند و گام هایی را به عنوان بخشی از بهترین شیوه های مدیریت تسهیلات روزانه خود برداشته اند. برخی از بهترین شیوه های رایج برای سیستم های چیلر عبارتند از:

کویل های کندانسور را بازرسی و تمیز کنید. انتقال حرارت تأثیر زیادی بر سیستم های چیلر دارد و برای تولید کارآمد چیلر بسیار اساسی است. تعمیر و نگهداری معمول باید کویل های کندانسور را از نظر گرفتگی و عبور هوای آزاد بازرسی کند.

شارژ مبرد را حفظ کنید. ضریب سرمایش چیلر به سطوح مناسب مبرد در سیستم بستگی دارد. حفظ شارژ مبرد مناسب می‌تواند با کاهش هزینه‌های خنک‌کننده تا حدود ۵ تا ۱۰ درصد، تأثیر زیادی بر کارایی انرژی داشته باشد.

آب کندانسور را حفظ کنید: حلقه‌های آب کندانسور که با برج‌های خنک‌کننده استفاده می‌شوند باید جریان آب مناسب را طبق طراحی حفظ کنند. هر گونه زباله مانند ماسه، مواد جامد فرساینده و مواد آلوده می تواند بر حلقه آب کندانسور تأثیر بگذارد. رسوب گیری یا رسوب گیری می تواند جریان آب را مهار کند و تاثیر زیادی بر راندمان عملکرد چیلر بگذارد.

مینی چیلر اسکرال

تعمیرات قابل پیش بینی

تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌کننده از جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌های عملیاتی سیستم چیلر برای تعیین زمان انجام اقدامات تعمیر و نگهداری قبل از خرابی فاجعه‌بار استفاده می‌کند.

از آنجایی که سیستم‌های چیلر قلب اکثر سیستم‌های تهویه مطبوع مدرن را نشان می‌دهند، جلوگیری از خرابی‌های فاجعه‌باری که باعث ایجاد «وقفه» قابل‌توجهی می‌شوند باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های تعمیرات اضطراری می‌شود.

نقش حیاتی که توسط یک سیستم چیلر ایفا می‌شود، افزایش نظارت را تضمین می‌کند و در مصرف آب و برق چیلر بسیار تاثیر مثبتی دارد.

بهینه سازی

چیلرها به عنوان بخشی از یک سیستم پیچیده HVAC عمل می کنند. چیلرهای آب خنک به دلیل اتصال به سیستم برج خنک کننده پیچیدگی بیشتری دارند.

بنابراین ارزیابی عملکرد کلی کارخانه چیلر شامل تجزیه و تحلیل کل توان مصرفی کمپرسور، پمپ ها، فن های برج خنک کننده و غیره برای ارزیابی معیارهای کارایی جامع مانند کیلووات بر تن است.

بهینه سازی چیلر باید به صورت کلی انجام شود. تنظیمات مختلف با تمرکز بر نقاط تنظیم بهینه آب سرد، توالی چیلر و متعادل‌سازی بار، مدیریت پیک تقاضا، مدیریت آب برج خنک‌کننده و غیره فقط با داده‌های عملیاتی قابل انجام هستند.

راندمان عملیاتی چیلر تأثیر زیادی بر هزینه های عملیاتی ساختمان شما خواهد داشت. تعمیر و نگهداری روتین مستمر نشان دهنده حداقل ها از دیدگاه مدیریت تاسیسات است. نگهداری و بهینه سازی پیش بینی سیستم چیلر به داده های عملیاتی بلادرنگ نیاز دارد.

هزینه برق چیلر

بسته به اینکه چه نوع سیستم را برای گرمایش و سرمایش محیط درنظر گرفته ایم مقدار هزینه متفاوت می باشد. هر دستگاه تهویه بصورت مجزا دارای کاتالوگ هستند که با استخراج توان الکتریکی ورودی به آن که بر حسب کیلو وات ساعت است، می توان با یک ضرب و تقسیم ساده مقدار هزینه برق مصرفی چیلر را بدست آورد.

فروش انواع چیلر

مقایسه هزینه برق چیلر تراکمی

با توجه به نوع کارکرد متفاوت این دو نوع چیلر هزینه برق مصرفی آن نیز متفاوت است. چیلر های جذبی به دلیل آنکه بخش اعظم انرژی آن توسط گاز تامین می شود هزینه برق مصرفی کمتری نسبت به چیلر تراکمی دارد.


برای مشاوره تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس مستقیم با کارشناسان آر پی آسا
شماره گویا: ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۷۴


با پرکردن فرم، در اولین فرصت کارشناسان آر پی آسا با شما ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را انجام دهند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.