مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

هواساز اتاق تمیز | نمایندگی فروش دستگاه هواساز اتاق تمیز در ایران

دستگاه هواساز اتاق تمیز | فروش دستگاه هواساز

هواساز اتاق تمیز یا کلین روم محفظه یا اتاقی بسته برای تامین هوای مطلوب است که در آن شرایط دما و رطوبت کاملا قابل تنظیم است. در این هواساز ها با استفاده از فیلترهایی از ورود میکروب به آن جلوگیری می شود. اتاق تمیز دارای هواساز هایژنیک و غیر هایژنیک است و باید در آن از فن هایی استفاده شود که از ورود میکروب به داخل ساختمان جلوگیری کند. در این مقاله به شرح دستگاه و همچنین نمایندگی فروش دستگاه هواساز اتاق تمیز در ایران می پردازیم.

هواساز اتاق تمیز | نمایندگی فروش دستگاه هواساز اتاق تمیز در ایران

خصوصیات هواساز اتاق تمیز

دستگاه هواساز اتاق تمیز | فروش دستگاه هواسازاتاق تمیز (clean room) فضایی است که در آن از ورود گرد و غبار و میکروب جلوگیری می شود. دستگاه های هواساز اتاق تمیز یکی از مهمترین سیستم های تهویه مطبوع در اماکن صنعتی و تجاری خصوصا محیط های بزرگ و عمومی می باشد. این سیستم ها توانایی تصفیه، فیلتراسیون، خنک سازی و گرمایش هوای وارد شده و تجدید این عملیات را به صورت مداوم دارند. همچنین درجه حرارت و رطوبت را تنظیم و عملکرد سیستم تهویه را تکمیل می کنند. همچنین این هواساز ها از ورود هر گونه آلودگی خارجی همچون ذرات یا مایعات معلق در هوا، آلودگی ناشی از مولکول های گازی معلق در هوا، شارژ الکترواستاتیکی، تداخل الکترو مغناطیسی، ذرات موجو در سطح و غیره … جلوگیری می کند. همچنین نوسانات ناشی از اختلاف فشار در فضاهای تمیز، نوسانات ناشی از دما و رطوبت نسبی در اتاق های تمیز و تغییرات ناشی از تعویض هوا را کنترل می کند. هواساز های اتاق تمیز دارای اشکال مختلفی چون افقی، عمودی و L شکل می باشند.

تفاوت هواساز هایژنیک و معمولی

 1. اجزای بهداشتی و سطوح صاف برای جلوگیری از رطوبت و ایجاد میکروارگانیسم ها
 2. ساختار و محفظه با توجه به استانداردهای ملزوم
 3. جذب کننده های بهداشتی که در هواساز هایژنیک قرار می گیرند تا سطح ذرات موجود را کاهش دهند.
 4. کارآیی موثر در تصفیه هوا

انواع هواساز

دستگاه هواساز اتاق تمیز | فروش دستگاه هواسازهدف از به کار بردن انواع هوا ساز ها در محیط ساختمان ها کنترل دما، تنظیم رطوبت، کنترل سرعت و جهت حرکت جریان هوا، تصفیه هوا از طریق فیلتر کردن آن و غیره … می باشد . به طور کلی دسته بندی و انواع هواساز ها تحت تاثیر فاکتورهای بسیاری  چون نوع فن، مکانیسم سرمایش و گرمایش، نوع موتور، جنس بدنه و هاوسینگ سیستم، نوع تجهیزات رطوبت زن یا رطوبت زدا، سیستم کنترلی هواساز، نوع فیلتر های بکار رفته می باشد.

انواع هواساز بر اساس نوع فن

 1. مکنده
 2. دمنده

هواسازها بر اساس مکانیسم سرمایش و گرمایش

 1. پکیج یونیت
 2. DX

هواسازها بر اساس دور موتور

 1. ساده با موتوفن های دور ثابت
 2. ساده با موتور های اینورتر یا دور متغیر

دستگاه هواساز اتاق تمیز | فروش دستگاه هواساز

هواساز صنعتی

دستگاه های هواساز همچنین بر اساس محل عمل و کاربرد آن ها به دو دسته هواساز صنعتی و غیر صنعتی  تقسیم می شوند. دستگاه هواساز صنعتی به گونه ای طراحی شده اند که دما، فشار و رطوبت داخل سالن ها را تهیه و تنظیم کنند.

انواع هواساز صنعتی

 1. دستگاه هواساز با هوای یگانه
 2. دستگاه هواساز با هوای دوگانه
 3. هواساز هوشمند

هواساز ها نیز در نوع غیر صنعتی به انواع معمولی، هایژنیک و هیت ریکاوری یا فول فرش تقسیم می شوند. نوع هایژنیک بیشتر در بیمارستان ها، اتاق های تمیز و غیره که مکان های بسیار حساسی هستند استفاده می شوند.همچنین هواساز های آپارتمانی و یا خانگی  که دارای ابعاد نسبتا کوچکتری هستند در مراکز تجاری، مسکونی، اداری، آموزشی نصب می کنند.

هواساز اتاق تمیز

دستگاه هواساز اتاق تمیز | فروش دستگاه هواساز به محیطی گفته می شود که سطح آلودگی و آلاینده های زیست محیطی در آن بسیار پایین بوده در آن تحقیقات علمی، صنعتی و یا تولیدی انجام می شود. هواسازها در ساختار کاملا بسته اتاق تمیز به صورت نشت پایین کار می کنند و از تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی پیچیده ای تشکیل شده اند. به بیان دیگر هواساز هایژنیک و معمولی جزئی از ساختار و تجهیزات اتاق تمیز می باشد.این دستگاه ها در محلی که قرار می گیرند عموما عملکردهای متنوعی دارند برای مثال از جمله وظایف هواساز های کلین روم داروسازی عبارتند از :

 1. فیلتراسیون
 2. گردش هوا
 3. تامین فشار مثبت مورد نیاز
 4. تامین گرمایش و سرمایش و رطوبت

دستگاه هواساز اتاق تمیز | فروش دستگاه هواساز

فروش دستگاه هواساز اتاق تمیز

فروش دستگاه هواساز اتاق تمیز با توجه به حساسیت های بالا و اهمیت منحصر به فرد این دستگاه ها توسط  متخصصین و مراکز معتبر انجام می شود. علاوه بر این تولید کنندگان این محصولات نیز در صورت امکان اقدام به فروش مستقیم این محصولات از طریق نمایندگی های و فروشگاه های اینترنتی متعلق به خود شرکت می کنند. این دستگاه ها در سراسر کشور خرید و فروش و عرضه می شوند.

طراحی و ساخت انواع اتاق تمیز

دستگاه هواساز اتاق تمیز | فروش دستگاه هواسازطراحی و ساخت انواع اتاق تمیز برای اولین بار توسط اروپا و آمریکا به دلیل شیوع عفونت های بیمارستانی و پیشگیری و کنترل انواع مختلف عفونت های باکتریایی، میکروبی و غیره … انجام شد. به طور کلی اتاق تمیز به مکانی گفته می شود که عاری از هر گونه عفونت و آلودگی باشد. دو استاندارد معتبر همچون استاندارد فدرال ایالت متحده آمریکا و استاندارد ایزو 1 -14644 بر عملکرد شرکت های اتاق تمیز در طی طراحی و ساخت اتاق تمیز و درجه بندی تمیزی و نوع کلاس بندی آن ها نظارت می کنند. طراحی این سیستم ها به گونه ای است که جریان هوای ورودی به داخل اتاق های تمیز توسط دستگاه های ویژه ای تصفیه و فیلتر و همچنین هوای محیط داخلی به طور مداوم توسط دستگاه های تمیز کننده ذرات هوای قوی و یا ULPA در حال تصفیه و چرخش مجدد می باشد.

کاربرد هواساز در اتاق تمیز

دستگاه هواساز اتاق تمیز | فروش دستگاه هواسازاز هواساز در سیستم های اتاق تمیز برای تولید حجم هوای تهویه شده بالا جهت فضاها و سالن های بزرگ و افزایش طول عمر این اتاق ها استفاده می شود. به طور کلی هواساز های اتاق تمیز کاربرد های بسیار گسترده ای دارند. مثلا در خطوط بزرگ تولید دارو سازی ها و تجهیزات پزشکی به صورت هایژنیک، خطوط بزرگ تولید صنایع غذایی و تجهیزات بسته بندی، خطوط بزرگ صنایع آرایشی و بهداشتی، خطوط بزرگ صنایع الکترونیک و میکرو الکترونیک، بیمارستان ها به خصوص اتاق های عمل جراحی و غیره … استفاده می شوند.

ویژگی های هواساز هایژنیک

 • فناوری کاهش میکروارگانیسم ها
 • استنلس استیل با روکش فلزی
 • گوشه های پوشیده شده داخلی و نرم برای تخلیه آسان
 • ساخت و ساز با کیفیت بالا
 • تأیید شده برای کاربردهای بهداشتی
 • لامپ های ماوراء بنفش برای جلوگیری از ساختن سنگ های ریخته گری در کویل ها
 • سیستم رطوبت گیر
 • نظارت برجریان هوا
 • دارای استانداردهای لازم
 • فیلترینگ مرحله ای به کیفیت HEPA / ULPA
 • کویل های گرمایش با روکش الکترونیکی
 • دسترسی به پانل پلاستیکی برای حذف سیم پیچ با اتصالات
 • واشر درب های مهر و موم شده ، طراحی بدون نوار
 • پانل های فولادی ضد زنگ کاملاً روکش شده
 • صرفه جویی بیشتر انرژی با روتور ، صفحه ، بازیابی گرما
 • عملکرد آرام و کارامد
 • درهای سرویس با پوشش ایمنی

دستگاه هواساز اتاق تمیز | فروش دستگاه هواسازپارامترهای هواساز باکیفیت

 1. امکان نصب و راه اندازی در فضاهای کوچیک و محدود
 2. راندمان بالا از نظر مصرف انرژی
 3. دارا بودن قابلیت کنترل به وسیله ترموستات کنترل
 4. قابلیت استفاده به عنوان دستگاه سرمایشی، گرمایشی
 5. دارای لوله کشی های کوتاه
 6. بالا زن بودن دستگاه هواساز

دستگاه هواساز اتاق تمیز | فروش دستگاه هواساز

ظرفیت بر حسب (CFM)           هایژنیک قیمت هواساز ظرفیت بر حسب (CFM)           هایژنیک قیمت هواساز
40000 تا 50000 استعلام شود 1500 تا 10000 استعلام شود
50000 تا 55000 استعلام شود 10000 تا 20000 استعلام شود
55000 تا 60000 استعلام شود 20000 تا 30000 استعلام شود
60000 تا 65000 استعلام شود 30000 تا 40000 استعلام شود

قیمت خرید انواع هواساز اتاق تمیز

فاکتور بسیار مهمی که برای تعیین کیفیت و قیمت دستگاه هواساز اتاق تمیز حائز اهمیت و تاثیر گذار است و باید در مدارک و مستندات اتاق تمیز ذکر شود . برای مثال نوع فن های هواساز به کار رفته در این دستگاه ها و یا جنس بدنه دستگاه که فولاد گالوانیزه، آلومینیوم، استیل و یا فولاد ضد زنگ باشد و غیره … . برای آگاهی از قیمت انواع مختلف هواساز های اتاق تمیز می توانید به نمایندگی ها و مراکز عرضه کننده این محصولات و یا فروشگاه های اینترنتی معتبر مراجعه کنید. مثلا برای آگاهی از قیمت هواساز ایرانی می توانید به فروشگاه های اینترنتی مطمئن مراجعه کنید . این فروشگاه ها قیمت های این محصولات را به صورت روزانه و آنلاین در اختیار مشتریان قرار می دهد و در صورت تمایل می توانی نسبت به خرید محصول مورد نظر اقدام کنید.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید