مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سیستم های تهویه گلخانه در زمستان

تهویه گلخانه در زمستان

تهویه گلخانه در زمستان شرایطی است که می توانند شرایط دمای و رطوبت داخل گلخانه را حتی در سرمای شدید، تنظیم نمایند. این کار در جلوگیری از از بین رفتن محصولات داخل گلخانه بسیار مؤثر خواهد بود. شرکت های تولید کننده ایرانی می توانند محصولات خود را به بازارهای کشورهای همسایه نیز ارائه دهند.

تهویه گلخانه در زمستان

سیستمهای تهویه مطبوع گلخانه

 • هواساز
 • ایرواشر
 • چیلر
 • اگزاست فن
 • دستگاه اکونوپک
 • یونیت هیتر
 • بویلر و …

تهویه گلخانه در زمستان

تهویه گلخانه در زمستان به اندازه تهویه آن در فصل تابستان اهمیت دارد. اگر چه در مراجع و منابع مختلف بارها و بارها پیرامون اهمیت تهویه گلخانه در فصل تابستان صحبت شده است، کمتر به نظر می آید در زمستان سیستم های تهویه برای گلخانه مهم باشند. در صورتی که در حقیقت، این چنین نیست!همانطور که فصل تابستان گرمای شدید را به داخل گلخانه هدایت می کند، در فصل زمستان نیز مسئله سرمای هوا و یخ زدگی برای محوطه داخل گلخانه مطرح است. به همین منظور، تهویه مطبوع گلخانه در زمستان از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد. استفاده از سیستم‌های تهویه برای گلخانه ها در فصل زمستان به منزله تامین یک محیط سالم برای رشد گیاهان به شمار می رود.

تهویه گلخانه در زمستان

اهداف تهویه زمستانی

 1. کاهش رطوبت در زمستان
 2. کنترل دما
 3. جریان هوای داخل و خارج
 4. گردش هوا در گلخانه

تهویه گلخانه در زمستان به چه معناست؟

به عبارت ساده، تهویه مطبوع گلخانه در زمستان به معنای از میان بردن هوای آلوده و سرد داخل گلخانه و جایگزین کردن آن با هوای تازه است. از راه‌ های پیشرفته می توان فن ها را نیز در گلخانه نصب کرد. مواردی که در فوق به آن اشاره شد جزو ساده ترین روش های تهویه مطبوع گلخانه هستند اما اهمیت تهویه گلخانه زمانی بیشتر می‌شود که فضای داخل گلخانه بسیار وسیع باشد و از طریق پنجره ها نیز نتوان تهویه لازم را برای گیاهان انجام دهد.

تهویه گلخانه در زمستان

در شرایط فوق، تعادل حرارت و دما برای رشد گیاهان به شدت بر هم می خورد و رشد محصولات مختلف با اختلال روبرو خواهد شد؛ به این ترتیب، نیاز اصلی تهویه بهینه گلخانه در زمستان، نصب سیستم های تهویه مطبوع مناسب می باشد. این تجهیزات قادرند درصد متعادل رطوبت را برای گلخانه فراهم کرده و تراکم هوا و همچنین تعادل حرارتی میان دمای داخل و بیرون از گلخانه را فراهم آورند.

پارامترهای انتخاب سیستم گرمایشی گلخانه

 1. بودجه مورد نظر
 2. متراژ گلخانه
 3. آب و هوای منطقه
 4. نوع گیاه در گلخانه

سیستم های گرمایشی برای تهویه مطبوع گلخانه

زمانی که صحبت از سیستم های تهویه گلخانه در زمستان به میان می‌آید، منظور، سیستم های گرمایشی و سرمایشی است به طوریکه شرایط مناسب برای رشد گیاهان فراهم شود. پرداختن به این مسئله در تمام فصل های سال وجود دارد. هنگامی که محوطه داخل گلخانه از گرما و رطوبت کافی برخوردار باشد، گیاهان حتی در  ماه های فصل زمستان نیز می توانند رشد مطلوبی داشته باشند. همچنان که سرمای کافی در فصل تابستان برای گلخانه فراهم می شود، سیستم های گرمایشی تهویه نیز به همان ترتیب عمل می کنند. این سیستم‌ ها قادرند تراکم هوا را در حد متعادل نگه دارند، به عبارت کلی، عملکرد تهویه مطبوع گلخانه در زمستان بر اساس مکش هوای سردتر و تازه از بیرون از گلخانه به داخل فضای آن است.

تهویه گلخانه در زمستان

جنس سازه های گلخانه ای

 • چوبی
 • پروفیل پلاستیکی یا فلزی
 • آجری
 • شیشه ای

نکات مهم تهویه هوای گلخانه در زمستان

اگر قرار باشد سیستم های مکش قوی، فضای گلخانه را در فصل زمستان تهویه کنند و هوای سرد و تازه را از بیرون به داخل هدایت نمایند، یک نکته بسیار اهمیت خواهد داشت؛ “توجه داشته باشید سرمای بیش از حد یا تراکم هوای بسیار زیاد می تواند منجر به افزایش بیماری های گیاهی و در برخی موارد ایجاد کپک ها و قارچ ها در گلخانه شود! اگرچه تهویه هوای گلخانه اهمیت دارد اما تعادل میان دی اکسید کربن و اکسیژن در فضای گلخانه بیشتر از آن، حائز اهمیت است.”

تهویه گلخانه در زمستان

سیستم های گرمایشی گلخانه

 • بویلر
 • هواساز با کویل گرمایشی
 • دستگاه اکونوپک
 • یونیت هیتر

فروش سیستم های تهویه مطبوع گلخانه

در اختیار داشتن سیستم های تهویه مطبوع که بتوانند رطوبت کافی را در اختیار گیاهان قرار دهند، یک امتیاز برای این کسب و کارها محسوب می شود؛ از طرف دیگر، صاحبان گلخانه ها تمایل دارند که هزینه های بخش انرژی شامل سیستم های گرمایشی و سرمایشی در تمام فصل های سال را به حداقل برسانند. با توجه به موارد فوق، فروش سیستم های تهویه از طریق نمایندگی های فروش و تولید کنندگان با کیفیت عالی و کمترین هزینه در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

تهویه گلخانه در زمستان

چنانچه مشتریان، یک دستورالعمل و شیوه اصولی را برای خرید سیستم های تهویه اجرا کنند و دستگاه های مورد نظر خود را متناسب با نیاز گلخانه برای تهویه در فصل زمستان انتخاب نمایند، هزینه‌های خود را بهتر مدیریت کرده که همین عوامل موجب کاهش هزینه های انرژی در پایان سال خواهد شد.

ویژگی سیستم های گرمایشی گلخانه

 1. توزیع هوای گرم در سرتاسر گلخانه
 2. تامین گرمایش کافی در شب های بسیار سرد
 3. تامین حرارت مورد نیاز

صادرات سیستم های تهویه مطبوع  به کشورهای همسایه

خرید و فروش و صادرات سیستم های تهویه مطبوع گلخانه و سایر سیستم های گرمایشی و سرمایشی در بازارهای جهانی طرفداران خاص خود را دارد. تولیدکنندگان ایرانی با طراحی و تولید برترین سیستم های تهویه (HVAC)، جایگاه خود را در صادرات این سیستم ها به کشورهای همسایه از جمله کشورهای عراق، ترکمنستان، روسی، افغانستان و غیره یافته ‌اند. فرایند صادرات سیستم های تهویه از ایران به کشورهای همسایه نقش مهمی در سودآوری کسب و کارهای تولیدی داخل و همچنین رشد و توسعه اقتصادی ایران خواهد داشت.

تهویه گلخانه در زمستان

صادرات سیستم های تهویه از جمله چیلر تراکمی و چیلر جذبی، پکیج یونیت، دستگاه هواساز و … به کشورهای همسایه از کشور ایران می تواند زمینه را برای حضور در بازارهای بین‌المللی فراهم آورد و به طور مستقیم و غیر مستقیم، فرصت های شغلی زیادی را فراهم کند.اگرچه بسیاری از کشورهای تولید کننده سیستم های تهویه گلخانه در زمستان و تابستان، هم اکنون متعلق به کشورهایی نظیر چین یا کشورهای اروپایی هستند، با این حال، ایران نیز جزو برترین تولیدکنندگان این تجهیزات می باشد. برای دریافت قیمت خرید تجهیزات گرمایشی و سرمایشی مخصوص گلخانه ها می توانید با مجموعه تهویه آران انرژی در این باره گفتگو کنید.

آقای بهرامی

من در حوزه تهویه مطبوع مشغول به کار هستم

مجموعه تهویه آران انرژی شما را به خرید بهترین محصولات سیستم های تهویه مطبوع دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید